Pitajte u vezi zdravlja

Pozdrav svima. Molim za pomoc za mog macka. Zapravo nije moj vec divljak koji vec godinu dana dolazi u moje dvoriste na klopu i pice pa Se odomacio. Pre 3-4 nedelje dosao je sa poderotinom na vratu (grlu) I Ta ranica nikako da zaraste. On tu poderotinu-ranu konstantno lize I uvek Je zakrvljena. Cistila Sam mu ranu medicinskim sapunom, ispirala kamilicom ali save uzalud kad joj on neda da zaraste. Problem Je sto Ja nisam vlasnik I ako ga odvedem kod veterinara sigurno Ce mi ga oduzeti. Takav Je zakon ovde u Australiji. Molim za savet jer Se bojim da ne dobije neku infekciju. Hvala unapred
 
Sigurna sam da u tamošnjim apotekama postoji neko OTC sredstvo koje nije na bazi joda i koje bi moglo da pomogne bolje od medicinskog sapuna i kamilice. Ovde, u Srbiji, bi svakako preporuka bila mazanje Flogocida koji em isušuje ranu, em ima antimikrobno dejstvo, em je gadnog ukusa i mirisa pa ga nerado oližu sa rane. A kako to da u Australiji postoji feral mačka?! Jasno mi je zašto bi ga oduzeli, lokalna fauna je evolutivno nespremna za takvog predatora, ali možda bi postojala opcija da se konkuriše za njegovo usvajanje i odgovorno vlasništvo. Koliko znam, tamo to podrazumeva kastraciju, vakcine, redovne kontrole i obaveznu ogrlicu sa zvoncetom za sve mačke.
 
Hvala na odgovoru, ali ipak smo ga juce odveli kod veterinara. Ocistili su mu ranu, dobio je kremicu, dve inekcije, antibiotic I anti inflammatory protiv svraba i konacno je prestao da se cese i rana je pocela da se susi. Objasnila sam im da je stray cat i sve je proslo OK. Naravno da postoje macke koje su bez oficijalnog vlasnika I same se snalaze. Tako se i ovaj moj nevaljalko snasao. Pre godinu dana se pojavio, dobio hranu i vise nije prestao da se vraca. Zapravo zivi u mom dvoristu iza kuce. Ogrlicu za zvoncem je dobio, ali je toliko bio preplasen da je bukvalno 18 sati trcao bez prestanka. Jedva smo ga uhvatili i skinuli je. I dan danas kad cuje zvuk tog zvonca, sav se prenerazi ������
Hvala jos jednom i pozdrav is Perta.

Drago mi je da je rana bolje. :) Naravno da odrastao mačak ne može da se navikne na ogrlicu, pa još i sa zvoncetom, ali morao bi da se navikava makar postepeno,zbog lokalnih ptica. Znam za tu situaciju, imam tetku i teču u Milduri i direktni prenos šta se dešava sa životinjicama tamo. :)
 
Pustila sam.u kucu dva psa .imaju plave ogrlice.gratski psi.ali su divni.preplaseni i nekako ...kao da su skoro pusteni na ulicu.pistila sam ih da se ne smrznu..nabili su se u moj podrum...ja ih pustila u potkrovlje.....elem
Nekako mi je zao da se naplase ...i tako naplaseni zive na ulicii..

- - - - - - - - - -

Elem..hocu da pitam.posto imam jako zle ljude za komsije
Ako zovu sintete ...jesam li ja pocinila kazneno delo...jer sam.uzela grackw cipovane pse?
 
Moja prijateljica ima macka koji je poceo nesto da kunja, odvela ga je kod veta i analizom krvi je utvrdjeno da macak ima sidu.
Ja sam u soku.
Da li neko ima nesto da napise u vezi sa ovom bolescu kod zivotinja.
Da li neko mozda ima isto iskustvo sa svojim macama ili kucama?
Ja sam se zaprepastila kada mi je rekla.
Macak je pod veterinarskom brigom. Dobija lekove, ali prognoze su lose.

- - - - - - - - - -

Pustila sam.u kucu dva psa .imaju plave ogrlice.gratski psi.ali su divni.preplaseni i nekako ...kao da su skoro pusteni na ulicu.pistila sam ih da se ne smrznu..nabili su se u moj podrum...ja ih pustila u potkrovlje.....elem
Nekako mi je zao da se naplase ...i tako naplaseni zive na ulicii..

- - - - - - - - - -

Elem..hocu da pitam.posto imam jako zle ljude za komsije
Ako zovu sintete ...jesam li ja pocinila kazneno delo...jer sam.uzela grackw cipovane pse?

Mislim da nisi nacinila kazneno delo.
Oni I jesu vraceni na ulicu da bi ih neko eventualno uzeo tj. udomio ili na bilo koji nacin olaksao zivot.
I ja bih to uradila, da mi nije majke koja i mene pokusava da se resi, a kamoli kuce koje imam vec 11 godina.
 

Back
Top