Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I da ponovim,produzeni kasalj kod pusaca je simptomatican,ne treba ignorisati!
Kasalj traje 3 nedelje sve preko je sumnjivo.
Vazi i za nepusace.
Jedan lep pregled i ecografija nije na odmet.
Ova moja drugarica nepusac sto umre od raka/metastase pluca u 2 meseca je imala samo produzen kasalj..i kao ajd ecografiju da napravimo.
Uzgred metastaze su je pojele zivu u samo 2 meseca.Svi organi sem bubrega.
Neverovatno umreti u 2 meseca ni luk jeo ni mirisao,ni pusila ni pila,jela bio,sve u ime zdravlja.
Ja sam totalno zbunjena i kazem Jbem ti zivot,ne kapiram vise nista.
Nema garancije,treba bataliti zivotne seme..nista dugorocni planovi,zivot od danas do sutra pa dokle stignes...
 
Poslednja izmena:
Stvarno, posle nas niko da krene u ostavljanje pa da podržim i ja malo. :D

Na početku bude teško, ali kad se provali kako je nepušenje super i da se zapravo ne propušta ništa time što se ne puši, krene da bude dosta lakše. Iako ima tih kriza i dalje, ali su slabe i brzo prođu. Ja se iskreno i dalje jako plašim rilapsa, pa sam konstantno na oprezu.
 
Stvarno, posle nas niko da krene u ostavljanje pa da podržim i ja malo. :D

Na početku bude teško, ali kad se provali kako je nepušenje super i da se zapravo ne propušta ništa time što se ne puši, krene da bude dosta lakše. Iako ima tih kriza i dalje, ali su slabe i brzo prođu. Ja se iskreno i dalje jako plašim rilapsa, pa sam konstantno na oprezu.
Prosao si ti i kroz Scilu i Haridbu i kroz Sodomu i Gomoru:D, nemas vise cega da se plasis.
Mislim da je recimo 3 meseca neko vreme kada coverk pada u iskusenje, ti si sada kao zadnja strofa iz Hej Sloveni:D

Mi stojimo postojano
Kano klisurine

 
Samo me malo brine što nema novih,valjda leto i godišnji odmori..;)
I da...ne kašljem više,bila je to astma,to sam sredila i sad je ok..do sledećih vlažnih dana.
Pa nije ovde nikad ni bilo nekih novih, jako je malo ljudi ovde "divanilo".
Meni je ostao u secanju jedan covek ( mozda tome ima i 5-6 godina) koji je prestajao da pusi i to uspesno,
ali je ocigledno vec imao tezak karcinom pluca,. Od tada se vise nikada nije ni javio.
 
Uff Strašno..daleko bilo..:eek:
Oliver Dragojevic je juce preminuo, a do poslednjih dana je govorio da se cigareta nece odreci ,a umro je od karcinoma pluca:


Za nekoliko meseci na CT
Pregled na CT, kaže, sledi tek za nekoliko meseci, a tada bi trebalo da se zna kakvo je stanje.

- Ako klasična hemoterapija ne pomogne, okrenuću se drugim načinima lečenja, a šta sad? - kaže pevač, priznajući da se cigareta nije odrekao.

- Mislim da neću nikad prestati da pušim. Smanjio jesam, ali pušim i dalje. Ma znaš šta, idu mi na živce svi ti pusti saveti o ishrani, pušenju, kretanju… Nije mi lako cigaretu da ispustim iz ruku. Ako sam ceo život uživao, mogu i sad - rekao je pevač.



Ova njegova prica stara je samo nekoliko meseci pa koj voli nek izvoli.
 
fala nebesima i svevišnjem ako uopšte postoji pa sam se ratosiljao te kolere,sad mi smeta i kad neko zapali cigaru i u bašti a kamoli u zatvorenom,ne podnosim duvanskim dim nikako a godinama sam se trovao kao mentol lol
al najveća fora je da mora da prođe mnogo godina pa da izađeš iz rizične grupe za dobijanje rakčine,bivši pušači su još godinama u toj rizičnoj grupi
 
mahinalno pušenje,u svakoj prilici hvatanje za cigaru,to je strašno..Kad slikam cigara mi je bila glavna koncentracija,
pomoćnik pri posmatranju slike..pri meditiranju u ateljeu.Dok kuvam ručak, bez nje nije moglo..
Čim ustanem ujutro odmah za cigaru,dok stigne kafa ja smlatila bar tri cigare..Užasss!!!:aaa:Nikad više u taj pakleni krug..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top