Pitajte u vezi zdravlja

Da davim i ja malo :wink: kuca mi u poslednje vreme ne klopa kao pre

jela je svasta od mleka,granula,kuvanog mesa sa hlebom,virsle,ribu... od poslednjih nedelju dana nesto slabo hoce da jede,dosta je smrsala ali je ostala vesela i sva zivahna znaci na prvi pogled nista jopj ne fali osim sto nece da jede :-? hoce malo mleko hleb koji je udrobljen ne pojede,malo sardinu i kuvana jaja.

ne znam da li sme da jede kuvana jaja, keva joj je par puta dala zato sto nece nista drugo :idea:

da napomenem da je to prati od kako je vakcinisana pre nekih osam dana a i veterinar mi je dao neke vitaminske tablete cini mi se da se zovu kalforan koje sam davao po dve na dan
stara je dva meseca i par dana
 
:Charmed::
Evo ja sam vidjela ovu temu poslije nego sto sam otvorila vec jednu tako da modovi brishite :D
E sad molim vas da mi pomognete ako ikako znate.Izgleda da mi je kuca dobila zacepljenje crijeva ili nesto tako, jer nije imala stolicu vec dva dana i sad je odjednom kao boli stomak i samo lezi na jednom mjestu i neda da joj iko pridje.A kad se podigne skici...Kako da to rjesim?
Правац код ветеринара! Немој да чекаш!
 
Mackic:
Zanima me jos nesto - mom retriveru je nos bio crne boje kad je bio mali, i prve zime mu je postao roze, ne bas kompletno ali se pigment izgubio. Kada je doslo prolece, recimo mart-april pigment se ponovo vratio, da bi sad ove zime se ponovo izgubio ali ne u tolikoj meri kao prosli put. Medjutim sad je evo kraj aprila ali mu se pigment ne vraca. Na koji nacin ja mogu da mu pomognem da mu nos ponovo bude crn, i da li ce uopste biti ponovo crn, posto sam vidjala neke retrivere koji imaju nosice kao labradori?


Moram priznati da nisam jos cuo taj problem sa bojom nosa u vezi sa godisnjim dobom.Ne vidim nikakvu mogucu korelaciju.
 
chika:
Da davim i ja malo :wink: kuca mi u poslednje vreme ne klopa kao pre

jela je svasta od mleka,granula,kuvanog mesa sa hlebom,virsle,ribu... od poslednjih nedelju dana nesto slabo hoce da jede,dosta je smrsala ali je ostala vesela i sva zivahna znaci na prvi pogled nista jopj ne fali osim sto nece da jede :-? hoce malo mleko hleb koji je udrobljen ne pojede,malo sardinu i kuvana jaja.

ne znam da li sme da jede kuvana jaja, keva joj je par puta dala zato sto nece nista drugo :idea:

da napomenem da je to prati od kako je vakcinisana pre nekih osam dana a i veterinar mi je dao neke vitaminske tablete cini mi se da se zovu kalforan koje sam davao po dve na dan
stara je dva meseca i par dana

Posto je smanjem apetit to bi trebalo otici kod veterinara na pregled jel to moze biti vrlo vazan simptom koji prevazilazi domen "kucne" veterine.
 
Srdjan_NS:
Moram priznati da nisam jos cuo taj problem sa bojom nosa u vezi sa godisnjim dobom.Ne vidim nikakvu mogucu korelaciju.

Pa izgleda da se to cesto desava retriverima, posto znam jednu zenku retrivera koja ima 7 godina i redovno joj se desava da joj je nos preko zime roze (tj gubi pigment, ali ne u potpunosti, postane bronzan u stvari), a drugoj kerusi takodje retriverki je kada je napunila godinu dana nos joj je tako promenio boju i vise se nije vratio na staro.
 
Mackic:
Pa izgleda da se to cesto desava retriverima, posto znam jednu zenku retrivera koja ima 7 godina i redovno joj se desava da joj je nos preko zime roze (tj gubi pigment, ali ne u potpunosti, postane bronzan u stvari), a drugoj kerusi takodje retriverki je kada je napunila godinu dana nos joj je tako promenio boju i vise se nije vratio na staro.

Moguce je da je to zbog sunca.Stvara se pigment melanin pa njuska potamni.
 
Srđane, molim Vas da mi kažete koliko urina dnevno izluči mačak od osam meseci, veliki i težak oko četiri kilograma, kastriran pre dva meseca. Čini mi se kao da se količina smanjila u zadnjih desetak dana. Cican ne pokazuje znake bilo kakvog bola ili nelagode. Hranim ga pretežno suvom hranom, jednom dnevno potopljenom u toplu vodu, piše da je PH kontrolisana. Jednom nedeljno mu dajem žumance, jednom nedeljno džigericu, svaki drugi-treći dan meso. Sve ostalo on odbija, a ni ja se ne trudim da ga nagovorim. E, voli sladoled i eurokrem, ali to dobije na vrhu prsta. Voda mu je uvek pri ruci tj. njušci, ali on je pije samo ujutru, iz lavaboa ili direktno iz česme. U toku dana ne pije.
Koji su znaci urinarnih infekcija ili kamenaca, i da li je ovo suviše rano za takve poremećaje. Mačkić mokri dva-tri puta dnevno, i u posipu se formiraju grudve veličine veličine ovećeg oraha. Da li paničim bez razloga? Nadam se da je tako.
Najlepše zahvaljujem, i na odgovoru, i na pokretanju teme. :neutral:
 
U vezi glisti...
Moj pas je redovno na svaka tri meseca jos od kako je kod mene, znači već godinu i po, dobijao tablete protiv glisti, po instrukcijama od veterinara, znaci jednu ranije a u poslednje vreme po jednu i po tabletu u skladu sa težinom (15 kg). Međutim jutros sam u izmetu primetila glistice. Šta sad?Zadnji put smo uzeli Tenivet tabelete iz veterinarske apoteke, jednu i po, odjednom. Možda je trebalo po pola tri dana uzastopce, ali mi je veterinar rekao da mu dam sve odjednom. Molim vas za brzu pomoć... HVALA!
 
nercaserca:
U vezi glisti...
Moj pas je redovno na svaka tri meseca jos od kako je kod mene, znači već godinu i po, dobijao tablete protiv glisti, po instrukcijama od veterinara, znaci jednu ranije a u poslednje vreme po jednu i po tabletu u skladu sa težinom (15 kg). Međutim jutros sam u izmetu primetila glistice. Šta sad?Zadnji put smo uzeli Tenivet tabelete iz veterinarske apoteke, jednu i po, odjednom. Možda je trebalo po pola tri dana uzastopce, ali mi je veterinar rekao da mu dam sve odjednom. Molim vas za brzu pomoć... HVALA!
A kakve boje ??? :shock:
 
nercaserca:
U vezi glisti...
Moj pas je redovno na svaka tri meseca jos od kako je kod mene, znači već godinu i po, dobijao tablete protiv glisti, po instrukcijama od veterinara, znaci jednu ranije a u poslednje vreme po jednu i po tabletu u skladu sa težinom (15 kg). Međutim jutros sam u izmetu primetila glistice. Šta sad?Zadnji put smo uzeli Tenivet tabelete iz veterinarske apoteke, jednu i po, odjednom. Možda je trebalo po pola tri dana uzastopce, ali mi je veterinar rekao da mu dam sve odjednom. Molim vas za brzu pomoć... HVALA!

Od sada koristi Cestal,Drontal ili Prazinon. 1,5 tableta i trebalo bi da sve bude uredu.
 
Moze jedno pitanjce za veterinara :
-poslije skoro svakog kupanja , mom goldenu odpadne dlaka na jednom djelu tijela.
Problem je sto se to cesto desava pred izlozbe pa onda nista od izlozbe. On djeluje zdravo i normalno , samo znaci mu odpadne dio dlake i taj dio bude "celav". Sta mu moze biti ?
 

Back
Top