Savage garden

Ne kapiram zasto ljudi vole da kazu da je nesto komercijala. Kao potreba da istaknu da je to sto oni slusaju dobro jer ga slusa manji broj ljudi ili sta.... A takve gluposti se cesto srecu, kako ovde tako i u RL-u.
OK, ume li neko zaista da objasni zasto je nesto komercijalno i zasto ga sama cinjenica je da komercijalno, a misli se na muziku naravno, diskriminise kao nesto sto je lose????
 
Hocete reci da je nesto pod etiketom komercijalno u muzickom smislu lose???
Ili sta vec.... zaista mi nije jasno sta se time zeli reci, a da se primetiti da se stavlja u izuzetno negativan kontekst... Sa kojim razlogom...? :confused:
 
ludo dete:
Ljudi, danas je sve, ali sve komercijala. Svako ko ulazi u svet muzike da bi zaradio nešto je na neki način komercijalan. A to da LP nije komercijala... Ko te zeznuo?
pa i ja kazem da je sve komercijala.......i zato nisam podnosila kad mi neko servira pricu da nesto sto taj neko slusa nije....ili kad je moja drugarica odvalila da goca trzan nije komercijala :roll: mislim svi su,ali to je ok
 
nikodim:
Ne kapiram zasto ljudi vole da kazu da je nesto komercijala. Kao potreba da istaknu da je to sto oni slusaju dobro jer ga slusa manji broj ljudi ili sta.... A takve gluposti se cesto srecu, kako ovde tako i u RL-u.
OK, ume li neko zaista da objasni zasto je nesto komercijalno i zasto ga sama cinjenica je da komercijalno, a misli se na muziku naravno, diskriminise kao nesto sto je lose????
Ne kontam ni ja čemu to "ah, to je tako komercijala, ja to ne slušam" i slične gluposti. Sve je na neki način komercijala, ali valjda time što će muziku koju drugi ljudi slušaju etiketirati kao "komercijalnu" neki ljudi pokušavaju da dokažu nešto... Kao, mi znamo šta je kvalitetna muzika... A na kome je uopšte da oceni šta je kvalitetno, a šta ne? Slušaš šta ti se sviđa, i problem rešen. Bez vređanja drugih, bez uzdizanja svojeg u visine. I tako su svi srećni. Ali, nažalost, to tako ne ide u stvarnom svetu...
 
ludo dete:
Ne kontam ni ja čemu to "ah, to je tako komercijala, ja to ne slušam" i slične gluposti. Sve je na neki način komercijala, ali valjda time što će muziku koju drugi ljudi slušaju etiketirati kao "komercijalnu" neki ljudi pokušavaju da dokažu nešto... Kao, mi znamo šta je kvalitetna muzika... A na kome je uopšte da oceni šta je kvalitetno, a šta ne? Slušaš šta ti se sviđa, i problem rešen. Bez vređanja drugih, bez uzdizanja svojeg u visine. I tako su svi srećni. Ali, nažalost, to tako ne ide u stvarnom svetu...


To su verovatno one buntovnicke godine kada postoji potreba da se skrene paznja na sebe samog, kao vrlo originalnu i mudru individuu. Najlakse je nego etiketirati recima da je nesto komercijalno, kao sto vidis to ovde nema tezinu, jer pocinje i zavrsava se samo time - komercijalno, zasto je komercijalno, zato sto je komercijalno i tako u krug. Ipak da se primetiti da je konekst i vise nego negativan.
Naravno da je sve na neki nacin komercijalno, jer da nije verovatno ga ne bi slusao ni sam autor, pa ni oni koji ovde govore o tome kako nesto nije komercijalno a nesto drug pak jeste. To je muzika koja se pravi za odredjenu grupu ljudi, adolescenata, kao takva i postoji... sto znaci da je komercijalna jer postoji trzizse koje kupuje te diskove. Razlika u tirazu ne govori mnogo o tome sta je komercijalno a sta ne, jer se tada potpuno zaboravlja na marketing, reklamu, spotove, imidz tih muzicara... i tako dalje... i tako dalje... a sve to utice na konacnu sliku i viziju jednog adolescenta u fazi istrazivanja, samim tim i na njegovu pripadnost odredjenim muzickim taborima. A to se da primetiti po jasno povucenim linijama izmedju onih koji slusaju rep, rock, narodnjake, stereo MC, VJ, DJ... potpuno bez razloga ljudi se etiketiraju kao budale jer ne slusaju ono sto je IN (sta god to znacilo), bez obzira koliko postojeci trend bio los, nekvalitetan ili kakav god... Bitno je da to ne slusa deset vec samo troje ljudi... i tada je to oslobodjeno etikete "komercijala" a to opet znaci da je to dobro.
 

Back
Top