Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije jedna iz poste,stajem u red juce a ono smrdi iz ko zna odakle pomesano s hladnim vazduhom,kafom i jelom,upila garderoba,na sav glas komentarisem iebote jel ovaj smrad normalan,raspali pusaci,ko s ovim moze da zivi i legne u krevet,ne moze da se dise,okrete se zena kaze ja cu da izadjem da telefoniram,nije se ni vratila,pravo da vam kazem nije mi zao nesto,mozda i bi nekad al na sve strane se trovaci nakotise bez pardona nek se teraju
 
Pisem ovde sedam godina,koliko i ne pusim.Treba vise da pisu oni koji sada prestaju,njima je ovaj pdf jako potreban.Mogu da pomognem nekim savetom,ali ne ocekujte da vas pipika i ja oslobodimo pusenja.To morate SAMI. Bolest zavisnosti,a to je pusenje,mozes da pobedis jedino SAM.Ostali mogu da pomognu,ali ne mogu umesto tebe da ,npr. ne pse.Ustvari moze,evo ja necu da pusim umesto vas. :super::whistling::bye:
Bas tako.
 
nije jedna iz poste,stajem u red juce a ono smrdi iz ko zna odakle pomesano s hladnim vazduhom,kafom i jelom,upila garderoba,na sav glas komentarisem iebote jel ovaj smrad normalan,raspali pusaci,ko s ovim moze da zivi i legne u krevet,ne moze da se dise,okrete se zena kaze ja cu da izadjem da telefoniram,nije se ni vratila,pravo da vam kazem nije mi zao nesto,mozda i bi nekad al na sve strane se trovaci nakotise bez pardona nek se teraju

Posle zareza ide razmak, odvajanje, stisnes SPACE taster, pa tek onda nova rec. Nauci se to vec jednom, vec petnaesti put ti govori. :roll: Ovako kada pises, delujes sto bi ti rekao, kao pajser neki nepismen. :rtfm:
 
Šokantno: pušenje nam menja DNK!

Pored mnogih više puta naglašavanih ozbiljnih bolesti koje nastaju usled pušenja, novo istraživanje otkriva da cigarete mogu imati dugotrajan negativan uticaj i na DNK.

Naučnici su istraživali kako duvan može izazvati proces poznat kao DNK metilacija koja je inače usko povezana sa razvojem komorne bolesti srca.

Istraživanje naglašava važnost rezultata jer metilacija reguliše gene, a samim tim utiče i na razvoj svih bolesti povezanih sa pušenjem. Otkriveno je da se kod osoba koje su prestale da puše efekti pušenja još uvek vide kod njihovih DNK gena. Istraživanje je uporedilo uzorke krvi 15.907 osoba koje su pušači, bivši pušači, kao i osobe koje nisu nikada pušile. Utvrđeno je da metilacija u genima postoji kod više od 7.000 ispitanika. Trećina od tog broja je kod bivših pušača, a kod nepušača i bivših pušača metilacija je na minimumu (više od 5 godina).

Kod nekih osoba metilacija DNK prisutna je i posle 30 godina odvikavanja i prestanka sa pušenjem. Istraživanje otkriva da su statističke najznačajnije metilacije povezane sa svim poznatim bolestima gde su cigarete direktan uzrok, poput bolesti srca i nekih karcinoma.

https://www.krstarica.com/zdravlje/tegobe/pusenje-nam-menja-dnk/

Nije samo zavisnost?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top