ODGOVORITI STIVENU HOKINGU...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ender71

Ističe se
Poruka
2.469
Na yahoo postoji poseban odeljak pod naslovom "Ask the planet" na kome ljudi iz celog sveta postavljaju razlicita pitanja, a drugi sirom planete im odgovaraju.

Medju tim pitanjim su izdvojili tzv. velika pitanja, a jedno od njih je postavio Stiven Hoking licno.

Pitanje glasi:

"KAKO LJUDSKA RASA MOZE PREZIVETI SLEDECIH 100 GODINA?"
U svetu koji je u politickom, drustvenom i ekoloskom haosu kako ljudska rasa moze opstati sledecih 100 godina ?"
http://answers.yahoo.com/question/index;_ylt=AkZFEazklXpRMw6LSHq68rfpy6IX?qid=20060704195516AAnrdOD

Da pokusamo na osnovu znanja i informacija prikupljenih iz SF-a da odgovorimo na ovo pitanje.

Ocekujem efikasnu, konstruktivnu, pozitivnu i kreativnu raspravu bez kukanja i cepidlacenja u stilu ~treba li da opstanemo~,
Znaci navedite problem sa kojim se covecanstvo suocava i koje resenje smatrate da bi bilo primenljivo.
Kako bi smo za nekoliko dana mogli da posaljemo nas odgovor doktoru Hokingu.
 
Ендера за Краља :)))

Иначе,да би човечанство опстало наредних 100 година,прво је потребно да се спречи овај рат што је на помолу...Иран и Амери...КАд они кркну атомку,неће бити Земље уопште :))) па онда наравно,да некако спасемо ову нашу планету која је отишла у....
 
Miki mislim da ti razmishljanje ide malo previshe u sf...
Pre svega,mislim da je potrebna velika nacionalna svest o tome kako brzo zemlja zapravo propada...Naravno,to uopste nije lako...ne mozes nagovoriti coveka da vise misli i o necemu sto ce postojati 2038987 godina posle njega,nego o njemu samom...nesto vise kada se oporavim od ovih praskavaca u stomaku.
 
Za ovo treba ipak malo ozbiljnije razmisliti.
Prvo što mi je palo na pamet je kraj Kapije 3:
"Mučke ubice!Oni će se jednog dana pojaviti i šta ćemo onda da radimo?Ako su oni u stanju da prestrave Hičije, ja se onda njih đavolski bojim."
"Ah, Klaro... ....Shvatam na šta misliš.Hoćeš da kažeš da je to isto onako kao kad smo znali da se Hičiji negde nahode i da će se možda ponovo pojaviti, a znali smo da su kadri da rade stvari koje mi ni izdaleka nismo bili kadri da radimo... ...Nismo mogli da se merimo ni sa Hičijima isto tako, u ono vreme.Ali onda kad su se oni stvarno pojavili- mogli smo..."

Recimo da je problem naše vrste što čekamo da se problem ispolji pa tek onda reagujemo, a neke probleme nije moguće rešiti kada se već pojave.
 
Oximoron:
jaoj kako je sladak,uchi me kako se oporavlja od mamurluka i stomachnih virusa :D :D
E nece biti chata na ovoj temi.Dakle molim vas samo odgovori na ovo pitanje. :D

Само сам желео да помогнем...

Тежња ка Звездама...Хм...Истина Земља се распада,али бојим се да се техника не развија баш у том смеру...
 
Излаз у још једну гору будућност?Шансе да нађемо неку планету сличну нашој,а да је у близини су мале...А вештачки услови за живот?Хм...Боље да прво да пробамо да решимо проблем у кући,па тек онда да купујемо викендицу ;)
 
e to je jedan veoma malogradjanski pogled...samozatvaranje izaziva unistenje...kako tehnologija napreduje covekov zivot dobija novi kvalitet,ali i opasnost od zagadjenja sredine...sa vise planeta mozemo otkloniti jedinu losu stranu moderne tehnologije...a shto se tiche slichnih planeta...chuo si sigurno za teraformiranje? :D
 
Pre bih se složio sa Mikijem, zar da idemo od planete do planete i uništavamo je kao kakva kosmička pošast?
Pravo rešenje je ovde, u nama.Moramo iznaći tehnologije koje ne zagađuju okolinu i troše minimalno energiju.Rešenje je možda na vidiku u vidu nanomašina.
 
Окси,не разумеш ме.Да бисмо колонизовали друге планете,прво морам да схватимо шта смо урадили овој,и да учинимо све што можемо да је спасемо.
 
Ja nisam ni u kom slucaju pomenuo teraformiranje,niti naseljavanje planeta i zvezda u BLISKOJ buducnosti...kada kazem buducnost mislim na neodredjeno dugacak period u buducnosti...kada ce Zemlja postati "pretesna" za sve...i jednostavno stara...i tu nema nikakve rasprave da li ce tako biti ili ne...
a shto se pre uhvatimo u koshtac sa time bolje ce nam biti u buducnosti...
 
Dragi druze Hokinge.
Drago mi je da se jos uvek nalazite medju zivima, jer sam mislio da ste odavno mandrknuli. Po vasim slikama bi se cak reklo da ste se i vratili iz sveta senki...
No, da predjemo na stvar.
Moje misljenje je da clovecstvo moze jedino preziveti prirodnom selekcijom.
Par dobrih zemljotresa, uragana ili pad komete bi ocas zavrsili posao.
Znaci, opstali bi samo najaci i najinteligentniji, kao i oni sa iskonskim nagonom za prezivljavanje.
Sve ostale gnjide i gamad ce pocrkati. I treba, jer u narednom jutru svet ce biti obasjan bez nacista, nacionalista, narkomana, kriminalaca, sitno interesnih i sebicnih funjara, teletabisa i laznih proroka...bez bogatih ****** koje sede na vratovima onih koji nikada nisu dobili sansu za bolje sutra...bez nuklearnog i bioloskog oruzja, gladi u svetu.Novo jutro ce biti za selektovane nova sansa za opstanak i poboljsanje clovecstva.

Niknuce nove zgrade ( vece, modernije i stabilnije ), nove fabrike ( inteligentnije ) i kompletno ganc nova civilizacijska infrastruktura...bolja, postenija i naprednija...

Nece druze Hokinge biti vise onih sitnointeresnih i naucno slepih, nejakih i slabih kukavica koja koce nas napredak...

Eto, druze Stivene, to ti ja kontam...pozdravi cvece i zalij zenu, i siljni koji dolar da okupim ovaj napaceni Sf team na neku zurku da se bolje upoznamo, a mogao bi se i ti dovuci ako si u stanju i ako ne krepas uz put. Aj, vozdra
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top