Kurs za Catia i ProE u Beogradu?

Imas za CATIA-u ali je cena cini mi se oko 100€ po casu :lol:
Ali sta ce ti.
Ja sam poskidao PDF-ove sa P2P-a i super je naucio. Uputstva su osnovna ali zato kad udjes u stos i sam provaljujes dalje (doduse vec sam imao velika iskustva u radu sa AUTO-CAD-om, solid worksom i ProE i zato mi je mozda bilo lakse da udjem u sve to. Mogu da ti modelujem sta pozelis :lol: (secam se da sam svojevremno za vezbe modelovao CNC iz partova a vreteno detaljno.) :lol:

P.S.
Ona knjiga za CATIA-u koja ima da se kupi je zivi shit i prepuna gresaka i ne uzimaj je.

@ Ober
Maya nema veze sa njegovim pitanjem jer je maja klasican 3D program a ovo je CAD/CAM program (computer aided design/computer aided manufacturing)
 
Pazi moguce je da ces naci neke skole koje ce ti kurs dati jeftinije ali ne i tog kvaliteta. Ovo je neki profesionalan kurs (milsim da je cena 1400€ za paket od 15 casova i to samo osnovni 3d modelovanja) Ostali kursevi se posebno placaju. Ako te zanima mogu bas tacno da se raspitam posto znam coveka koji se respitivao za taj kurs. Ali iskreno po mom misljenju kao sto sam ti i rekao u ranijem pismu. Mnoogoo kuumeee. Na njega koliko sam shvatio uglavnom dolaze stranci posto je i pored za nase uslove velike cene za strance to vrlo povoljna cena :lol:
A sto i ne bi bio skup kad ti se na zapadu kao masinskom inzenjeru projektantu u CATIA-i garantuje pocetna plata od nekih 70-80000 $ ( a ide i vise)
 
CATIA bez razmisljanja.
Po informacijama koje imam Pro E je u blagom padanju po popularnosti u odnosu na CATIA-u.
Premda ti je mozda bolji solid ako planiras da radis ovde jer je problem u zakonu. Malo firmi kod nas ce imati CATIA-u zbog cene dok je solid (pravi ga ista firma kao i CATIA-u) dosta jeftiniji i mnogo vise ce legalnih kopija biti ovde po firmama. Na tebi je da se odlucis ali u svakom slucaju izmedju CATIA-e i ProEa izabrao bih CATIA-u
 
tab503:
CATIA bez razmisljanja.
Po informacijama koje imam Pro E je u blagom padanju po popularnosti u odnosu na CATIA-u.
Premda ti je mozda bolji solid ako planiras da radis ovde jer je problem u zakonu. Malo firmi kod nas ce imati CATIA-u zbog cene dok je solid (pravi ga ista firma kao i CATIA-u) dosta jeftiniji i mnogo vise ce legalnih kopija biti ovde po firmama. Na tebi je da se odlucis ali u svakom slucaju izmedju CATIA-e i ProEa izabrao bih CATIA-u
Hvala puno!!!
 

Back
Top