PALMINO ULJE

Thalasoma

Zainteresovan član
Poruka
241
Da li neko moze da napise nesto vise o upotrebi palminog ulje o tome koliko puta moze da se na njemu przi (prvenstveno u fritezi), koliko je zdravije ili stetnije od suncokretovog ulje itd?
 
Ne bih rekao da je čudotvorno, već da neko pokušava napraviti biznis imače od palminog ulja prave i neki biodizel. Nigdje u člancima vezanim za gastronomiju nisam naletio na to, mislim da maslinovo ili npr. maslac nemaju premca.
 
mahamaja:
Ja sam ga koristila u restoranu, ok je za fritezu,moze se koristiti vise puta, mnogo je zdravije od suncokretovog ulja, jer sadrzi manje hol.
vot a mistejka tu mejka :D

suncokretovo ulje je bogato polinezasicenim masnim kiselinama koje smanjuju nivo ldl holesterola u krvi.

palmino ulje sadrzi zasicene masne kiseline koje smanjuju nivo hdl (dobrog) holesterola, a podizu nivo ldl (loseg) holesterola :(
 
Ja sam ga koristila u restoranu, ok je za fritezu,moze se koristiti vise puta, mnogo je zdravije od suncokretovog ulja, jer sadrzi manje hol.
Moje poštovanje , ja sam šerpas iz delova gde je čist vazduh i um .
U biljnom svetu nema holesterola i tačka , a to što momci iz marketinga pojedinih
proizvodjača zejtina pišu da u njihovim ulja nema holesterola to je upućeno ljudima
bez elementarnog znanja da b i prodali robu lakše .
 
procitah da je to ulje odlican antioksidans, da smanjuje holesterol (koji vec imate:) ), ima alfa i beta kareotn (crveno palmino, i to cak 15 puta vise nego sargarepa, a 50 puta vise nego paradajz), ima mnogo masnih kiselina (raznih... ato je, valjda, dobro?)

Ali, procitala sam i da je Komisija Evropske 2005. godine donela dokument o vanredniim sredstvima u vezi sa proizvodima koji sadrze cili, kurkumu, i palmino ulje. Utvrdjeno je da neki od takvih proizvoda sadrze hemijske supstance nazvane SUDAN 1, SUDAN 2, SUDAN 3 i Scarlet Red (SUDAN 4) a za koje je Medjunarodna Agencija za Istrazivanje raka (IARC) klasifikovala kao kancerogene trece kategorije. I takvi proizvodi s emoraju unistiti.

Nadam se da i nasi uvoznici obracaju paznju na to. :(...( Ja volim cips od banane - tj. susene banane, i tamo ima palminog ulja... i sad ne znam, da l' sa Sudanom ? :()
 
ni jedno ulje nema holesterol.

sva ulja imaju masne kiseline - koje su ok dok ne postanu zasicene, a to postaju zagrevanjem na visokoj temperaturi.

palmino i ostala egzoticna - sve su to markentiski trikovi.

koristite ljudi ona ulja koji su sa vaseg podneblja ..kukuruzno, maslinovo, pa i puter!

ni jedno nije dobro za przanje..kod svih masne kiseline prelaze u zasicene ..i eto posla za dr vaskularce.
 
Moj brat radi u ribarnici gde vrse i usluge pecenja. Oni koriste iskljucivo palmino ulje za pecenje ribe. Kaze da se moze koristiti vise puta (ne znam koliko puta) i da je ono super za przenje ribe.
To je sve sto znam o palminom ulju.
 
Da. Zaista mnogo kontradiktornih postova u vezi sa ovim uljem.
Valjalo bi da neko stvarno strucan kaze nesto na tu temu.
Probacu da proverim na nekim stranim sajtovima, pa ako naidjem
na nesto sigurno, bicete obavesteni.
 
ni jedno ulje nema holesterol.
sva ulja imaju masne kiseline - koje su ok dok ne postanu zasicene, a to postaju zagrevanjem na visokoj temperaturi.
palmino i ostala egzoticna - sve su to markentiski trikovi.
koristite ljudi ona ulja koji su sa vaseg podneblja ..kukuruzno, maslinovo, pa i puter!
ni jedno nije dobro za przanje..kod svih masne kiseline prelaze u zasicene ..i eto posla za dr vaskularce.
Puter je najgori..kao i nas zejtin..a u zasicene prelazi ulje samo preko odredjenih temperatura zato lepo procitas na ambalazi..kikiriki ulje je do 251c na pr.;)
 
Na tom ulju peku u "restoranima" brze hrane i odatle taj miris u Mack-u, recimo. Palmino ulje razvija uzasno visoku temperaturu za jako kratko vreme i uopste nije zdravo.
Nego sto ljudi vole da koriste egzotiku misleci da je zdravija :D
 
Evo nešto reči o palminom ulju:

Izvršena su brojna usporedna istraživanja ulja i masti s manjim ili većim sadržajem palmitinske, stearinske i miristinske kiseline. Nedvojbeno je utvrđeno da laurinska i miristinska kiselina iz ulja palminih koštica podižu kolesterol u krvi i zasigurno vrememenom donose povišene trigliceride u krvi, a kakve to posljedice ima na elasticitet krvnih žila nije potrebno govoriti.
 
Evo nešto reči o palminom ulju:

Izvršena su brojna usporedna istraživanja ulja i masti s manjim ili većim sadržajem palmitinske, stearinske i miristinske kiseline. Nedvojbeno je utvrđeno da laurinska i miristinska kiselina iz ulja palminih koštica podižu kolesterol u krvi i zasigurno vrememenom donose povišene trigliceride u krvi, a kakve to posljedice ima na elasticitet krvnih žila nije potrebno govoriti.


:worth:
vreme je da se razbije mit o tome da moze da se jede przena hrana bez rizika od zakrecenih krvnih sudova..
 
Palmino ulje je krajnje nezdravo, čak pogubno za orang-utane i ostali živi svet, biljni, životinjski i ljudski, tamo gde se gaje uljane palmice. Takođe, diskutabilno je koliko je priča o njemu prenaduvana, kao pre par decenija o "zdravom" margarinu, ali za termičku obradu su se kao najmanje nezdrava pokazala kokosovo i ulje koštice grožđa. Zato valjda i koštaju toliko.
 
Svinja se ne bi složila. ;) Takođe, jeste da se ne vidi, ali osećam se mnogo bolje, zdravije, i laboratorijski nalazi to potvrđuju otkako sam izbacila životinjske namirnice (izuzev matičnog mleča) iz ishrane. Što zbog masti, što zbog proteina, moj organizam je oberučke prihvatio taj bonus na humanost. Tako da, koji god su motivi, biljna ulja su uvek bolja od životinjskih.
 

Back
Top