ODGOVORITI STIVENU HOKINGU...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako dva coveka rade ono sto vole (isti posao, ista mtivacija), sigurno ce veca efikasnost biti ako rade 2x6h, nego 1x12h, jer osim motivacije potrebna ti je i koncentracija, zato mi se 4x6 mnogo vise svidja i mnogo vise zaposlenih bi bilo.
Istina je da bi slabo placeni poslovi tesko mogli da se nose sa tim, ali je zato mnogo lakse izdrzati da se rade 2 posla istovremeno, pa ce moci da se prezivi i jos ti ostane vremena za predah.
 
Кулиража:
Do djavola, tek sad sam procitao celu temu pa vidim da sam dzaba tupio tastaturu sat vremena (mozda i jace).
Ali neka stoji, mozda neko i procita.
Sad znam sta sam propustio dok nisam obitavao na forumu.
Ja sam pročitao na preskok :)
Samo sam se nešto zakačio za ono oko nafte - i od toga žive, pa samo da spomenem i kad dobiju keš grade u pustinji raznorazne p******* od mermera i kristala ili troše na naoružanje pa je i pitanje ne treba li im to onda i oteti. A na struju bi stvarno bilo jeftino da se vozikamo :lol:
 
Кулиража:
Ako dva coveka rade ono sto vole (isti posao, ista mtivacija), sigurno ce veca efikasnost biti ako rade 2x6h, nego 1x12h, jer osim motivacije potrebna ti je i koncentracija, zato mi se 4x6 mnogo vise svidja i mnogo vise zaposlenih bi bilo.
Istina je da bi slabo placeni poslovi tesko mogli da se nose sa tim, ali je zato mnogo lakse izdrzati da se rade 2 posla istovremeno, pa ce moci da se prezivi i jos ti ostane vremena za predah.

Jeste, ali to je prokleta mašinerija u koju upadneš i samelje te. Još ako ti treba sat do posla tada izgubiš 4 sata na vozikanje i imaš slobodna 2 x 4 sata pa se ne možeš ni naspavati kao čovjek. O nekom slobodnom vremenu da i ne govorimo - njega jednostavno nemaš. Da smo roboti - išlo bi nekako, ali mi smo ljudi i svako bi poslije nekoliko godina ovakvog tempa dobio svoja 2 metra bez geometra, kako ovdje kažu.
 
Za ove koju su sluzili JNA, secate se straze? 4 odmora i 2 straze?
To je bilo da izludis, posle sedam dana si kao zombi.

Taj model rada ne bi nikako isao....

Najbolje bi bilo da covek radi sest sati, pa i subotom.Syto da ne. Ipak treba radniku obezbediti max uslove odmora i rekreacije.

Samo tako ce uvek biti koncentrisan i motivisan.

Vidim Mr Mgordane, da volis Baju...:):):)
 
Ne nešto posebno, ali ispali i on poneku dobru...:lol:

Već sam negdje napisao da ja volim neke druge stvari, Leonarda Koena, Boba Dilana i Dženis Džoplin, recimo, a nemam ništa ni protiv Stonsa, Dip Parpla, Džetro Tala, Kraftverka ili Žan Mišel Žara. Eh, muzika moje mladosti.

Samo, teško se te stvari sada nalaze a moja kolekcija plastike otišla je u dim tamo negdje 1992. Ma znaš već, da ti ne pričam, ti si stara kuka iz ovih naših sranja.
 
Ebes ga....Kad se setim koga sam sve sahranio i sta sve ostavio iza sebe, dodje mi da vristim.Mada, od toga nema nista, idemo dalje...Tako nam je sudija odredio.

Mada ipak, kad mi neko spomene mir toleranciju i suzivot, pljunuo bih ga u lice...Ipak su nas rat vestacki prekinuli, i mislim da smo mi tu donji, da smo im malo jada napravili koliko smo trebali,da je Sarajevo trebalo biti sravnato sa crnom zemljom (a nije zbog onih glupih Srba koji su tamo ostali, misleci jadni da ce se to "smiriti" za mesec fdana.....

To ti je moje misljenje..Kad bi se tenkovi sutra palili, ja bih bio prvi tamo, ali sada malo namazaniji...
Bio bih leader svih ekonomskih, a ne etnickih ciscenja :)...Ostario sam ja za jurisanja, a moje eko stanje prouzrokovano balijama treba popraviti...:):)
 
MGordan:
Ne nešto posebno, ali ispali i on poneku dobru...:lol:

Već sam negdje napisao da ja volim neke druge stvari, Leonarda Koena, Boba Dilana i Dženis Džoplin, recimo, a nemam ništa ni protiv Stonsa, Dip Parpla, Džetro Tala, Kraftverka ili Žan Mišel Žara. Eh, muzika moje mladosti.

Samo, teško se te stvari sada nalaze a moja kolekcija plastike otišla je u dim tamo negdje 1992. Ma znaš već, da ti ne pričam, ti si stara kuka iz ovih naših sranja.
da ne živiš/radiš u grčkoj?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top