Akademija Lepih Umetnosti

Zmijaaa

Početnik
Poruka
14
Sta mislite o ovom privatnom fakultetu? Ima dosta smerova: Likovne, Primenjene umetnosti, Gluma, Muzika, Menadzment. Posebno dobra stvar je sto mozes da biras sebi profesora, tako da ne moras da se brines kod koga ces upasti, i da li ce taj neko hteti da radi uopste ;-) Da li ste culi neke posebno dobre / lose stvari ???
 
strava i uzas...najblaze receno...
Ja hocu da upisem dizajn,graficki ili unutrasnju arhitekturu...ali nikako privatni...nego na fpu...bar cu probati...
Nego,jel moze neko da mi kaze o prijemnom...kako sta,i koliko ste se spremali.
Imam smisla za crtanje ali nedovoljno prakse sa 1 casom nedeljno u mojoj srednjoj skoli.Hvala:)
 
ALU nemoj da upisujes!!!! Ako ikako mozes idi na drzavne fakultete svi ostali su po mom misljenju ispod svakog nivoa. Navescu ti jedan primer
Devojka studira nesto kao unutrasnju arhitekturu na ALU i ima jos nekoliko ispita do kraja. Jednom prilikom sam se dotakla slikarstva i pomenula da je neka slika u Luvru i mozes li da zamislis moje cudjenje da ONA NE ZNA STA JE LUVR a zamisli da sam je pitala za ERMITAZ
Mislim da je ovo dovoljno slikovito objsnjenje zasto ne treba da ides na ALU i ne znam koliko su im validne diplome
 
danamok:
ALU nemoj da upisujes!!!! Ako ikako mozes idi na drzavne fakultete svi ostali su po mom misljenju ispod svakog nivoa. Navescu ti jedan primer
Devojka studira nesto kao unutrasnju arhitekturu na ALU i ima jos nekoliko ispita do kraja. Jednom prilikom sam se dotakla slikarstva i pomenula da je neka slika u Luvru i mozes li da zamislis moje cudjenje da ONA NE ZNA STA JE LUVR a zamisli da sam je pitala za ERMITAZ
Mislim da je ovo dovoljno slikovito objsnjenje zasto ne treba da ides na ALU i ne znam koliko su im validne diplome

Shto se ischudjavash?Moja ortakinja je bila po nekim manastirima i u prichi je onako usput spomenula kako je bila u manastiru u kom je Vuk Karadzic SNIMAO film A ONA JE NA FILOLOSHKOM,elementarnija stvar od Luvra,ne mozesh ocenjivati ceo fax prema jednoj individui. :confused:
 
E, to ti je citava prica oko predrasuda.

Ako neki student privatnog fakulteta nesto izvali onda je to zato sto studira privatni fakultet.
A ako neki student drzavnog fakulteta nesto izvali onda je on neki freak, nema veze sa faksom.
 
Da preskočimo ovu dimenziju "privatni-državni", sto puta je obrštena na Forumu i tako generalizovana nema veze s pameću i nikome ne pomaže. Državni fakulteti se već debelo naplaćuju i ne čuvaju više tu prednost "makar je besplatno" (a, ko zna, zna- neke ni to nije moglo da spase!). tako da je ljudima ponekad svejedno hoće li se zvati "samofinansirajući" na državnom fakultetu ili "samofiinansirajući" na privatnom, važnije im je da znaju šta koji nudi.

Privatnih fakulteta ima i te kako dobrih ali i jako loših. Bojim se da ALU (bar kada su neki smerovi u pitanju) definitivno spada u ovu drugu kategoriju.

Ja sam završila državni fakultet u skolupu Univerziteta umetnosti i radila godinu dana kao asistent na jednoj privatnoj akademiji u sklopu BK univerziteta. Prednosti i mana i na jendom i na drugom, neki smerovi više trpe na državnom neki na privatnom. Na ALU me atmosfera zgranula. Nastavni programi su ofrlji (kako li je Ministarstvo to odobrilo?), studenti (ružno je reći ali...) upisivani po vrlo sumnjivim kriterijumima (ili postoji neki drugi razlog zašto se pokopi cela klasa koja u tu struku jednostavno NE SPADA! (nisam ni ja za PMF pa nikom ništa!) i, ono što je, po mojoj proceni, najviše zabrinjavajuće je strašno slab predavački kadar) . Ne znam šta da vam kažem ljudi ali meni se čini da to nije dobar izbor.! BK Akademiju umetnosti, zato, smatram vrlo solidnom institucijom i laganezi bih savetovala nekome da se upiše (naročito na neke smerove)!
 
Ja sam zainteresovana za fpu, tacnije za unutrasnju arhitekturu. Zanima me sve kao i Exitovku,pa ne bih da ponavljam pitanje. Razmisljala sam da pokusam sledece godine, jer sad zavrsavam srednju skolu, pa su sve informacije dobrodosle. Dosta toga sam videla na na stranici fakulteta, ali mislim da je bolje cuti iz prve ruke.
 
Akademija lepih umetnosti je sasvim ok faks. Profesorski kadar ti je skoro isti kao na drzavnim fakultetima, a nastavni program po meni sasvim ok. Tehnicka opremljenost fakulteta je odlicna i tu je u velikoj prednosti u odnosu na drzavne fakultete. Ove stvari znam za umetnicke smerove, neznam kako je na menadzerskom. Sto se tice onog dela, sta tu mozes da naucis, moracu opet da se ogranicim na umetnicke smerove, obidji izlozbe koje fakulteti organizuju na kraju skolske godine (jun) pa sam uporedi radove studenata sa razlicitih fakseva
 
predrasudi...............

Ja sam na akademiji lepih umetnosti. Primenjene umetnosti.
Sto se tice nastavnog kadra on je fantastican, to su uglanom ljudi sa FPU, sa arhitektonskog fakulteta, sa sumarskog fakulteta i sa fakulteta koje su zavrsavali u inostranstvu.
Sjajni u svojoj struci ali problem je to sto su ljudi uglavnoj sujeverni i to je nasem narodu u krvi.
Administracija malo zna da zakaze ali sve je podnosljivo, kada se uzme u obzir modernizovanost fakulteta i nastavni kadar. Zaista su to ljudi vrsni u svom poslu tako da mi nije jasno odakle ljudima ta predpostavka da je to lose.
Mogu svi pricati da su privatno fakulteti smesni u odnosu na drzavne, ali to pricaju oni koji sede kod kuce po ceo dan i ne znaju o cemu drugom da razmisljaju vec da ogovaraju jedni druge. Ja sam primer jer sam zavrsio i drzavni fakultet, sada zavrsavam Akademiju lepih umetnosti.
Ima razlike, a ona je u tome sto na drzavnom fakultetu iz jednom predmeta npr. sam vidjao profesora jednom mesecno i nikad nisam mogao nista da pitam, sto su profesori zalepili na vrata kada mogu da ih smaraju profesori, a ovde sam sa svim profesorima po ceo dan i ko je voljan da upija znanje strucnjaka on se nece pokajati.
Ne sumljam da su i druge privatne akademije ok ali za onu koju znam za nju sam spreman da tvrdim da moze da parira i drzavnom fakultetu.
 
e davidoff..ti si na primenjenoj umetnosti...a jel imas neke informacije o menadzmentu i novinarstvu? kakvi su profesori tamo?
i da...bitne su prave informacije i misljenja onih koji imaju direktnu vezu sa odredjenim faxom...a ne pogresno misljenje nekih,koje je inace takvo zbog neinformisanosti..tako nastaju predrasude..... :roll:
 
Jos nesto o predrasudama.

Ljudi oslbodite se bar tih ostataka komunisticke ideologije da sve sto je privatno dovodite u sumnju.
Prvo studirati na ALU nije skuplje nego studirati na FlU pitanje je samo sta placate i koji kvalitet dobijate za to.
Drugo: Profesorski kadar.
Ako na ALU predaju Akademici Francuske akademije nauka i umetnosti i profesori koji predaju i na drugim drzavnim fakultetima i ljuda koji su se skolovali u inostranstvu onda mislim da nema mesta ni sumnji o kvalitetu nastave.
Trece:Uslovi studiranja su odlicni.
Postoi maksimalna sloboda sto je normalno za umetnicki fakultet ali su i zahtevi profesora izuzetno visoki. Dakle sve price o tome da mozete upisati ovaj fakultet i ako niste talentovani su netacne!!!!!
Ovo govorim iz licnog iskustva jer sam prosla vrlo zahtevan prijemni ispit i sada polazem zadnje ispite iz prve godine a imam iskustva i sa drugim umetnickim fakultetima i skolama.Sva predavanja i vezbe se moraju posecivati nema nikakvih opravdanja osim lekarskih.Ako niste ispunili uslove nemate pravo da izadjete na ispit.
Profesor i asistent su konstantno prisutni sto nije slucaj na FLU.
Dakle ljudi ako ste talentovani i spremni da radite i usavrsavate i ako zelite da vasa diploma vredi svuda u svetu upisite ovaj fakultet.
Studentkinja ALU-a
 
davidoff_bg:
predrasudi...............

Ja sam na akademiji lepih umetnosti. Primenjene umetnosti.
Sto se tice nastavnog kadra on je fantastican, to su uglanom ljudi sa FPU, sa arhitektonskog fakulteta, sa sumarskog fakulteta i sa fakulteta koje su zavrsavali u inostranstvu.
Sjajni u svojoj struci ali problem je to sto su ljudi uglavnoj sujeverni i to je nasem narodu u krvi.
Administracija malo zna da zakaze ali sve je podnosljivo, kada se uzme u obzir modernizovanost fakulteta i nastavni kadar. Zaista su to ljudi vrsni u svom poslu tako da mi nije jasno odakle ljudima ta predpostavka da je to lose.
Mogu svi pricati da su privatno fakulteti smesni u odnosu na drzavne, ali to pricaju oni koji sede kod kuce po ceo dan i ne znaju o cemu drugom da razmisljaju vec da ogovaraju jedni druge. Ja sam primer jer sam zavrsio i drzavni fakultet, sada zavrsavam Akademiju lepih umetnosti.
Ima razlike, a ona je u tome sto na drzavnom fakultetu iz jednom predmeta npr. sam vidjao profesora jednom mesecno i nikad nisam mogao nista da pitam, sto su profesori zalepili na vrata kada mogu da ih smaraju profesori, a ovde sam sa svim profesorima po ceo dan i ko je voljan da upija znanje strucnjaka on se nece pokajati.
Ne sumljam da su i druge privatne akademije ok ali za onu koju znam za nju sam spreman da tvrdim da moze da parira i drzavnom fakultetu.
znas li Mija Markovica?on je toj akademiji sad zavrsio
 

Back
Top