Mioperikarditis

Granit

Obećava
Poruka
51
Vec sam postavljala pitanje ( na Psihijatriji, a vezano za cervikalnu spondilozu i razne simptome vezane za istu) i dobila sam od WW odgovor. U medjuvremenu (od pre mesec dana, kada sam i postavila poslednje pitanje) neprestalno imam osecaj lupanja srca, kako u predelu grud. kosa, tako i u stomaku (to pulsiranje u stomaku me ujutro budi), dok je pritisak normalan, a puls ponekad povisen/ubrzan. Isla sam kod dva kardiologa, EKG i EHO kod jednog su bili uredu, dao mi da pijem Presolol, jer imam Tahikardiju. Evo pila sam Presolol svaki dan 1/4 od 100mg poslednjih meces dana. Uopste mi nije prijao, jer mi je obarao ionako nizi pritisak, teski kapci i umor , cini mi se, jos veci. U petak sam otisla kod drugog kardiologa, koji je ustanovio da imam: Susp Myopericarditis (kaze to je od virusa !?) Te mi je prepisao sledece da pijem: Propranolol 20x2 (od koga mi je skroz bilo lose u subotu, te sam zvala kardiologa on mi rekao da popijem navece samo 1/4, sto sam uradila, ali mi uopste nije bilo dobro, cak mi je puls skocio na 101 otkucaj u min. i poveco pritisak, bol u potiljku glave, teski kapci, ma grozno, ne pijem vise ovaj medikament!), Q 10 20 mg, C vit 1000 1x1, MAgnezijum 150x2, Aspirin 100 1x1. Rekla mi da pijem sve to i 1 kontrola ce biti sad u petak, pa cemo videti dalje (to su reci kardiologa).

Dali moze neko da mi kaze sta je sve ovo i koliko se dugo leci, na sta treba obratiti paznju pri lecenju (sta se sme raditi, a sta ne) prosto neke podrobnije informacije o svemu. kako zaista moze da se ustanovi od cega/ kog virusa potice mioperikarditis?

Sve me to brine, jer sam od kraja marta pa do sada bila 6 puta kod raznih kardiologa i svi tvrde nesto drugo, a ja se osecam, malaksalo, umorno, zamaram se lako, blage vrtoglavice sve u svemu lose.

Hvala unapred na odgovoru!!!!
 
Hvala nejlepse na brzom odgovoru.
Dali to znaci da ne bi trebala da radim (moj posao nije nesto naporan, kancelarijiski je i bez nekog veceg stresa u poslednje vreme) ???

Kardiolog mi za sada nije rekao da treba da uradim test na koksaki, ali pitacu ga u petak.

Takodje sta da radim vezano za Propranolol koji mi je prepisao???

Hvala i pozdrav !
 
Kazite mu da Vam je lose kad popijete propranolol (ima i drugih lekova koji se mogu dati), uradite laboratoriju na koksaki virus (bez obzira da li Vas kardiolog posajle ili ne ova pretraga se radi u privatnoj laboratoriji jer na Torlaku cete rezultate imati tek za 3-4 meseca a dotle ko ziv ko mrtav). Iskljucite koksaki (ili potvrdite) kao izazivac miokarditisa. Ukoliko se radi o koksakiju, strogo mirovanje (nema trcanja za autobusom, nema pesacenja, niti nosenja kesa sa pijace i prodfavnice, itd), velike kolicine vitamina, dobra ishrana i smanjenje stresa. Ako se ne radi o miokarditisu (a velika je mogucnost da se ne radi o tome) Vase tegobe vrlo verovatno mogu biti na nervnoj bazi. Onda Vam je potreban dobar psihijatar koji ce se pozabaviti time da VAm prepise adekvatnu terapiju da se prvo VAse tegobe smire, a zatim Vas ukljuciti u psihoterapijski tretman kako bi se razresile Vase telesne tegobe. Pozdrav
 
Propranolol je lek koji treba da uspori srcanu frekvencu, naravno ako ne podnosis lek nemoj ga uzimati, jaka nezeljena dejstva su razlog za prekid terapije ili bar promenu leka.
E sad ,sto se tice same dijagnoze, ovo susp znaci suspektno, sumnja se ali bez virusoloske dijagnostike, nalaza ultrazvuka srca tesko da moze da psotavi tacnu dijagnozu.
Reci mi, jesi li kontrolisala hormone stitaste zlezde?
 
WW i dr. hvala na odgovorima!!!

Jesam radila hormone stitne zlezde i vrednosti su u granicama normale. Ma radila sam ukupnu lrvnu sliku i sve je uredu.

Hvala na savetu za test na koksaki. To sam i ja mislila da uradim. Javicu rezultate.

Najvise me to buni sto mi nekoplko dana za redom bude relativno dobro, a onda me uhvati pa mi bude lose i sve tako. Neverovatno!

Hvala jos jednom i pozdrav svima.
 
ne znam za cenu ali na torlaku stize rezultat koksaki virusa za ravno 3 nedelje
vrlo su fini
dobijete broj da na tachan dan od uzimanja krvi - tri nedelje - pozovete
pitate da li je rezultat gotov
naravno jeste
idete u zakazano vreme po rezultate
informacija iz prve ruke
pozZ
 
...da da... mnogo su fini za pochetak
kao da si ushao u drugu drzavu
a i sve funkcionishe kao sat
kada kazu da je gotovo... zavrshe
pa josh ti daju taj broj telefona da te ne cimaju
nije Torlak bash u centru grada jel...

i meni je drago... da se konachno menjamo kao drushtvo... iz korena
 
Zvala sam juce Torlak i rekli su mi da rade svaki radni dan od 08 h - 10h, i da se na rezultate ceka od dve do tri nedeljhe (zavisi kolika je guzva). Da bi uradio test na koksaki besplatno treba imati uput od kardiologa iz maticnog doma zdravlja i odluku nekakve komisije, ukoliko sami placate onda je cena 18.000,00 dinara. U hexalabu npr. rezultati se dobijaju u roku od tri dana i cena je 2.500,00 dinara.

Moze li mi neko objasniti u cemu je tolika razlika (cena i vreme dobijanja rezultata), poprilicno je zbunjujuce. Dali to znaci da su jedni dobri, a drugi to nesto polovicno rade. Nista mi nije jasno!

Ako neko moze da pojasni ovo.

Hvala unapred.
 
Evo i rezultata testa na koksaki:

Coxsackie B IgG At - 0,39 ---- refer. vred.: neg 0,9; gran.vred.0,9-1,1poz 1,1

Coxsackie B IgM At - 0,64 ---- ref.vred.: neg. 0,9; gran.vred. 0,9-1,1; poz.1,1

U laboratoriji su mi rekli da je sve uredu.

Dali je stvarno???
 
Dr. hvala na potvrdi.
Dali to znaci da ga uopste nisam ni imala ili mozda jesam (s obzirom na mioperikarditis koji postoji u blagom obliku) ali je protrcao?!

Dali to znaci da mi vitaminska terapija (vidi post na vrhu strane) nije neophodna ili jeste zbog tegoba koje imam. I dali bi na Torlaku mozda odredili tip virusa koji mozda postoji u tragovima??? (takodje vidi post o Torlaku)?
E sve su to moje nedoumice, mozda preterujem i gnjavim auditorijum.

Hvala i pozdrav svima!!!
 
Preterujes. Moguce (ali malo verovatno) i da imas virusni miokarditis, kada vaze sve pomenute price o vitaminima, odmoru, ishrani. No ono sto je daleko verovatnije, obzirom da si koksaki negativna jeste da imas problem na nervnoj bazi, i da treba da se javis nekom dobrom psihijatru. Sto nas vraca na tvoj primarni problem zbog koga si se vec javljala. Da li ima 'u tragovima' necega u tebi ili nema - uopste nije bitno (u svima nama ima 'u tragovima' necega) jer postoje odredjeni titri (koncentracije) koju su neophodne da bi izazvale ostecenje odnosno oboljenje. Stoga ti predlazem da se ne bavis time jer je to zaludan posao nego da lecis ono 'iz glave'. Super sto nemas koksaki. Pozdrav.
 
Ekg ok,eho ok, hormoni ok, nema koksakija...
Svaki kardiolog kod kog budes otisla ce ti dati terapiju za tahikardiju ali realno razmisli sta ti zapravo lecis?!Svi nalazi su ti ok, mislim da je daleko bolje za tebe da se javis psihijatru nego da nastavis besumucno da trazis problem na srcu koga realno nema.
 

Back
Top