Mi smo Evropa

topmodelsica

Elita
Poruka
19.277
Pitanje Ratka Mladic i Radovana Karadzica vec pochinje da bude utopija Evropske unije.Ekonomija trazi da se shto pre Evropska unija ujedini.Ubrzo, i ranije nego shto se predvidja uci cemo u Evropu, hteli mi to ne hteli, (a hocemo naravno).Politiku u inostranim odnosima vec od sad treba da usmerimo tako shto cemo se unapred postaviti kao mala, ali uticajna, chlanica, koja se pre svega zalaze za bolje uslove zivota i rada u okviru svojih granica, za iskorishcavanje resursa, proizvodnju, za ostvarivanje profita, profit Evropsku uniju inache zanima,a ne zanimaju ih iskljuchivo nashi socijalni i posleratni problemi, a mi ih stalno o tome obaveshtavamo.Kad bude profita bice ga za sve.
 
Па многи телетабиси мантрају како "треба да уђемо у Европу", "никада нећемо бити у Европи", иако је Србија одувек у Европи.
5 из геоса наравно ;)
 
topmodelsica:
Pitanje Ratka Mladic i Radovana Karadzica vec pochinje da bude utopija Evropske unije.Ekonomija trazi da se shto pre Evropska unija ujedini.Ubrzo, i ranije nego shto se predvidja uci cemo u Evropu, hteli mi to ne hteli, (a hocemo naravno).Politiku u inostranim odnosima vec od sad treba da usmerimo tako shto cemo se unapred postaviti kao mala, ali uticajna, chlanica, koja se pre svega zalaze za bolje uslove zivota i rada u okviru svojih granica, za iskorishcavanje resursa, proizvodnju, za ostvarivanje profita, profit Evropsku uniju inache zanima,a ne zanimaju ih iskljuchivo nashi socijalni i posleratni problemi, a mi ih stalno o tome obaveshtavamo.Kad bude profita bice ga za sve.

Браво, 5+ из географије, и геополитике.
једноставно речено, ако нас Европа хоће, онда то нема везе ни са Младићем ни са Караџићем, а ако нас неће, можемо да им уз њих поклонимо и Млађу и воју и Бокија, неће нас примити. То јест, ако је 50 година та европа трпела Франциска Франка и Јосипа Броза....

П.С. Апропо ник-а питам у име мушке популације форума, имаш ли неке своје слободније слике?
 
@ topmodelsica

Ако имаш 16 година па си ово написала, онда у реду......али ако није тако
онда ћеш добити одговор ??? Дакле ?
 
eremita:
@ topmodelsica

Ако имаш 16 година па си ово написала, онда у реду......али ако није тако
онда ћеш добити одговор ??? Дакле ?
inace drug eremita se naostrio da ti objasni kako je ovo prostor "izmedju istoka i zapada" ili neku slicnu glupost,sa sve poukama "presvetog" velimirovica
 
Srbija nije u Evropi , niti je ikada bila.
Uvek je bila, i po mentalitetu, i po nacinu zivota, i po obicajima , (ne)kulturi, bliza Aziji, i tu bi trebala i da ostane....

To ,sto se neki pozivaju na geografiju, pledirajuci da je to dovoljno da se ova banana drzava nazove, evropskom, neka im bude uteha.

Nikada nije bila, i nikada nece biti kulturna, civilizovana drzava , koja zasluzuje da se nazove evropskom.....

Mozda, ali samo mozda, moze Vojvodina da se smatra delom Evrope, zahvaljujuci svojoj istoriji.
Ali, od kada je preplavljena hiljadama izbeglica, i ona gubi evropski duh, i postaje turska mahala.
 
skarfejs:
Mozda, ali samo mozda, moze Vojvodina da se smatra delom Evrope, zahvaljujuci svojoj istoriji.
Ali, od kada je preplavljena hiljadama izbeglica, i ona gubi evropski duh, i postaje turska mahala.

Потомци првих модерно писмених Срба, из Славоније, Хрватске, Далмације, који Турке нису видели, хмм, 400 и кусур година... турска махала? Иначе, фаму о "војвођанској историји" су смислили локални нацисти и малоумни чанкоиди. НИКАД и НИКАД (пре 1918 и уласка Војводине у Србију) историја народа Војводине није била НИШТА осим геноцида и етничког чишћења (на релацији Угри - остали). Питати Словаке из Војводине, Руисине и остале, колико су им се мењале бројке у Угарској, а како стрвар стоји у Србији.

Наравно, пљуц за овај огавни антисрпски коментар. Сподобо нацистичка.
 
Mozs spodobi nacistickoj, da se napasesh nacistickih mooda.................

Kakva , bre , pismena Srbija???
Pa ona ni danas nije pismena na nivou jedne sredjne razvijene Africke zemlje.


Ajde onu bajku o zlatnom escajgu..........ta je dobra:):):)
 
skarfejs:
Mozs spodobi nacistickoj, da se napasesh nacistickih mooda.................

Не бих. То ви ионако радите он дејли бејсис, у локалном НВО-у (а још кад дођу из БГ-а па доведу Холанђане, буде журеза гарант).

Р.Ѕ. Мод, 'ајде лепо обнародуј 'оћемо убудуће овако да разговарамо, па да и ја почнем вокабуларом који ово биће једино разуме?


Kakva , bre , pismena Srbija???
Pa ona ni danas nije pismena na nivou jedne sredjne razvijene Africke zemlje.

Рекох ти већ, само тада си се звао Кохен - нема смисла да пројектујеш сопствени чемер на друге. Судећи по твојим коментарима, долазиш из неке безнадежне лумпен-сорошевске средине, први пут си се обукао и најео кад си се учланио у локални огранак Жена у црном, и све мериш мером смрада на који си навикао. Ја не знам никог од твојих "Африканаца", па те молим да ме поштедиш тих "општепознатих" статистика смишљених код Верана или негде.

Ajde onu bajku o zlatnom escajgu..........ta je dobra:):):)

Одлична. Јеси видео некад златни есцајг уживо (осим у кући коју су твоји "ослободили" ономад?).
 
"Kad smo mi jeli zlatnim escajgom, nije imao pas za sta da nas ujede".............:):):):):)
Srpska narodna poslovica..........:)

Da, kad mi je deda oslobodio kucu na Dedinju , bilo i zlatnih wc solja, pa se on posro u jednu.
Posle mu rekli da je to truba.

Mislim, da je truba da sere u zlatne solje............a dobra je kuca, nije losa.
Posle je prodao, i lepo ziveo ceo zivot..............
 
skarfejs:
Srbija nije u Evropi , niti je ikada bila.
Uvek je bila, i po mentalitetu, i po nacinu zivota, i po obicajima , (ne)kulturi, bliza Aziji, i tu bi trebala i da ostane....

To ,sto se neki pozivaju na geografiju, pledirajuci da je to dovoljno da se ova banana drzava nazove, evropskom, neka im bude uteha.

Nikada nije bila, i nikada nece biti kulturna, civilizovana drzava , koja zasluzuje da se nazove evropskom.....

Mozda, ali samo mozda, moze Vojvodina da se smatra delom Evrope, zahvaljujuci svojoj istoriji.
Ali, od kada je preplavljena hiljadama izbeglica, i ona gubi evropski duh, i postaje turska mahala.

ludo. a ti si bio nekad u spaniji?
portugalu, skotskoj... ili makar u grckoj?

meni se cini da si se zbunio u pojmovima - ovo nije tema 'srbija u anglo-saksoniji' vec 'srbija u evropi'...
 
Jok, ti si bio umesto mene u Spaniji, i Skotskoj..............

Kao sto sam napisao.......Srbija ne spada u Evropu ni kulturoloski, ni civilizacijski, nikako....sem ,eto, geografski.........

I ne treba nikada da postane clan EU........pripada EU , toliko koliko i Turska....mozda i manje
 
Mi se jos tesimo zlatnih vremena i zlatnog pribora za rucavanje,a necemo se pomiriti sa istinom da to sto smo nekada tako jeli sve ce nam sada vrate,ima da jedemo sa nogama i rukama ako budemo imali sta jesti.A to mladic karadzic Hag pa evropa nema nam lepse evrope od SRbije ,to je samo laz ljude u Hag pa u Evropu ,I mislite da je bolje ovima sto su u evropi nego nama,ako niste imali prilike a imacete mozda prosetajte malo do neke zemlje pa viidte sta rade ti silni Evropljani.Pa recite komentar ima pola vas da pobegne Za Srbiju,sladjih onih 15 eur na dan nego ovamo 70 eur na dan.Imas sovju kucu svoje dvoriste spavas ko covek a ne nasi koji su u eu i ostali zive i spavaju kao pacovi,a nece to da priznaju vec doddje u yugu sa zadnjom platom i ono nase malo bede vidi neki auto vozi pa misli lele komsija svaka ti cast ajd i mene vodi preko grane.Mora se zna isitna pa dlaje da se prica.
 
skarfejs:
Jok, ti si bio umesto mene u Spaniji, i Skotskoj..............

Kao sto sam napisao.......Srbija ne spada u Evropu ni kulturoloski, ni civilizacijski, nikako....sem ,eto, geografski.........

I ne treba nikada da postane clan EU........pripada EU , toliko koliko i Turska....mozda i manje

naravno da ne treba da postane, lepo zboris.

nego, mene vise onaj momenat sa granicama zanima, sta je to 'geografsko pripadanje' evropi a sta 'civilizacijsko'? (<whisper>evropa nije geografski pojam<whisper>)

svidja mi se tvoj odgovor na pitanje o zemljama evrope koje veze nemaju sa tvojim fantomskim shvatanjem jos fantomskijeg pojma 'evropske civilizacije', bogato i metaforicno si se izrazio, ali izvini ako nisam razumeo - to se prevodi kao - 'pojma nemam, nisam bio, nisam video, pa me sramota da priznam', ili...?
 
skarfejs:
Jok, ti si bio umesto mene u Spaniji, i Skotskoj..............

Kao sto sam napisao.......Srbija ne spada u Evropu ni kulturoloski, ni civilizacijski, nikako....sem ,eto, geografski.........

I ne treba nikada da postane clan EU........pripada EU , toliko koliko i Turska....mozda i manje

Ti ne pripadas aziji niti evropi, ti pripadas kanalizaciji. Kako ovakvo djubre moze da pise po forumu, a da ne dobije ban?
 
JABUCHILO:
naravno da ne treba da postane, lepo zboris.

nego, mene vise onaj momenat sa granicama zanima, sta je to 'geografsko pripadanje' evropi a sta 'civilizacijsko'? (<whisper>evropa nije geografski pojam<whisper>)

svidja mi se tvoj odgovor na pitanje o zemljama evrope koje veze nemaju sa tvojim fantomskim shvatanjem jos fantomskijeg pojma 'evropske civilizacije', bogato i metaforicno si se izrazio, ali izvini ako nisam razumeo - to se prevodi kao - 'pojma nemam, nisam bio, nisam video, pa me sramota da priznam', ili...?

Mislim, Jabuchilo, ako mene mislis da impresioniras tim satro WHISPER onanisanjem, upikiraj nekog drugog.

Potpuno me zabole , da se s tobom smaram ..............

Ako ne znas sta je geografija, a sta civilizacija, sta da ti radim??
Ma ti si jedan , mnogo pametan baja, filozof, znas ti samo neces da kazes :roll:
 
skarfejs:
Srbija nije u Evropi , niti je ikada bila.
Uvek je bila, i po mentalitetu, i po nacinu zivota, i po obicajima , (ne)kulturi, bliza Aziji, i tu bi trebala i da ostane....

To ,sto se neki pozivaju na geografiju, pledirajuci da je to dovoljno da se ova banana drzava nazove, evropskom, neka im bude uteha.

Nikada nije bila, i nikada nece biti kulturna, civilizovana drzava , koja zasluzuje da se nazove evropskom.....

Mozda, ali samo mozda, moze Vojvodina da se smatra delom Evrope, zahvaljujuci svojoj istoriji.
Ali, od kada je preplavljena hiljadama izbeglica, i ona gubi evropski duh, i postaje turska mahala.

Srbi su uvek bili deo evrope. A ti deo kanalizacije. Madjari su potomci Atile, a eto ih u evropi.
 
skarfejs:
Srbija nije u Evropi , niti je ikada bila.
Uvek je bila, i po mentalitetu, i po nacinu zivota, i po obicajima , (ne)kulturi, bliza Aziji, i tu bi trebala i da ostane....

To ,sto se neki pozivaju na geografiju, pledirajuci da je to dovoljno da se ova banana drzava nazove, evropskom, neka im bude uteha.

Nikada nije bila, i nikada nece biti kulturna, civilizovana drzava , koja zasluzuje da se nazove evropskom.....

Mozda, ali samo mozda, moze Vojvodina da se smatra delom Evrope, zahvaljujuci svojoj istoriji.
Ali, od kada je preplavljena hiljadama izbeglica, i ona gubi evropski duh, i postaje turska mahala.


a to je zbog takvih kao sto si ti/vi
 

Back
Top