Kablovski net - podesavanja!?

bojan86

Iskusan
Poruka
6.198
Da li neko moze da mi kaze sta treba da podesim na kompu da bi mi radio kablovski internet, u pitanju je SBB...

Meni je povezan modem i imam signal za internet....samo ne znam sta treba da podesim na kompjuteru da bi to radilo....neki mi kazu da ne treba nista da diram i da samo idem na net...ali ja kad otvorim internet explorer i kad ukucam neki sajt on mi trazi da se konektujem!? Sta treba da radim!?
Hvala!
 
GDe se ukucava ta ID adresa i DNS?


Modem mi je WEBSTAR i povezan je preko mrezne karte...tako da nije presko USB-a... i komp mi je prepoznao modem jer kad ga otpojim on mi prikaze kako je nestala veza...tako da mislim da nema potrebe da instaliram neke drivere..a inace imam i Win XP ako nesto znaci...
 
SBB ima DHCP server tako da bez podesavanja mozes da ides na net, samo ubacis modem, uplatis paket i "surfuj". Sami ti dodeljuju IP adresu koja je svaki put drugacija i mozes je videti kada kliknes na dva kompa koja svetle u uglu kod sata pa na Support.

A sto se tice toga da ti trezi konektovanje idi na:

Tools>Internet Optiones>Connections> pa oznaci Never dial a connections

ili jos bolje obrisi sve modemske konekcije :)

Ala sam ti objasio ko debilu da sam objasnjavao...:)
 
Dobro ok, znachi hardware/ski ti je sve u redu.
Sada jedino treba da ukucas ip adresu i DNS toga servera, to ces uraditi na sledeci nachi.
Na tu konekciju koja je nastala od kablovskog modema, klikni na nju dvaput, idi na propertis, zatim izaberi TCP/IP setings i idi na propertis. Sve sto treba jeste da sada ukucas svoju ip adresu i dns svoga provajdera, odnosno servera.
 
BGD-Platform:
Dobro ok, znachi hardware/ski ti je sve u redu.
Sada jedino treba da ukucas ip adresu i DNS toga servera, to ces uraditi na sledeci nachi.
Na tu konekciju koja je nastala od kablovskog modema, klikni na nju dvaput, idi na propertis, zatim izaberi TCP/IP setings i idi na propertis. Sve sto treba jeste da sada ukucas svoju ip adresu i dns svoga provajdera, odnosno servera.

Pogledaj malo bolje karakteristike na:

http://www.sbb.co.yu/
 
bojan86:
Proverio sam i imam vec ID adresu i podeseno mi je OBTAIN an IP ADRESS AUTOMATICALLY... :-(

To je OK.

Procitaj malo ovo:
Vaš sam korisnik i ne radi mi Internet? Šta da radim?

Pre nego što nam se obratite za pomoć proverite sledeće:

*

Da li imate signal za kablovsku televiziju?
*

Da li je Vaš modem uključen ('power' lampica svetli stabilno) i da li 'cable' lampica svetli stabilno (ne sme da blinka)?
*

U zavisnosti od toga kako Vam je računar povezan, proverite da li je Vaša konekcija u stanju "enable".
*

Proverite (u DOS promptu) da li Vam komanda "ipconfig" vraća vrednosti?
*

Pokušajte sa komandom (opet u DOS promptu) "ping www.sbb.co.yu" ili "ping www.google.com" da vidite da li se vraća replay.
*

Idite na stranicu http://home.sbb.co.yu. Ukoliko je vidite, sve sa Vašom vezom između modema i naših servera je u redu, verovatno nemate aktivne pakete.
*

Proverite da li Vam neki antivirus ili drugi software nije aktivirao firewall.
 
BGD-Platform:
Dobro ok, znachi hardware/ski ti je sve u redu.
Sada jedino treba da ukucas ip adresu i DNS toga servera, to ces uraditi na sledeci nachi.
Na tu konekciju koja je nastala od kablovskog modema, klikni na nju dvaput, idi na propertis, zatim izaberi TCP/IP setings i idi na propertis. Sve sto treba jeste da sada ukucas svoju ip adresu i dns svoga provajdera, odnosno servera.

Rekao sam iznad ove poruke da SBB ima DHCP server koji sluzi za AUTOMATSKU DODELU DINAMICKIH IP ADRESA, tako da u polje gde se kuca IP, DNS i SM ne treba da kuca nista vec samo da se stiklira OBTAIN an IP ADRESS AUTOMATICALLY
 
Jasno je da ne citas postove. Ja sam jasno napisao da SBB ima DHCP,a ti si u sledecoj poruci rekao da ukuca IP i DHC adrese...a tek si kasnije se slozio samnom:

Pogledaj:

glupaq.jpg
 
Ja imam isti problem,ali nisam uspeo da ga resim!Imam Windows Xp SP2,da li zbog toga nece da mi radi?Izbrisao sam sve anti viruse i iskljucio firewall;ne vredi!Preko laptopa{SP1}se kacim bez problema!


SP2 je prvenstveno zaduzen update bezbednosti na Windows XP-u. Mozda si iskljuchivao neke parametre u services.msc. Ako nisi nista chachkao oko toga. Opisi sta koristis od modema, da li ides preko usb-a ili ethernet kartice. Jesi li probao da pingujes neki server na internetu. Komandom netstat u comand promtu mozes da pogledas da li si trenutno na internetu i na kojim portovima, komandom ipconfig mozes da pogledas da li si dobio ip adresu od provajdera, comandom ipconfig/all trenutni status tvog hardware/a preko koga ides na internet. Kakve konkretno ti poruke salje kada zelis da se konektujes. Koji provajder je u pitanju i proveri setovanja na tvome firewall-u kako su podesena.
 
Probao sam sa iskljucenim"Windows Firewall/inter...." u services.msc.Modem mi je Webstar EPC2100,a provajder SBB.Isao sam i preko usb-a i preko LAN-a.Kada u comand promtu otkucam ipconfig/all, pokaze mi samo dve adrese 255........... i 169.................,a na laptopu ima i adresa 82......... 81...........
 
mikhi:
1: Probao sam sa iskljucenim"Windows Firewall/inter...." u services.msc.
Modem mi je Webstar EPC2100,a provajder SBB.

2: Isao sam i preko usb-a i preko LAN-a.

3: Kada u comand promtu otkucam ipconfig/all, pokaze mi samo dve adrese 255........... i 169.................,a na laptopu ima i adresa 82......... 81...........

1: Pre svega firewall ces iskljuchiti u control panelu, na ikonici (Windows Firewall), nisi imao potrebe da ga gasis, a prvenstveno nisi imao potrebe da se zezas sa services.msc (template-ima). Nevidim razlog tome.
Znahi imas instaliran SP2. Dobro.

2: Kako si isao preko usb-a i preko lana. Da li si radio bridze- shareovanje internet konekcije, (nat). Ako si to uradio, objasni kako si konkretno podesavao opcije i gde si zapeo.

3: (255) ti je subnet maska. Na lap-topu, imas 82.81.*****, dobro znachi lap top treba da bude default gateway, znachi na drugome rachunaru si trebao samo da postavis default gateway da ti bude lap-top (192.168.0.1),

Opste karakteristike i pomoc mozes naci kod svoga provajdera na ovoj adresi. Hajde konkretno objasni sta si uradio da bi ljudi sa foruma mogli da ti pomognu, ujedno i ja sa njima.
 

Back
Top