KATASTROFIČARI

C

CaLiMeRo

Gost
Znate li ovakav tip ljudi?
Rano jutro, i dan divan, sunčan, i čovek bi da se
ljuljuška u autobusu i polako razbuđuje, ali ne...
Eto NJEGA (ili NJE, svejedno).
Brbljiv, glasan, nadrqan, oran za priču o tome kako je propast u firmi, propast u vladi, propast u gradu koji će se urušiti, propast u društvu, ekološka katastrofa samo što nas nije sve yadesila... Šta je u glavi čoveka koji pre osam ujutru misli i priča takve stvari?

Ukratko - poznajete li katastrofičare i kako izlazite na kraj sa njima? Šta mislite o takvom ponašanju?
Koliko ste i sami takvi?
Koliko ste nesvesno takvi?

Let's talk. :D
 
ja sam pomalo "katastrofichan"...al sa realnom osnovom...Po mom misljenju najbolje je otici ili pokusati naci sredinu koja nije katastrofichna jer dosta mi je moje katastrofichnosti.. :D
 
Moja keva je takva.....njoj je sve crno i nikad nece biti belo!!!Ja se jezim na to!Pa gde je tu optimizam.Mislim da smo svi svesni da stvari nisu uvek ruzicaste,ali mislim da prevelika doza pesimizma moze da odvede i u ludilo!Poznajem par takvih osoba ali obicno promenim temu kad pocnu da mi kukumavcu!!!!
 
Posto sam sklona panici ne volim da analiziram sve probleme koji nas okruzuju...Okrenuta sam sebi i licnim desavanjima, koje mogu kolko tolko da drzim pod kontrolom...Te "katastroficare" sam imala prilike da srecem, i njih mi je mnogo zao , uvek pomislim ko zna sta su sve prosli : izbeglistvo, ratista, bolesti, ko zna kako zive i gde, i nije cudo sto su pesimisti jer stvarno nema znaka da ce u ovoj Srbiji biti bolje...i da mislim da su katastroficari ljudi koji su psihicki malo popustili al kazem opet nije cudo...
 
U glavnom nisam takva...moje misli su uglavnom vedre, a ako ponekad i nisu trudim se da okolinu zastitim od njih.
Nemam nikoga u svom okruzenju ko je takav, ali ako naidjem na takvu osobu izbegavam u sirokom krugu...
 
Eh svašta se dešava, nisam nikad nadrqana bez razloga a i kada jesam, obično ćutim
dok me ne prođe... Kad sretnem nekog takvog, obično je smeh najbolja terapija, smeješ
se tome što neko priča dok mu ne postane glupo da nastavlja dalje....
 
ovo meni liči na neku temu o nadrkanim ljudima ili slično. ne poznajem tipične primere, moja mama možda naginje takvoj vrsti ponašanja, ali ja joj ne dam:D

Lično sam veoma pozitivna osoba, nikada stvari ne gledam iz goreopisanog ugla
 
baki 75:
Okrenuta sam sebi i licnim desavanjima, koje mogu kolko tolko da drzim pod kontrolom...Te "katastroficare" sam imala prilike da srecem, i njih mi je mnogo zao , uvek pomislim ko zna sta su sve prosli : izbeglistvo, ratista, bolesti, ko zna kako zive i gde, i nije cudo sto su pesimisti jer stvarno nema znaka da ce u ovoj Srbiji biti bolje.
Meni se čini da je ova prva tvoja rečenica suštinska. Mislim da se ljudi uživljavaju u "katastrofe" na koje NE MOGU DA UTIČU upravo zato šo ne rešavaju lične probleme u životu na koje ITEKAKO mogu da utiču.

Što se tiče ljudi sa ratišta i izbeglica... poznajem nekoliko porodica, oni se najmanje žale i najmanje bave tim stvarima. O drugom sindromu pričam, ne o ljudima kojima je realno teško.
 
Ne znam ja ali samo vidim da ova tema nece na dobro izaci... Shto nije ni chudo, jer... kakva drzava takav i Forum i teme... A i ova vrucina, sve su to oni Amerikanci sjebali zbog kloniranja i tih stvari. Neka, neka, sve ce njih Iranci i Kinezi...
 
Znam! Katastroficar je podvrsta negativca - to je osoba kojoj je sve lose, pocev od privatnih stvari, pa na krupnijem (republickom) nivou, sve do globalnog... Jedan moj decko je bio takav...tu nema pomoci - ko pokusa da im objasni u fazonu "look on the bright side..." neminovno ispadne glup, povrsan, sebican, naivan i tako dalje - izaberite odgovarajuci pridev. Ja sam pobegla glavom bez obzira ;-)

ps. nemam pojma zasto su takvi - neki hemijski disbalans u mozgu? Jednom sa tim svojim deckom uzela extasy zajedno i to je bio jedini put da smo se dobro proveli - mozda bi svaki dan trebalo da gutnu po jedan?
 
jooj ja zbog toga vise ne vozim kola ,, ali boli me uvo vozim se kao suvozač ,, ali sirena je moja ,, a mi neko zasmeta nakačim se na sirenu ,,, ma legnem bre na volan ,, sa svima se svadjam ujutro ,,
 

Back
Top