savet mi ne bi bio na odmet

Gost
:oops: Ovih dana treba da idem na svoj prvi razgovor za posao. Samo sto sam izasla sa faksa i nemam nikakvo radno iskustvo. Kako ste se vi osecali na razgovorima za posao? Kako da se oslobodim straha? Da li oni postavljaju nezgodna pitanja? Kako da se obucem? Ja sam uvek onako lagodno odevena - farmerke i sportski dzemperi. Da li treba da se pojavim nesto posebno picnuta? I sve sto vam padne na pamet u vezi sa razgovorom za posao... Hvala unapred!
 
Anonymous:
:oops: Ovih dana treba da idem na svoj prvi razgovor za posao. Samo sto sam izasla sa faksa i nemam nikakvo radno iskustvo. Kako ste se vi osecali na razgovorima za posao? Kako da se oslobodim straha? Da li oni postavljaju nezgodna pitanja? Kako da se obucem? Ja sam uvek onako lagodno odevena - farmerke i sportski dzemperi. Da li treba da se pojavim nesto posebno picnuta? I sve sto vam padne na pamet u vezi sa razgovorom za posao... Hvala unapred!

Ja sam bas skoro bio na jednom razgovoru. Otprilike je ovako izgledalo: sacekala me je tamo jedna devojka (oko 26, 27 god a ja 21) i persirali smo jedno drugom! Mnogo bez veze osecaj! Anyway, ocekuj krajnje kretenska pitanja tipa (ovo su mene pitali): Gde sam cuo za ovaj posao?; Zasto sam se bas za ovaj posao opredelio?; Reci mi nesto o sebi u par recenica (moje definitvno omiljeno pitanje); Da li ti je problem da radis pod pritiskom?; Da li je problem da razgovaras na engleskom i sl. Devojka je psiholog, razgovor je trajao 5 minuta. Ocekuj krajnje tupava pitanja jer nema sanse da upoznas coveka ako ne posedis s njim u nekom kaficu jedno 2-3 sata uz picence! Doduse, pitanje je kakav posao je u pitanju...ja sam prosao taj intervju i trenutno sam na obuci :D !

Srecno i javi sta si uradila! :wink:
 
Guardian:
Anonymous:
:oops: Ovih dana treba da idem na svoj prvi razgovor za posao. Samo sto sam izasla sa faksa i nemam nikakvo radno iskustvo. Kako ste se vi osecali na razgovorima za posao? Kako da se oslobodim straha? Da li oni postavljaju nezgodna pitanja? Kako da se obucem? Ja sam uvek onako lagodno odevena - farmerke i sportski dzemperi. Da li treba da se pojavim nesto posebno picnuta? I sve sto vam padne na pamet u vezi sa razgovorom za posao... Hvala unapred!

Ja sam bas skoro bio na jednom razgovoru. Otprilike je ovako izgledalo: sacekala me je tamo jedna devojka (oko 26, 27 god a ja 21) i persirali smo jedno drugom! Mnogo bez veze osecaj! Anyway, ocekuj krajnje kretenska pitanja tipa (ovo su mene pitali): Gde sam cuo za ovaj posao?; Zasto sam se bas za ovaj posao opredelio?; Reci mi nesto o sebi u par recenica (moje definitvno omiljeno pitanje); Da li ti je problem da radis pod pritiskom?; Da li je problem da razgovaras na engleskom i sl. Devojka je psiholog, razgovor je trajao 5 minuta. Ocekuj krajnje tupava pitanja jer nema sanse da upoznas coveka ako ne posedis s njim u nekom kaficu jedno 2-3 sata uz picence! Doduse, pitanje je kakav posao je u pitanju...ja sam prosao taj intervju i trenutno sam na obuci :D !

Srecno i javi sta si uradila! :wink:
Puno hvala! Posao ekonomiste, pripravnika
 
:lol:Jos sam nesto zaboravila da vas pitam - Kako se vi osecate dok cekate njihov odgovor? Jel dugo cekate na odgovor? Jel mozete jos u toku intervjua da provalite da li ce da vas prime ili ne? Jel ti razgovori idu u nekoliko krugova?
 
Anonymous:
:lol:Jos sam nesto zaboravila da vas pitam - Kako se vi osecate dok cekate njihov odgovor? Jel dugo cekate na odgovor? Jel mozete jos u toku intervjua da provalite da li ce da vas prime ili ne? Jel ti razgovori idu u nekoliko krugova?

ja sam letos isla na prvi razgovor za posao u martins shop. bila sam uzasno nervozna + drugarica koja me je vozila je omasila radnju za nekih pola km. u kolima sam lakirala nokte i imala nevidjeno mnogo porodicnih problema. na razgovoru su me pitali da li imam decka /moja najomrazenija tema => ne treba mi trenutno...!/. elem, ovaj moj odgovor ti ne bi posebno ni znacio da ti ne stavim paralelu dobrog poslovnog razgovora.
1) moras da budes MAXIMALNO samouverena
2) moras da budes sugestivna u tvrdnji da si im bash ti potrebna
3) moras da ZELISH taj posao i da im to stavis do znanja...

ostale savete mozesh da pokupis na www.infostud.com ili www.infostud.co.yu

nadam se da sam ti bar mrvicu pomogla... tamo imash bash odlicnih stvari, kazu ti koja su 22. najcesca pitanja na tom razgovoru itd. da se ja sad ne muchim sa copy paste...

i na kraju: breake your legs!
 
Guardian:
Anonymous:
:oops: Ovih dana treba da idem na svoj prvi razgovor za posao. Samo sto sam izasla sa faksa i nemam nikakvo radno iskustvo. Kako ste se vi osecali na razgovorima za posao? Kako da se oslobodim straha? Da li oni postavljaju nezgodna pitanja? Kako da se obucem? Ja sam uvek onako lagodno odevena - farmerke i sportski dzemperi. Da li treba da se pojavim nesto posebno picnuta? I sve sto vam padne na pamet u vezi sa razgovorom za posao... Hvala unapred!

Ja sam bas skoro bio na jednom razgovoru. Otprilike je ovako izgledalo: sacekala me je tamo jedna devojka (oko 26, 27 god a ja 21) i persirali smo jedno drugom! Mnogo bez veze osecaj! Anyway, ocekuj krajnje kretenska pitanja tipa (ovo su mene pitali): Gde sam cuo za ovaj posao?; Zasto sam se bas za ovaj posao opredelio?; Reci mi nesto o sebi u par recenica (moje definitvno omiljeno pitanje); Da li ti je problem da radis pod pritiskom?; Da li je problem da razgovaras na engleskom i sl. Devojka je psiholog, razgovor je trajao 5 minuta. Ocekuj krajnje tupava pitanja jer nema sanse da upoznas coveka ako ne posedis s njim u nekom kaficu jedno 2-3 sata uz picence! Doduse, pitanje je kakav posao je u pitanju...ja sam prosao taj intervju i trenutno sam na obuci :D !

Srecno i javi sta si uradila! :wink:

Cao,

Guardian, pitanja nisu ni malo glupa, mozda tebi jesu prosta i mozda ne uvidjas smisao, ali odnedakle mora da se pocne, to su klasicna pitanja kada se zovu na prvi intervju, naravno ne znam kakva je organizacija, ali tek u drugom intervjuu idu neka 'pametnija' pitanja.

Ja nikad nisam isao na razgovor za posao, ali moj predlog ti je da se ne opterecujes mnogo i nedaj se zbuniti jednostavno zauzmi neki superioran stav, ne izlazis pred uciteljicu pa da ces dobiti keca, na kraju krajeva, ako zaista ne odgovaras za taj posao, bolje i da ga ne radis, nego da radis ono sto nije za tebe.

Javi kako je prosao razgovor.
 
Anonymous:
:oops: Ovih dana treba da idem na svoj prvi razgovor za posao. Samo sto sam izasla sa faksa i nemam nikakvo radno iskustvo. Kako ste se vi osecali na razgovorima za posao? Kako da se oslobodim straha? Da li oni postavljaju nezgodna pitanja? Kako da se obucem? Ja sam uvek onako lagodno odevena - farmerke i sportski dzemperi. Da li treba da se pojavim nesto posebno picnuta? I sve sto vam padne na pamet u vezi sa razgovorom za posao... Hvala unapred!

e ovako poshto sam bila na dosta razgovora svi su bili donekle silicni ali ako prodjes prvi krug kao sto rece ovaj pre mene, ides u drugi krug razgovora.. straha ces tesko da se oslobodish mada to i nije klasican strah vec mozda neka vrsta uznemirenosti...tvoje je da budes koliko mozes naravno maksimalno opustena da ne bi crvenela i da se ne bi preznojavala kad pocnu da zevaju u tebe...e sad dalje to sto se lagano oblacish sportski, iskreno ja se isto tako oblacim mrzim sminku iz dna duse, kicenje zlatom i ostale gluposti.... mada na razgovor nemoj da ides u farmerkama i patikama, ma to vec i sama znas.. obuci se onako kako je tebi ugodno, vazno je da se osecas lezerno a ne da se ustezes, vuces suknju bluzu ili pazish da li ce carapa da se pocepa i ostale nebuloze...budi ono sto jesi... nemoj preterano da se sminkas mozes doneti kontra efekat...ma ono sve lagano kao kad krenes u grad... e sad pitanja..

pazi uvek pitaju sledece:

gde ste radili? ako nisi radila pitace te zasto do sada nisi radila nigde...
sta ocekujes od posla?
poznavanje rada na racunaru i poznavanje engl. jezika?
da li volis timski rad? ovo je obicno pitanje inofirmi
onda recimo pitaju sta mislis koliko bi trebalo da budes placena za posao koji ti nude... to uvek pitaju
i obavezno ako se desi da te to pitaju ne spominji nikako cifre, nego odgovori, mislim da moje placanje treba da bude uskladjeno sa obimom posla koji budem obavljala... to su i meni neki iskusniji rekli :wink: ... e sad, ne znam kakva je firma u pitanju ali recimo hoce da postavljaju pitanja tipa kako biste se snasli u ovoj ili onoj situaciji... vecina firmi ide sa tim situacijama ...
kad sam konkurisala za P&G (proctor&g) pitali su me recimo koje je to moje delo kojem se najvise ponosim u svom zivotu... i tako neka slicne pitanjca...

ma ne brini nista budi skroz opustena... nemoj da krstis ruke, nemoj da brises dlanove o pantalone, zvaku izbaci, nemoj da se smejes, i ne postavljaj nikakva pitanja dok ti oni to ne dozvole...
a na kraju ce te pitati da li ti imash njjih nesto da pitas, to ce biti obavezno.. ti smisli sta bi mogla da pitas...
i tako da ti ne duzim mnogo u sustini je to...

valjda sam ti nesto pomogla... ako ti treba neka pomoc i ako zelis jos nesto da me pitash moj registrovani nick je sunrise...
pozdrav :wink:
 
Anonymous:
:lol:Jos sam nesto zaboravila da vas pitam - Kako se vi osecate dok cekate njihov odgovor? Jel dugo cekate na odgovor? Jel mozete jos u toku intervjua da provalite da li ce da vas prime ili ne? Jel ti razgovori idu u nekoliko krugova?

zaboravila sam malopre da ti kazem, sto se tice odgovora nema sanse da provalis da li si primljena ili ne jer su to goveda koja sa svima pricaju isto i svima isto obecavaju u toku razgovora i sa svima se ljubazno smeskaju i takooo.. e sad ako neko pre tebe nije tu izmuvao neku vezu nego je konkurs stvarno regularan i ako je firma zaista na nekom svetskom nivou javi ce ti pismeno putem maila ili postom u roku od 7 dana.. e ako nije takva firma onda ce ti reci javicemo vam ako ste primljeni bla bla bla.. i tako kao budala cekas prodje 5 pa 7 dana i oni ti naravno nikada ne jave... i ti shvatis da nema nista od toga... jer ako je u pitanju firma koja te ne obavestava putem maila ili postom onda ti ili odmah kazu ili ti nikada ne kazu... veruj mi znam ih kao crvenu paru svi su ista govna...
e sad kako se osecas kad cekas odgovor, ma videces kad prodje razgovor smejaces se sama sebi koliko si se tripovala ni za sta... :wink:
pozdrav
 
Bozo:
Guardian:
Anonymous:
:oops: Ovih dana treba da idem na svoj prvi razgovor za posao. Samo sto sam izasla sa faksa i nemam nikakvo radno iskustvo. Kako ste se vi osecali na razgovorima za posao? Kako da se oslobodim straha? Da li oni postavljaju nezgodna pitanja? Kako da se obucem? Ja sam uvek onako lagodno odevena - farmerke i sportski dzemperi. Da li treba da se pojavim nesto posebno picnuta? I sve sto vam padne na pamet u vezi sa razgovorom za posao... Hvala unapred!

Ja sam bas skoro bio na jednom razgovoru. Otprilike je ovako izgledalo: sacekala me je tamo jedna devojka (oko 26, 27 god a ja 21) i persirali smo jedno drugom! Mnogo bez veze osecaj! Anyway, ocekuj krajnje kretenska pitanja tipa (ovo su mene pitali): Gde sam cuo za ovaj posao?; Zasto sam se bas za ovaj posao opredelio?; Reci mi nesto o sebi u par recenica (moje definitvno omiljeno pitanje); Da li ti je problem da radis pod pritiskom?; Da li je problem da razgovaras na engleskom i sl. Devojka je psiholog, razgovor je trajao 5 minuta. Ocekuj krajnje tupava pitanja jer nema sanse da upoznas coveka ako ne posedis s njim u nekom kaficu jedno 2-3 sata uz picence! Doduse, pitanje je kakav posao je u pitanju...ja sam prosao taj intervju i trenutno sam na obuci :D !

Srecno i javi sta si uradila! :wink:

Cao,

Guardian, pitanja nisu ni malo glupa, mozda tebi jesu prosta i mozda ne uvidjas smisao, ali odnedakle mora da se pocne, to su klasicna pitanja kada se zovu na prvi intervju, naravno ne znam kakva je organizacija, ali tek u drugom intervjuu idu neka 'pametnija' pitanja.

Ja nikad nisam isao na razgovor za posao, ali moj predlog ti je da se ne opterecujes mnogo i nedaj se zbuniti jednostavno zauzmi neki superioran stav, ne izlazis pred uciteljicu pa da ces dobiti keca, na kraju krajeva, ako zaista ne odgovaras za taj posao, bolje i da ga ne radis, nego da radis ono sto nije za tebe.

Javi kako je prosao razgovor.

Razgovor prosao! Ja sam sad na obuci, ako prodjem test na kraju obuke - krecem na posao! :wink:
 
Ma ti intervjui su smor zivi... Najsladji intervju u zivotu koji sam imao, odigrao se u restoranu hotela Moskva, i izgledao je ovako:

On: Hi, I'm Kyril, and I'm in charge of Web development department of Site4View, LLC from NY.
Ja: Hi, I'm Aleksandar. I've been summoned on this interview last night by your secretary. She told me that you are in Belgrade and that you would like to set up an interview for me...
On: Yep... That's right... Ok, to cut the crap... I've heard of your capatibilities, knowledge and your reputation, and we would like to escrow you for a project we are currently starting. It may lead to a full-time position, but for now we would like to sign a contract with you on 6-month basis.
Ja: Ok... I'm interested in what would be my role in the whole deal, hours that I need to fullfill in a week, and of course, salary?
On: We are currently on quite tight budget for this project, but it might lead to far serious role. You would be building whole backend in whatever language you choose. Project details you would get by mail as soon as you sign NDA agreement. Salary would be $2000 /mo, fixed, and you would be working from home or our offices in NYC if you can get a work permission for USA. We expect you to work 40 hours / week, ideally 8hr/day, but in dependence of your obligations, timescale will be flexible. Is that ok with you?
Ja: ummmm... ok... let's give it a try...
On: Waiter! Bottle of your finest wine...
... Cheers!

Eto, uopste ne mora intervju da bude neki bauk ;) ... evo, pre 2 meseca sam opet bio na intervjuu za istu firmu, i presao u 'pripravnicki' status... ako budem imao srece, od Januara radim za njih full-time sa svim beneficijama...

A sad... imao sam ja i gadnih intervjua, ali fazon je da odes na intervju znajuci da neces dobiti taj posao... Tako se lepo opustis, i budes TI... Foliranja se lako provale...

Sto se cekanja na odgovor tice... od 2 dana do mesec dana po mom iskustvu...

I ne bih se bas slozio sa predlogom vrdanja na pitanje 'Koliku platu vi mislite da zasluzujete'... Time se odaje osecaj nesigurnosti... Ako ti ne znas koliko vredis, kako ce oni znati... dakle, kazi koliko ti mislis da vredis, a na njima je da to protumace kako zele... Ja sam mrtav ladan trazio $3000 mesecno od jedne domace firme... Dobio upola toliko, zadrzao se 2 meseca, i oterao ih u 3 lepe...

Ma vazno je samo naci posao koji ti odgovara... Ako zarko zelis neki posao, imas dobre sanse da ga dobijes...

Srecno!
 
ma to sa visinom plate bio je recimo takav slucaj kod tebe, mada to u principu zavisi od firme do firme.. negde namerno idu sa pitanjem o visini plate napr.tamo gde ima puno kandidata, i svi oni koji se izjasnjavaju o ciframa popadaju razgovor... barem je to bilo neko moje iskustvo... mada sam trenutno i sama u jednom poslu i to radim za mozda jednu od trenutno najjacih kompanija u nasoj zemlji, i pricala sam jednom prilikom sa svojom predpostavljenom upravo o tome zasto smo nas nekoliko primljene od toliko kandidata... rekla mi je sledece- ovde se ulazi iskljucivo po preporuci, to ste imale, dale smo zadovoljavajuce odgovore na navedene primere o nekim situacijama gde ti ustvare mere snalazljivost, komunikativnost, i verovali ili ne agresivnost....
tako da u sustini sva ta pitanja nisu ni malo glupa, imaju svoju pozadinu i svakim pitanjem se otkriva po neka osobina sagovornika.... to je neko moje iskustvo.. mada je sve to u sustini relativno... ponekada ne znas ni kako da se postavis jedni traze ovo, drugi ono...]
pozdrav :wink:
 
Prvi i jedini intervju mi je bio zaeban, posle sve po preporuci...Chetri puta sam posle bio u komisiji...Strashno kako vam je posle smeshno kad gledate kandidata i setite se svog prvog intervjua.
Moj savet ti "samo opushteno", i ako ne dobijes posao imaches novo iskustvo-za sledeci put!
 
Jandrla:
Prvi i jedini intervju mi je bio zaeban, posle sve po preporuci...Chetri puta sam posle bio u komisiji...Strashno kako vam je posle smeshno kad gledate kandidata i setite se svog prvog intervjua.
Moj savet ti "samo opushteno", i ako ne dobijes posao imaches novo iskustvo-za sledeci put!

upravo to .... da pozdravimo devojku koja je postavila topic i da joj kazemo SAMO OPUSTENOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.... i puno puno srece :wink:
 
grrrrrrrrrr!:
Anonymous:
:lol:Jos sam nesto zaboravila da vas pitam - Kako se vi osecate dok cekate njihov odgovor? Jel dugo cekate na odgovor? Jel mozete jos u toku intervjua da provalite da li ce da vas prime ili ne? Jel ti razgovori idu u nekoliko krugova?

ja sam letos isla na prvi razgovor za posao u martins shop. bila sam uzasno nervozna + drugarica koja me je vozila je omasila radnju za nekih pola km. u kolima sam lakirala nokte i imala nevidjeno mnogo porodicnih problema. na razgovoru su me pitali da li imam decka /moja najomrazenija tema => ne treba mi trenutno...!/. elem, ovaj moj odgovor ti ne bi posebno ni znacio da ti ne stavim paralelu dobrog poslovnog razgovora.
1) moras da budes MAXIMALNO samouverena
2) moras da budes sugestivna u tvrdnji da si im bash ti potrebna
3) moras da ZELISH taj posao i da im to stavis do znanja...

ostale savete mozesh da pokupis na www.infostud.com ili www.infostud.co.yu

nadam se da sam ti bar mrvicu pomogla... tamo imash bash odlicnih stvari, kazu ti koja su 22. najcesca pitanja na tom razgovoru itd. da se ja sad ne muchim sa copy paste...

i na kraju: breake your legs!
E, pa vi ste ljudi stvarno, stvarno divni!!!!!
 
:oops: :oops: Kako sam procitala vase sugestije do ovog momenta objavljene, vi ste vise nego divni. Puno mi znaci vasa podrska. Problem mi je samo to sto se radi o prestiznoj firmi, a ja nemam bas nikakvog radnog iskustva. Idem pravo iz fakultetske klupe. O teoriji mogu da pricam do 101 i nazad, ali nikad se u praksi nisam bavila ekonomijom. Jedini plusic mi je odlicno poznavanje engleskog jezika. Oni nisu naveli da traze nekog sa radnim iskustvom, ali nisu rekli ni da oberucke primaju one bez iskustva. Kakav sam triper, ja sad eto tripujem da su oni zaboravili da navedu "minimum 3-5 godina radnog iskustva u relevantnoj oblasti".Hvala vam svima puno!
 
Anonymous:
:oops: :oops: Kako sam procitala vase sugestije do ovog momenta objavljene, vi ste vise nego divni. Puno mi znaci vasa podrska. Problem mi je samo to sto se radi o prestiznoj firmi, a ja nemam bas nikakvog radnog iskustva. Idem pravo iz fakultetske klupe. O teoriji mogu da pricam do 101 i nazad, ali nikad se u praksi nisam bavila ekonomijom. Jedini plusic mi je odlicno poznavanje engleskog jezika. Oni nisu naveli da traze nekog sa radnim iskustvom, ali nisu rekli ni da oberucke primaju one bez iskustva. Kakav sam triper, ja sad eto tripujem da su oni zaboravili da navedu "minimum 3-5 godina radnog iskustva u relevantnoj oblasti".Hvala vam svima puno!

ma shta te briga ako nisu naveli a prime te ici ces na obuku to se podrazumeva... obuka je svuda obavezna, ma koliko god neko bio strucan... mojne se tripujesh nisu oni glupi da zaborave da navedu uslove konkursa... a i cim su te pozvali na razgovor znaci da ispunjavash sve uslove iz datog konkursa...
poz
 

Back
Top