FK PARTIZAN sezona 2006/07

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
PARTIZANGRB.jpg


Kako kreće nova sezona i kako sve kreće opet od nule nova tema o FK PARTIZAN je itekako potrebna da bi se pratila nova fudbalska sezona. Pošto je i liga nova (smanjen je broj timova na 12), a da ne zaboravimo da je i država nova i samostalna - SRBIJA, onda još više ima potrebe za novom temom. Nov je i strateg Partizanove igre - Miodrag Ješić. Kao i svake sezone pravi se i neki novi tim tako da je to postalo uobičajeno. Mada se ovaj tim koji će početi sezonu sastoji od mladih proverenih i perspektivnih igrača koji su prošli mnoge mlađe reprezentativne selekcije (npr. Nebojša Marinković, Borko Veselinović, Marko Lomić, Nemanja Rnić, Stefan Babović,..), pojačan starom gardom (Ivica Kralj, Ivan Tomić, Niša Saveljić, Milivoje Ćirković, možda i Albert Nađ ako ne nađe angažman), ipak će doživeti neke promene. Stigli su neki novi igrači dok su opet neki otišli ili je izvesno da će otići.

Ovo što je staro i što nikako nije dobro je stara korumpirana uprava. Opet prazne tribine! :???: U svemu tome trpeće igrači i, naravno, navijači jer "gospodu" iz uprave zanimaju samo oni sami. :mad:

Komentarišimo sve što je vezano za FK Partizan u ovoj sezoni: odlasci i dolasci igrača, igre i taktike, utakmice, navijače, upravu,.. itd.
Molim sve koji ostavljaju komentare da poštuju temu. :!:
 
Igrači koji su u novoj sezoni potpisali za FK Partizan su:

* Ljubiša Vukelja (181cm, 78 kg), dosadašnji napadač Vojvodine iz Novog Sada, potpisao ugovor na 4 godine.
Vukelja je rođen 22. 7. 1983. godine u Novom Sadu i prošao je sve faze u omladinskoj školi novosađana, da bi u sezoni 2000/01 debitovao za prvi tim sa 17 godina.
Odigrao je ukupno 94 meča i postigao 22 gola.
Za mlađe reprezentativne selekcije odigrao je 21 meč (omladinska i mlada).

* Miloš Mihajlov, dosadašnji štoper Voždovca, potpisao na 4 godine.
Mihajlov je rođen 15. 12. 1982. godine.

* Dragan Radosavljević (174cm, 71 kg), dosadašnji levi bek Smedereva, potpisao na 4 godine.
Radosavljević je rođen 24. 10. 1982. godine.

* Predrag Lazić, dosadašnji igrač BSK iz Borče, igrao u Obiliću, na mestu desnog veznog. Potpisao na 4 godine.
Lazić je rođen 15. 1. 1982. godine.

* Mladen Lazarević (186cm, 71kg), dosadašnji igrač Zemuna. Potpisao na 4 godine. Igra na mestu levog beka i štopera, a bio je i član mlade reprezentacije SCG.
Lazarević je rođen 15. 1. 1984. godine.


Za sada je otišao samo Miroslav Radović u Legiju iz Varšave.
Nameru da napuste crno-bele imaju Albert Nađ, Nenad Đorđević, Srđan Radonjić i Marko Lomić. Možda i još neko, ali se još uvek ne zna da li će i pomenuti to uraditi.

Penzionisao se Bata Mirković. Tako da je on još jedan od igrača koji je otišao u legendu. Zasluženo.

Posle svih pristiglih i otišlih igrača sastav ekipe FK Partizan na sam dan prve takmičarske utakmice prvog kola domaćeg prvenstva je sledeći (mogući su još uvek neki dolasci i odlasci):
1 Nikolas Asprogenis
2 Milivoje Ćirković
3 ---
4 Nenad Đorđević
5 Branimir Bajić
6 Bojan Zajić
7 Nenad Brnović
8 Pierre Boya
9 Srđan Radonjić
10 Asen Nikolov
11 Aco Stojkov
12 Miloš Mihajlov
13 Marko Lomić
14 Miralem Sulejmani
15 Obiora Odita
16 Dragan Radosavljević
17 Marko Markovski
18 Predrag Lazić
19 Ljubiša Vukelja
20 Nebojša Marinković
21 Ivan Tomić
22 ---
23 Mladen Lazarević
24 Nemanja Rnić
25 Ivica Kralj
26 Miloš Bosančić
27 Đorđe Pantić
28 Albert Nađ
29 Nenad Marinković
30 Nenad Mirosavljević
31 Milan Smiljanić
-- Safet Jahić

A na slici to izgleda ovako (plus-minus koji igrač):

tim_velika_06_07.jpg
 
Prva utakmica u ovoj sezoni odigrana je u Bajinoj Bašti protiv domaće Sloge. Evo izveštaja sa sajta FK Partizan:

Sloga – Partizan 0:4 (0:2)

STADION: Gradski u Bajinoj Bašti.
GLEDALACA: 1.500.
SUDIJA: Borko Đurić (Užice).
POMOĆNICI: Nebojša Vučićević i Nemanja Petrović (Užice). ŽUTI KARTONI: Kamberović (Sloga), Milović, Rnić (Partizan).


STRELCI: 0:1 – Odita u 10', 0:2 – Nenad Marinković u 12', 0:3 – Lazić u 81', 0:4 – Petrović u 88'.

SLOGA: Ristić, Kamberović, Jevtić, Jovanović, Timotijević, Aleksandrić, Veselinović, Agatonović, Stepanović, Filipović, Maksimović.
IGRALI SU JOŠ: B: Đurić, Urošević, Vujić, Pavlović, Jašić, Stanković, Mijatović, Đukanović, V: Đurić, Spasojević, Živanović.

PARTIZAN (4-3-3): Asprogenis – Ćirković, Milović, Bajić, Lazarević – Smiljanić, Bosančić, Babović – Sulejmani, Odita, Nenad Marinković.
DRUGO POLUVREME (4-3-3): Krstić – Rnić, Mihajlov, Šljivančanin, Radosavljević – Petrović, Nebojša Marinković, Veselinović – Lazić, Grubješić, Vukajlović.


Na ovoj utakmici nisu igrali Pantić, Boja, Tomić, Saveljić, Radonjić, Vukelja, Kralj, Lomić, kao i Nađ i Đorđević koji su na odmoru.


Lep početak i lak protivnik, ali pripreme se zahuktavaju i biće prilike da se vidi šta očekivati ove sezone.
 
Eto ti ga sad! Ala se širite kao epidemija! :lol:
Nego ne obraćajmo pažnju na "neprijatelja". On nikad ne spava. :-D

I Pjer Boja je izvestan da napusti crno-bele što bi se u odnosu na ono što je igrao u prošloj sezoni okvalifikovalo kao pojačanje. :-D

Lazović i Vukić se vratili u svoje klubove. Da je Vukić mogao da ostane, a želeo je, to bi bilo super. Ali nema se para za otkup ugovora, lopovi iz uprave pokupovali stanove. :mad:
 
Danas potpisao Bojan Zajić (188 cm, 80 kg; rođen 17. 6. 1980.) bivši igrač Napredka iz Kruševca i Obilića (2001. do 2005.). Poslednjih godinu dana proveo kao igrač drugoligaša BASK-a iz Careve ćuprije. Ima jednu utakmicu zabeleženu u A reprezentaciji dok je igrao za Oblilć. Inače, igra na mestu veznog igrača.

Koliko se ja sećam u Obiliću je par sezona bio neprikosnoven. Pružao je zaista dobre igre. I ako se ne varam u to vreme je bio na meti Zvezde, ali je taj transfer propao.
 
naravno da ce biti i onih koji ce dolaziti, pre svega rodjaci i prijatelji fudbalera i uprave...jedino ako opet puste ulaz za DZ bice po par hiljada na svakoj tekmi...mada mislim da bez navijaca Partizan ne moze nista da uradi u evropi...
 
Mala ispravka za Bojana Zajića. Proveo u BASK-u poslednje pola godine pre današnjeg potpisivanja za Partizan.

A zanimljiva stvar za ovu sezonu biće taktika koju forsira Miodrag Ješić - 4-3-3. Ako stvarno ostane dosledan tome biće to stvarno hrabro. Napokon malo napadačkog fudbala pa i neka se gubi ali najteže je kad su gubi kukavičkom igrom.
 
@bojan86
Teško je igračima da igraju evropske utakmice bez navijača. To je tačno, ali će se valjda premostiti nesporazum sa upravom bar za te utakmice. U suprotnom sve je na igračima i njihovom mentalnom sklopu i spremnosti na takvu situaciju.
 
@Terror Techa
Najveća fora je u tome što mislim da boljih pojačanja u našoj ligi i nema. Ovo je ono što je na tržištu i što je neki prosek. Mislim da pored Vukelje i Lazarević zaslužuje pažnju. Uveren sam da je dobar igrač. I kao što rekoh sećam se da je i Bojan Zajić bio izuzetno dobar dok je igrao za Obilić.
E, a koliko su dobri za Evropu to je veliki znak pitanja kao stadion. :-D
 
U vezi bojkota mogu da kazem da ce uskoro biti donijeta odluka od strane tri najvece grupe Grobara,koja ce se ticati (ne)povratka na stadion i uopste daljeg djelovanja ...

Ova pojacanja su smijesna,drugorazredni igraci...Mozda 1, ali samo 1 od njih pokaze neki kvalitet,ali sumnjam.I doveli su Jesica...
Za neupucene ,ovaj trener za vrijeme prethodnog mandata u nasem klubu, je uspio da izgubi titulu u zadnjem kolu ,kada na teren nije poslao tad glavne igrace Ilica i Ivica...Usrecio si nas Bjeko !Hvala!
 
Da se ne lazemo nasa liga je namestena samo tako. Regularnija je druga litvanska nego nasa SUPER liga. Zvezda osvaja titulu svake parne a Partizan svake neparne. Ja sam inace zvezdas. Juce sam cuo da je Vosha potpisala neki sponzorski ugovor sa Porscheom. Bilo bi dobro kad bi se pojavio treci ravnopravni klub u nasoj zemlji...
 
Pozdrav dragi moji!Nije me bilo duze vreme zbog toga sto je bila frka oko upisa na fakultet i to...ali sad kad sam to uspesno obavio mogu ponovo da zezam moje mile grobare:lol::lol::lol:
E sad ozbiljno sto se tice tima,stvarno je sprdnja!Partizan nikad nije imao gori tim od kad ja pratim domaci fudbal,kakav bre Zajic,pa taj je igrao u Obilicu prosle sezone jer ga niko nije hteo??Svi verovatno znate istinu u vezi Lazarevica,kada mu je Bajevic rekao "mali,slobodan si",i onda se tu pojavio veliki Bjeka da se kao osveti Zvezdi za Georgijeva..strasno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top