KAKO DA NAJLAKŠE UPROPASTITE SVOJE DETE?

Da mu dopustis da te ne postuje...ipak mora da se zna ko je stariji.Zavisi kako se postavis od malih nogu.Kad porastu nema leka...i mislim da ne treba sve braniti jer to stvara kontra efekat pa dete radi neke stvari iz inata....i dopustiti mu da nekad samo odluci o necemu inace ce izrasti u neku nesigurnu osobu!!!!
 
Negde sam procitala : put za pakao je poplocan dobrim namerama . Malo ko svesno i namerno hoce da upropasti svoje dete. Mozes da se trudis do besvesti i primenis sve znanje ovoga sveta pa da ne ispadne dobro i da te dete kasnije prozove i okrivljuje. Pomirila sam se sa tim da greske uvek mogu da se potkradu a ako ih prepoznam da ih ispravljam. Tu sam da ih volim i da odradim sve sto je u mojoj moci u nasim okolnostima .Hocu da mi je savest cista da im dajem sve sto mogu da reagujem na sve promene i da sam uradila sve sto sam ja mogla a kakvi ce rezultati biti to cemo tek da vidimo.
 
gurmanci:
Sto cesce ga omalovazavati, obavezno ga ignorisati kada hoce nesto da kaze, ako ga nesto boli objasniti mu da je razmazeno i da to nije nista, na svako pitanje koje postavi objasniti mu da je to glupo pitanje i on glupo dete, ignorisati njegove strahove i zelje, ni slucajno mu ne priciniti neku radost, stalno mu ponavljati da nije ni za sta i da od njega nikada nista nece biti, ne sme da place-to je nepristojno, da cete ga ostaviti ako ne bude dobar.... hoces jos?

Super si počela............ a dalje? :D
 
KOCKARKA:
Negde sam procitala : put za pakao je poplocan dobrim namerama ..............

Apsolutno se slažem. I masovni ubica sigurno ima neku "dobru nameru", na primer "da očisti svet od žena koje su zle, kao i njegova majka". Ovo je malo ekstreman primer, ali činjenica je da će gotovo SVI roditelji reći da su imali najbolje namere i da su sve uradili. Realnost ih međutim često demantuje.
Dakle, koliko su dovoljne dobre namere. Čovek, na primer, može da ima dobru nameru i želju da vozi automobil, ali ako samo sedne i krene sigurno ću napraviti sudar.
Dakle, šta je još potrebno osim dobrih namera?
 
a115.gif
 
Obavezno detetu govoriti da je smotano, nespretno i trapavo još od malih nogu. Za sve što uradi loše - ma šta loše - ne odlično - kritikovati, a ako se radi o sitnici onda makar uputiti prezriv pogled, i da - obavezno istući dete kad god se ukaže zgodna prilika. Govoriti mu, naravno od malih nogu, da ne ume sa ljudima i da će mu to uvek biti problem, obavezno, kad god je moguće dodati: "mi te tolerišemo jer si naša, ali drugi neće". Naučiti ga svim mogućim "lepim manirima" i ni slučajno ne dopuštati gluposti kao što je smejanje i ćaskanje za stolom. Kad god se ide u goste detetu pripretiti da se ponaša disciplinovano ili će dobiti batina po povratku kući.Nikada detetu ne treba govoriti da je lepo, zgodno, i sl., eventualno, kada je nesrećno zbog svog izgleda (velike noge, klempave uši,...) reći "to je deo tebe, pomiri se sa tim". itd, itd...
ako je dobro, mogu dodati još :)
 
Imao sam dosta prilike da razgovaram sa klincima iz iznostanstva pri tome mislim na zapad. Razlika izmadju njih i nasih klinaca je dijametralna. Kada razgovarate sa detetom sa zapada kao da razgovarate sa malim covekom, umeju da se izraze, umeju da kazu svoje misljenje cak i malisani od 5 6 7 godina, ovi od 8 vec uveju da komuniciraju kao odrasli ljudi. Doci ce i sasvim smireno reci sta im ne valja, bez i malo dreke i vike i plakanja ce da kaze da mu nesto treba, i isto ce tako ako ne moze traziti adekvatan odgovor i prihvati ce adekvatan odgovor. Nasi klinci blagi uzas, ne umeju da se izraze, ubijeni su u pojam, nas klinac sa 7 godina ne ume da kaze sta mu treba bez da drami i da place pa cak ni stariji od 7 ne umeju da kazu sta im nije po volji. Kao posledica roditeljskog vaspitavanja na Srpski nacin potpuno im je utucen sistem komunikacije i izrazavanja sebe. Zelim da kazem da sa jedne strane imate zapadni sistem vaspitavanja koji uci decu da se izraze a sa druge strane srpski koji ih sve vise sabija u zemlju.

Posto sam imao i prilike da vidim napolju kako se deca vaspitavaju napravi cu poredjenje u kratko a svi cete shvatiti, primera radi na zapadu nastavnik ili roditelj na napisan domaci zadatak nikad nece reci "GLUPANE JEDAN OVO NISTA NE VALJA" nego ce reci "Lepo sto si se potrudio(la) ali mozda bi mogao(la) da sledeci put dodjes da uradimo zajedno" , "Ovo izgleda divno, ali ja sam siguran da ti mozes i bolje"
 

Back
Top