Pitajte u vezi zdravlja

srdjane mislim da je divno sto si raspolozen da pomazes ljudima :D

ako nisi ozenjen javi mi se :mrgreen:
e salim se...
ne treba mi jos jedan muz ovaj moj je sasvim super nego kad sam bila mladja mastala sam da cu da se udam za veterinara...

dosta sale evo uozbiljicu se ... stvarno
 
evo ja se setih jos jedne stvari.. :)
naiime, moje pashce puni 11 ove godine.. i primetili smo u poslednje vreme da je malo nagluva.. malo vise.. e sad, problem je u tome sto nekad tako iznenada procuje.. sve cuje, a obicno je gluva ko top.. :D a nikako da je odvedem na veterinarski, jer nju nista ne boli, potpuno se normalno ponasa, osim sto je malo dosadna, sad mora sve da vidi kad vec ne moze da cuje.. sta moze da ne bude u redu.. i moze li se to nekako "popraviti"?
 
linabg:
evo ja se setih jos jedne stvari.. :)
naiime, moje pashce puni 11 ove godine.. i primetili smo u poslednje vreme da je malo nagluva.. malo vise.. e sad, problem je u tome sto nekad tako iznenada procuje.. sve cuje, a obicno je gluva ko top.. :D a nikako da je odvedem na veterinarski, jer nju nista ne boli, potpuno se normalno ponasa, osim sto je malo dosadna, sad mora sve da vidi kad vec ne moze da cuje.. sta moze da ne bude u redu.. i moze li se to nekako "popraviti"?[/QUO


Kod starijih pasa normalno je da dodje do pojave gluvoce i tu se tesko sta moze uraditi.Jedino stvar koja je dobro jeste redovna higijena usnih kanala.Moze i ispiranje hidrogenom jednom mesecno.Nazalost kod nas nije registrovan ni jedan za ciscenje usiju ali ako imas nekog u inostranstvu ili mozda cak bude i u nekom pet shopu kod nas "ispod tezge" probaj da nabavis Otifree ili engleski Leo (koji ja najvise volim da koristim i koji divno mirise na mentu)
 
Srdjan_NS:
Kod starijih pasa normalno je da dodje do pojave gluvoce i tu se tesko sta moze uraditi.Jedino stvar koja je dobro jeste redovna higijena usnih kanala.Moze i ispiranje hidrogenom jednom mesecno.Nazalost kod nas nije registrovan ni jedan za ciscenje usiju ali ako imas nekog u inostranstvu ili mozda cak bude i u nekom pet shopu kod nas "ispod tezge" probaj da nabavis Otifree ili engleski Leo (koji ja najvise volim da koristim i koji divno mirise na mentu)

hvala i na ovom odgovoru :)
 
Jos jedno pitanjce - posto su kod mene prosle nedelje bacali otrov,a moj pas voli da svuda gurne nos, i sve da proba, ja sam mu stavljala korpu ali je on ne voli pa mi ga je zao i tako mu je skidam s vremena na vreme.....i stalno sam u strahu da ce negde nesto naci otrovano. Pa me zanima sta vlasnik moze najbolje da uradi za svog psa u slucaju da se on otruje (pre nego sto stignu do veterinara) ?
 
Mackic:
Jos jedno pitanjce - posto su kod mene prosle nedelje bacali otrov,a moj pas voli da svuda gurne nos, i sve da proba, ja sam mu stavljala korpu ali je on ne voli pa mi ga je zao i tako mu je skidam s vremena na vreme.....i stalno sam u strahu da ce negde nesto naci otrovano. Pa me zanima sta vlasnik moze najbolje da uradi za svog psa u slucaju da se on otruje (pre nego sto stignu do veterinara) ?

Prvo najbitnije je da odmah krenete kod veterinara,nema sta se moze uciniti kod kuce,jedino mozda dati slane vode da povrati ako je skoro uzeo otrovanu hranu.

P.S. Nikako ne davati mleko
 
Srdjan_NS:
Na vas zahtev evo otvaram temu i trudicu se da pomugnem koliko mi znanje dozvoljava.Ako odgovor ne stize uvek bas odmah to je zato sto sam zauzet ali trudicu se u najkracem roku da odgovorim.Mi veterinari nemamo radnog vremena.

P.S. Nadam se u znak zahvalnosti kada otvorim prvu veterinarsku bolnicu u Srbiji,jos sa mesovitim stranim kapitalom da ce te doci kod mene :)))))))

Srdjo, docicemo kod tebe obecavamo :D
A za sada je dobro imati i ovako "virtuelnog veterinara". :)

E u poslednje vreme mi zenka (Taiba) mnogo dahce i crvene su joj oci (kapilari). Inace je kavkaski ovcar, a moguce je da je od vrucine jer ne podnosi vrucine. Ali npr. drugi pas, muzjak, uopste mu nisu toliko crvene oci, i ne dahce toliko (mada se manje krece, dok ona stalno trci). Pregledala sam da nije neki krpelj, ali nije.
Sta moze da bude drugo u pitanju ?
Hvala na odgovoru unapred. :)
 
Sad kad krenu vrucine muve pocinju da napadaju usi mog psa, pitala sam veterinara, a on mi je rekao
da isprobam neke kreme, cak i za ruke dok ne vidim sta pomaze. Medjutim, meni nije jasno zasto se to uopste desava, a pocelo je od prosle godine, jos on pocne da cese, pa nikako da zaraste, nije bitno ni da li je okupan ili ne, one ga napadaju u svakom slucaju. Ako moze objasnjenje zasto se to uopste desava i savet sta da mu stavljam na usi da do toga ne dodje. Hvala unapred!
 
Novcic_u_fontani:
Srdjo, docicemo kod tebe obecavamo :D
A za sada je dobro imati i ovako "virtuelnog veterinara". :)

E u poslednje vreme mi zenka (Taiba) mnogo dahce i crvene su joj oci (kapilari). Inace je kavkaski ovcar, a moguce je da je od vrucine jer ne podnosi vrucine. Ali npr. drugi pas, muzjak, uopste mu nisu toliko crvene oci, i ne dahce toliko (mada se manje krece, dok ona stalno trci). Pregledala sam da nije neki krpelj, ali nije.
Sta moze da bude drugo u pitanju ?
Hvala na odgovoru unapred. :)

Nazalost za ovako nesto ne mogu pomoci ovako "daljinski". Tu bi trebalo poslusati srce uraditi laboratorijske analize pa videti u kakvom su stanju pojedini organi.Za ovo se mora ici kod veterinara.
 
mish24:
Sad kad krenu vrucine muve pocinju da napadaju usi mog psa, pitala sam veterinara, a on mi je rekao
da isprobam neke kreme, cak i za ruke dok ne vidim sta pomaze. Medjutim, meni nije jasno zasto se to uopste desava, a pocelo je od prosle godine, jos on pocne da cese, pa nikako da zaraste, nije bitno ni da li je okupan ili ne, one ga napadaju u svakom slucaju. Ako moze objasnjenje zasto se to uopste desava i savet sta da mu stavljam na usi da do toga ne dodje. Hvala unapred!

Problem sa muvama koje napadaju usi je dosta cest i to kod mnogo vrsta zivotinja.Razlog tacan i nije poznat.Verovatno ih privlaci sekret iz usiju.Sto se leka tice stoji ono sto su rekli veterinari da se maze mastima.Mozes pokustati sa cinkvitaminskom mascu.Moze se staviti neko replentno sredstvo.Neki su cak isli dotle da su usi mazali preradjenim uljem ili sa tovat masti.Mozda nije na izgled dobro ali je efikasno.
 
mish24:
hvala na odgovorima.
ja sam mazala prosle godine sa tovat masti, ako je to ono crno, i super je pomoglo, ali mi je taj isti veterinar rekao da cesto mazanje moze da izazove tumor
da li je to tacno?


Mozda da mozda,niko jos sa sigurnoscu ne zna zasto nastaju tumori i kod ljudi a kamoli kod zivotinja gde je to mnogo manje istrazeno.Naravno ne treba ni sa tim preterivati a moze i kombinacija,nekada tovat mast nekada cinkvitaminska mast.
 
Srdjane, unaprijed hvala!

Vec sam pomenula da imam dvije sijamke, obje zenkice od po 7 mjeseci. Da li je normalno da jedan dio svoga zivota moje mace provedu samo u stanu, jer trenutno zivimo namalkice nezgodnoj lokaciji, u tom smislu sto je jako blizu magistrala, a imam fobijiu od toga... Inace, izvedemo ih ponekad, ali onako na kratko i da mi budemo sa njima.

Uz to, ponovo problem tjeranja. Dali smo im hormonsku inekciju i to mi zvuci kao ok rijesenje, ali je nedavno jedna kuca (nasih prijatelja) jako oboljela i operisala se a kazu da je uzrok uprao primanje tih inekcija. Da li je to moguce. Sta da radim? Mogu ja da ih drzim u kuci i da nemaju kontakta sa macorima, ali se uzasno deru u periodu tjeranja, postaju stvarno nemoguce.
 
HEBEHA:
Srdjane, unaprijed hvala!

Vec sam pomenula da imam dvije sijamke, obje zenkice od po 7 mjeseci. Da li je normalno da jedan dio svoga zivota moje mace provedu samo u stanu, jer trenutno zivimo namalkice nezgodnoj lokaciji, u tom smislu sto je jako blizu magistrala, a imam fobijiu od toga... Inace, izvedemo ih ponekad, ali onako na kratko i da mi budemo sa njima.

Uz to, ponovo problem tjeranja. Dali smo im hormonsku inekciju i to mi zvuci kao ok rijesenje, ali je nedavno jedna kuca (nasih prijatelja) jako oboljela i operisala se a kazu da je uzrok uprao primanje tih inekcija. Da li je to moguce. Sta da radim? Mogu ja da ih drzim u kuci i da nemaju kontakta sa macorima, ali se uzasno deru u periodu tjeranja, postaju stvarno nemoguce.

Nije problem sto su macke unutra.Mnoge nikada nisu ni bile van stana.Jedino posle ako tako naviknu ne mogu se pustati napolje,jel su dezorijentisane.
Sto se tice teranja,jedini lek su ili hormoni ili kastracija.Sto se tice nastajanja problema zbog hormona,bilo bi sarlatanski od mene reci da su hormoni to kod te kuje uzrokovali.To su sve nagadjanja sta je uzrok.Za pravi pronalazak pravog uzroka trebaju mnogo opseznije analize.
 
Evo ja sam vidjela ovu temu poslije nego sto sam otvorila vec jednu tako da modovi brishite :D
E sad molim vas da mi pomognete ako ikako znate.Izgleda da mi je kuca dobila zacepljenje crijeva ili nesto tako, jer nije imala stolicu vec dva dana i sad je odjednom kao boli stomak i samo lezi na jednom mjestu i neda da joj iko pridje.A kad se podigne skici...Kako da to rjesim?
 
Zanima me jos nesto - mom retriveru je nos bio crne boje kad je bio mali, i prve zime mu je postao roze, ne bas kompletno ali se pigment izgubio. Kada je doslo prolece, recimo mart-april pigment se ponovo vratio, da bi sad ove zime se ponovo izgubio ali ne u tolikoj meri kao prosli put. Medjutim sad je evo kraj aprila ali mu se pigment ne vraca. Na koji nacin ja mogu da mu pomognem da mu nos ponovo bude crn, i da li ce uopste biti ponovo crn, posto sam vidjala neke retrivere koji imaju nosice kao labradori?
 

Back
Top