Visok pritisak-HITNO!!!!!

Ovo je stvarno dramaticanporast pritiska i cudi me da Vam nisu dali neke lekove za smanjenje pritiska, a tu ne racunam Lasix i Bensedin. Zaista bi bilo neodgovorno i veoma je tesko odgovoriti na pitanje sta Vam se desava, bez podrobnih pregleda i analiza. Jedino sto mogu da VAm kazem jeste da Vas neko odveze do prvog veceg grada od Bjeljine u neki bolnicki centar da Vas pogleda neko od specijalista interne medicine. U medjuvremenu smanjite na minimum so, posto uzimate Lasix neophodno je da jedete dosta paradajza i banana da bi se nadoknadjivao kalijum koji se gubi koriscenjem Lasixa.
 
Naravno ,uzmite tecnosti ne da se nalivate ali da utolite zedj, to nece mnogo uticati na vrednost prtiska,.
Enap H, koliko Vam je receno da uzimate ,dozu i koliko puta?
Ako ste ikako u mogucnosti, uradite ultrazvuk ali ne srca nego bubrega, kao i vrednosti kateholamina u urinu.Cak i ako ultrazvuk bude ok, savetovao bi se skener.
Plus imate povisenu sedimentaciji, albumine u urinu i leukocite...
Vas stvarno mora da neko ozbiljno da pregleda.
 
Od leka nije taj simptom sigurno.../dobro je,pada pritisak, ako imate kod sebe uz to popijte i bensedin.Da bi lek ispoljio svoje dejstvo potrebno mu je par dana ali opet savet, potrazite dobrog internistu, nije bas normalno da neko 33 godine ima toliki pritisak plus ni svi nalazi Vam nisu sjajni.
 
Moja mama ima povremeno visok pritisak i to su lekari povezali sa klimaksom.Ona redovno pije Enalapril, a u tim situacijama kad pritisak jako skoci dosta joj pomaze Nifelat koji sazvace, ne pije sa vodom i za 15-ak minuta pritisak vec pocinje da opada.Ali kazem da se kod nje to desava povremeno, ne znam kako bi Nifelat delovao u tvojoj situaciji, ali mozda nije lose da se raspitas kod lekara.
 
Malagenija, nalaz je arterijska hipertenzija, ostali parametri su ok( manje-vise - zbog -T )...

O terapiji razgovaraj sa kardiologom....mada smatram da je opravdana.

Morala bi da povedes malo vise racuna o telesnoj tezini....o slatkisima i masnoj hrani i ne razmisljaj, vec pokusaj da ubacis vise povrca ( barenog ) i voca u ishranu.
poz :)
 
Malagenja - jako se ljutim! To ne moze tako?! Sta VAm to znaci 'kad mi je nesto zabranjeno ja ne jedem nista"?!?!?!?!!? TO NE MOZE TAKO! Izgladnjujete sistem, i svakako ne doprinosite poboljsanju vec samo pogorsanju! NApravila sam VAm plan kako da se hranite, on uopste ne zahteva da gladujete! Stvarno je smesno to sto radite, vrlo ste neodgovorni prema svom zdravlju!

RAzumem i nemanje novca i ekonomski tezak polozaj, ali morate naci nacin da se - onim sto imate - ADEKVATNO HRANITE! Sto se lekova tice, ja nisam kardiolog i jedino mi preostaje da verujem kardiologu da su VAm prepisani lekovi potrebni i - neophodni. Razgovarajte sa VAsim lekarom opste prakse o tome, mozda on moze da VAm sugerise neku zamenu koja nije tako skupa.
 
@Mlagenja nisam ti ja ovde otac i majka da ti pricam sta treba da radis, posto si starija od mene . Vidim da su mnogi pokusali da ti pomognu ali ne vredi jer ti trazis savet za nesto cega ne mozes da se odvojis`` HRANE`` , nije ni cudo sto ti je pritisak toliki . Da se bavis nekim sportom to je tesko jer imas dosta kilograma i to tvoje srce ne bi izdrzalo, ali setnja i biti u pokretu ce ti pomoci jednim delom jer ako si na mestu tvoja tezina zahteva odmor organizma tako da moras pobediti sama sebe, posto je sad i onako leto jedi vise salate u koje stavljaj jabukovo sirce , nemoj da jedes posle 18h i jedni manje kaloricnu hranu , grickalice probaj da izbacis uzimaj dosta voca i pij vode ... nakon toga javi rezultate , ako to ne mozes imas ozbiljan problem i tu nema pomoci , Moras da se dogovoris sama sa sobom sta zelis , jos 30kg gore ili dole na tebi je odluka savetovati te mogu i strucni organi i likovi poput mene ali odluka je tvoja kako ces nastaviti svoj zivot . Ja idem u teretanu i imam jako visok pritisak ,ali to mi je i nasledno ... ja skidam pritisak kapima od belog luka , ne jedem slanu hranu , dosta jedem paradajza i pijem sok od paradajza . Razmisli !! Pozz
 
Malgenja ne ljuti se, nije on mislio nista lose! Nekada nekome moras nesto reci grublje ne bi li mu doslo do svesti. Ja ne mogu da ti dajem strucne savete, to moze jedino lekar. Ono sto mogu jeste da ti kazem ne osudjujuci te kao sto bih rekla svojoj sestri ili bilo kome do koga mi je stalo - trgni se bre malo, ne sazaljevaj se, bori se za sebe, bori se zbog svoje dece, nadji toliko snage u sebi, sigurno je imas samo ne znas. Dzaba saveti lekara, lekovi koje pijes, dijeta koju pokusavas da drzis ako ti sama ne vidis izlaz...
Nemoj biti sebicna i gledati samo kako je tebi...pitaj ili probaj da zamislis kako je tvojoj deci kada te gledaju u takvom stanju...moras bre malo da se boris ne da se samo prepustis pa sta bude....
Ajde, probaj ja ti drzim pesnice (od kad to nisam rekla), slusaj strucna lica sta ti savetuju, a moju poruku prihvati samo kao podrsku i podsticaj da se pokrenes ne bi li izasla iz trenutne faze u koju si zapala.
Pozz
 
Malagenja moras da nadjes snage da pomognes sebi.
Nijedan lekar niti lek ne moze to da uradi ako ti nemas volju za tim, suvise se oslanjas na to popicu tabletu i bice bolje.
Sto se tice sortisa, probaj neko vreme sa dijetom ali ne gladovanjem vec regulisanom ishranom.
Ovde ti je spisak dozvoljenih i nedozvoljenih namirnica u slucaju povisenih vrednosti holesterola i triglicerida http://www.topforma.co.yu/masti/rezim ishrane.html
Konsultuj se sa svojim lekarom oko paralela jeftinije cene (preparati domacih farmaceutskih kuca) mada opet naglasavam, mlada si za upotrebu statina, probaj sve sto mozes da na prirodan nacin regulises te rezultate.
Sto se tice concora ,dobila si lek koji regulise i frekvenciju srca i pritisak.
No opet moram podvuci, mlada si, tako jaka terapija u tim godinama...moras da se trgnes, regulisi ishranu, pocni da se bavis sobom i gledaj malo ljude oko sebe, nek ti oni budu podsticaj za borbu.
Bez obzira na tegobe koje sigurno postoje gotovo sam ubedjena da nisi pacijent za kardiologa, jednostavno organizam ti salje signal da moras da pocnes da se bavis sobom.
Nema kukanja!
 
Inace uzimanje vode ne treba da bude napor, sipas u flasu 2litre vode i polako, ceo dan je pred tobom, niko nije rekao da treba da popijes sve odjednom.
Da li treba da ti kazem da moras da se trgnes, kad si stigla do opadanja kose znaci da ti se sistem raspada.
Jesi li bila kod psihijatra i kod svog lekara?
 
Opet se vracamo na staru pricu, ovo cu ti reci sad i vise necu ponavljati.Suvise si mlada da bi imala takve vrednosti pritiska, kardiolog nema vise sta tu kaze, dobila si terapiju i to je to( druga je stvar sto je ti ne pijes).I ja kad se iznerviram skoci mi pritisak, svima nam u napadu besa skace pritisak i naravno da posle zaboli glava, glavobolja i visok pritisak daju nagon za povracanje...i vrtimo se u krug.
Nema tu volim , volim, ne mogu...jeli ti hoces da ti bude bolje?
Ako hoces ,onda uzmi zivot u svoje ruke i trgni se vec jednom, toliko si se fokusirala na to kako se osecas da nista drugo i ne vidis u zivotu.
Gde ti je mladost!?
Supruga treba da pogleda lekar, da mu pogleda pulseve na noga i uradi ultrazvuk krvnih sudova nogu, ako pusi nek momentalno prestane.
 
Uopste se ne radi o tome da si dosadna!
Wdw gde si bre zeno, uopste se ne snalazim u ovom tvom domenu?
Malagenja, da li mozes sebi da objasnis da imas malo godina, da nisi uopste strasno bolesna, da tvoj pritisak moze i verovatno jeste posledica stresa i ciste psihosomatizacije i onako navodis da je to od skoro.
Sve psihicke tegobe se daju srediti sto lekovima sto psihoterapijom, bitna je volja koja je kod tebe na najnizem mogucem nivou.
Majku mu, kad ustanes ujutru zar ne pogledas tu decu , zar ti ona ne znace nista, zar ti nije bitno da im pruzis majku koja je srecna, koja ih voli...sve se vrti oko toga da nemas para, razumem, svaki od lekova ima svoju paralelu koja je na pozitivnoj listi, da li si otisla kod lekara, nisi...
Holeseterol i prevelika tezina ne nestaju preko noci, treba vremena i volje.
Zar ne shvatas da ne postoji carobna pilula koja ce resiti sve tvoje muke, potrebna je zelja a iz tvojih postova ja vidim samo depresiju.
Wdw ,preuzmi, ja se ovde ne snalazim.
 
Pa nemam sta da preuzmem, zena je sama odlucila sta ce i kako ce. Kad se neko davi mora da ispruzi ruku i da se uhvati za pruzenu ruku. Cak iako ruka nije zlatna poluga, mozda ipak moze da - povuce iz vode do vrata. A postoji i ona opcija da je ne prihvatis i odlucis da se udavis, sve pritom psujuci i proklinjuci one sto ti nisu pomogli vec su ti samo -pruzali ruku da se uhvatis. Odluka je na svakome od nas. Nikome ko ne zeli da mu se pomogne ne mozes ni pomoci. Pri uslov je da covek zeli da mu bude bolje. Ne mozes spasavati one koji ne zele da budu spaseni - zaludan posao i rasipanje energije. Zao mi je zaista, ali tako je.....
 

Back
Top