Igra staklenih perli

B

Bliss

Gost
Imala sam priliku ovih dana da bolje upoznam neke nove ljude, koji su me naveli na razmisljanje, o odnosu muskaraca prema zenama...

Ne znam da li je to do podneblja na kom zivimo (mentalitet), ili je prosto problem vremena u kom zivimo, al sam primetila da muskarci sve manje i manje postuju zene, da sve manje i manje postoji uzajamna podrska, a samim tim i napredak u duzim vezama. Nekako sve vremenom pocinje da stagnira, i ona prica da je veza biljka polako ali sigurno nestaje.

Zivot je suvise kratak da bi dopustili da nam promakne u losim trenucima, ali mi se cini da ljudi vremenom to zaboravljaju. U stanju su toliko da se unesu u probleme koje im donosi zivot, da prosto zaborave da zive. Npr,zaradjujes pare, i toliko radis da nemas vremena ni za sebe, dok tvoj komletan zivot umire, ati to od silnog stresa i opterecenosti ne primecujes. Ljudi te ne cekaju, jer im dajes non stop nove izgovore za svoje neraspolozenje, i tako sve u krug.Mislim da je ovakvo ponasanje postalo prilicno uobicajeno (narocito kod muskaraca), u dugim vezama (brakovima), i onda jednog dana kad pukne pitaju se sta se desilo?

Zahvalna sam odredjenim osobama (iako znam da nikad nece procitati ovo) za uvide koje sam stekla druzeci se sa njima. Zahvalna sam na tome sto sam shvatila da stvarno sve moze, i da smo mi sami oni koji diktiraju sutrasnji dan. :)

Sta se u sustini desilo sa muskarcima i sa zenama sto se tice uzajamne podrske, ali one iskrene , prave?...Zatim postovanje uzajamno?

Zasto su iskorenjene ljudske osobine gde bezrezervno dajemo sebe, i da li smatrate da je to odlika jake i sigurne licnosti? A da su nasuprot tome slabe licnosti sklonije tome da mozda i nesvesno konstantno ubijaju u pojam svoju polovinu, iz sopstvene nesigurnosti?

Mislila sam da su dzentlmeni (ali oni pravi) iskorenjena vrsta, da prosto to vise ne moze da opstane u sadasnjem vremenu, i susrela se upravo sa ljudima koji to jesu, i ostala sokirana. Njihovom pozitivnoscu, i uopste kompletnim stavom prema zivotu...

Sta vi ljudi mislite o ovome? Kako bi zapravo musko - zenski odnos trebao da izgleda (realno) i koji su razlozi zbog kojih dolazi do suprotnog ponasanja?
 
Bliss:
Zivot je suvise kratak da bi dopustili da nam promakne u losim trenucima, ali mi se cini da ljudi vremenom to zaboravljaju. U stanju su toliko da se unesu u probleme koje im donosi zivot, da prosto zaborave da zive. Npr,zaradjujes pare, i toliko radis da nemas vremena ni za sebe, dok tvoj komletan zivot umire, ati to od silnog stresa i opterecenosti ne primecujes. Ljudi te ne cekaju, jer im dajes non stop nove izgovore za svoje neraspolozenje, i tako sve u krug.Mislim da je ovakvo ponasanje postalo prilicno uobicajeno (narocito kod muskaraca), u dugim vezama (brakovima), i onda jednog dana kad pukne pitaju se sta se desilo?
.......................................
..Zasto su iskorenjene ljudske osobine gde bezrezervno dajemo sebe, i da li smatrate da je to odlika jake i sigurne licnosti? A da su nasuprot tome slabe licnosti sklonije tome da mozda i nesvesno konstantno ubijaju u pojam svoju polovinu, iz sopstvene nesigurnosti?

da prvo.....................ono gore......... ja bas tako i zivim
zivim zivot bez trzavica i ruznih reci....jer samo nam je Bog dao jedan zivot i zasto da ga ja potrosim na te ljude koji me ne cene

jako lepo si ovo Bliss napisala
 
Ja iskreno mislim da muskarci vise postuju zene...danas...javno...ne znam, mozda imam srece... a za to davanje, ko nece ne mora, uvek je to tako bilo...ali da su ljudi generalno hladniji, jesu...mada lako se odlede, ako si dovoljno uporan i ako ti je stalo i ako vredi... e ne znam, bre ozbiljna ti tema za ovu zaebanciju od podforuma....
 
Mislim da gresis...
Sve si u pravu, ali si zakljucila da, eto, krivica za sve to lezi na muskarcima. Ne bih da hvalim nase muskarce; naravno da su oba pola kriva zbog odnose koji su takvi kakvi su. Medjutim, imao sam priliku da razgovaram sa strankinjama... One imaju stav identican tvom po pitanju muskaraca iz njihovih zemalja. Ali su veoma prijatno iznenadjene (da ne kazem odusevljene) nasim muskarcima. Naravno, to nije zbog toga sto su Srbi mnogo jaki frajeri. Stvar je u tome, sto one listom isticu, da se pored naseg muskarca osecaju kao zene... E, sad, kako se to neko oseca kao zena pored muskarca - ne mogu da ti objasnim. To bi ti trebalo da znas...
 
Sta vi ljudi mislite o ovome? Kako bi zapravo musko - zenski odnos trebao da izgleda (realno) i koji su razlozi zbog kojih dolazi do suprotnog ponasanja?


ovih dana sam intezivno u ovoj "problematici" ...valjda je fora u razlici izmedju muskaraca i zena..ili npr. u desavanjima u zivotima muskaraca i zena...kad je meni dobar dan njoj nije...kad kazem nesto u cilju zayebancije ne razumije me i odma kontrira...pa onda i ja njoj...?zasto muskarci ne mogu da budu muskarci vec su ili seljaci ili feminizirani itd?zasto zene ne mogu da budu zene nego se ponashaju ko divljaci iz plemena..ko amazonke...pa nisam ja priplodni bik yebote..ali ona jeste...mislim bik..al u horoskopu...i mlada je...al je veoma napredna:)))))))i sta ja sad da radim?ako neko ima neki konstruktivan prijedlog kako pristupiti problemu neka ga izlozi...
 
Julian_Duranona:
Mislim da gresis...
Sve si u pravu, ali si zakljucila da, eto, krivica za sve to lezi na muskarcima. Ne bih da hvalim nase muskarce; naravno da su oba pola kriva zbog odnose koji su takvi kakvi su. Medjutim, imao sam priliku da razgovaram sa strankinjama... One imaju stav identican tvom po pitanju muskaraca iz njihovih zemalja. Ali su veoma prijatno iznenadjene (da ne kazem odusevljene) nasim muskarcima. Naravno, to nije zbog toga sto su Srbi mnogo jaki frajeri. Stvar je u tome, sto one listom isticu, da se pored naseg muskarca osecaju kao zene... E, sad, kako se to neko oseca kao zena pored muskarca - ne mogu da ti objasnim. To bi ti trebalo da znas...

:p :p :p zato sam ja tebe i odabrala
 
Sta cu...ponekad stvarno pozelim da podelim sa nekim neka svoja trenutna razmisljanja...a sa ljudima sa kojima sam svaki dan mogu to samo sto i oni sve to znaju i onda je nekako prica suvisna...zanimaju me raznorazna misljenja...i objasnjenja...

...ja ostavljam zezanje za rl...pa onda dodjem kuci i razmisljam o dubioznim stvarima... :)
 
Ma doktore nemoj da joj kontriras, kad zena krene da histerise, ti je iskuliraj, pomazi po glavi i poljubi i kazi oces kafu? Ima oma da se smiri...a ako ne, onda udri samar, ima da se oseti ko zena oma...:lol:
 
Julian_Duranona:
Mislim da gresis...
Sve si u pravu, ali si zakljucila da, eto, krivica za sve to lezi na muskarcima. Ne bih da hvalim nase muskarce; naravno da su oba pola kriva zbog odnose koji su takvi kakvi su. Medjutim, imao sam priliku da razgovaram sa strankinjama... One imaju stav identican tvom po pitanju muskaraca iz njihovih zemalja. Ali su veoma prijatno iznenadjene (da ne kazem odusevljene) nasim muskarcima. Naravno, to nije zbog toga sto su Srbi mnogo jaki frajeri. Stvar je u tome, sto one listom isticu, da se pored naseg muskarca osecaju kao zene... E, sad, kako se to neko oseca kao zena pored muskarca - ne mogu da ti objasnim. To bi ti trebalo da znas...

U pravu si da ima problema i u ponasanju zena...pa nije za bacanje ona "za problem je potrebno dvoje"...
Sto se tice stranaca , ne bih se slozila sa tvojim misljenjem zato sto sam imala bas skoro priliku da cujem komentare odnosa u 3 razlicite zemlje...Devojke i 2 muskarca..iz Francuske, Novog Zelanda..i ne mogu da se setim odakle je bio ovaj treci....Tamo se tek ne zna ko pije ko placa...suvise su zaposleni da bi imali vremena da se posvecuju partneru...
A kako bi trebalo da se oseca muskarac pored zene?...zanimaju me misljenja oba pola....verovatno sam se pogresno izrazila...izvinjavam se...
 
chika_doktor:
Sta vi ljudi mislite o ovome? Kako bi zapravo musko - zenski odnos trebao da izgleda (realno) i koji su razlozi zbog kojih dolazi do suprotnog ponasanja?


ovih dana sam intezivno u ovoj "problematici" ...valjda je fora u razlici izmedju muskaraca i zena..ili npr. u desavanjima u zivotima muskaraca i zena...kad je meni dobar dan njoj nije...kad kazem nesto u cilju zayebancije ne razumije me i odma kontrira...pa onda i ja njoj...?zasto muskarci ne mogu da budu muskarci vec su ili seljaci ili feminizirani itd?zasto zene ne mogu da budu zene nego se ponashaju ko divljaci iz plemena..ko amazonke...pa nisam ja priplodni bik yebote..ali ona jeste...mislim bik..al u horoskopu...i mlada je...al je veoma napredna:)))))))i sta ja sad da radim?ako neko ima neki konstruktivan prijedlog kako pristupiti problemu neka ga izlozi...


super odgovor... :) ...moja najbolja drugarica je upravo bik... :)
...Verovatno postoji strah...zavisi u kojoj ste fazi (muvanje ili veza)...
Kad je njoj los dan ako joj je stalo do tebe trudice se da bude u boljem raspolozenju...pa zasto su uopste vezu nazvali zabavljanje...upravo iz razloga sto to treba da nam bude ventil za sve ono lose sto se desava u ostatku dana...
A zato ne pokusas da popustis, da krenes fino, prvi put , drugi put, veruj shvatice ona...ukoliko ne shvati nije vredna...
...Odnos izmedju dvoje ljudi koji kontriraju jedno drugom nije odnos nego *nadjebavanje...to je upravo jedan deo teme koju sam postavila...
...Jel si se zapitao kako ti nastupas prema njoj, da li je ona zadovoljna tvojim ponasanjem prema njoj, mozda joj fali inicijativa?
uf...vec sam pocela da projektujem neke price iz rl... :) ...mislim da bi samo opsirnije trebao da objasnis vas odonos...
 
Bliss:
U pravu si da ima problema i u ponasanju zena...pa nije za bacanje ona "za problem je potrebno dvoje"...
Sto se tice stranaca , ne bih se slozila sa tvojim misljenjem zato sto sam imala bas skoro priliku da cujem komentare odnosa u 3 razlicite zemlje...Devojke i 2 muskarca..iz Francuske, Novog Zelanda..i ne mogu da se setim odakle je bio ovaj treci....Tamo se tek ne zna ko pije ko placa...suvise su zaposleni da bi imali vremena da se posvecuju partneru...
A kako bi trebalo da se oseca muskarac pored zene?...zanimaju me misljenja oba pola....verovatno sam se pogresno izrazila...izvinjavam se...


nema potrebe da se izvinjavas
i mene bas interesuje

;)
 
Bliss:
Kad je njoj los dan ako joj je stalo do tebe trudice se da bude u boljem raspolozenju...pa zasto su uopste vezu nazvali zabavljanje...upravo iz razloga sto to treba da nam bude ventil za sve ono lose sto se desava u ostatku dana...
A zato ne pokusas da popustis, da krenes fino, prvi put , drugi put, veruj shvatice ona...ukoliko ne shvati nije vredna...
...Odnos izmedju dvoje ljudi koji kontriraju jedno drugom nije odnos nego *nadjebavanje...to je upravo jedan deo teme koju sam postavila...
......

cuj Bliss nema veze sto je ona bik ja sam dupla riba i isto tako volim kad sam ja u dobrom raspolozenju sve dajem da vidim mali osmeh svog partnera........neki ljudi su bas tako rodjeni, ne znaju da uzvrate, ne vide zivot isto kao i ti ili isto kao i ja

to "nadjebavanje" me i kosta ovoga sto sam sama....zgadilo mi se ne samo u mom priv. zivotu vec i ovde na forumu.....
 

Back
Top