Infarkt, cigarete i svasta jos nesto...

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Hvala svima na podrsci u vezi ostavljanja pusenja.
Evo sutra mesec dana, problema nema, vec kritikujem pusace iz sve snage :)
Bas mirisete na promincle, mada i dan danas ne znam sta je to :)

Posto sam imao infarkt pre mesec dana, sada treba koronarografija, pa operacija ili umetanje "stenta" itd, itd...
Tek da vas sve obavestim, od sutra ujutro sam na VMA gde ce mi najpre raditi koronarografiju (prodzaraju ti vene i arterije nekom zickom, sve tamo do srca a onda spircnu neki rastvor i sve to snimaju da vide gde se nalazi zacepljenje i slicno)
Nakon toga, u zavisnosti od ustanovljenog ostecenja, sledi umetanje "stenta" na mesto gde se nalazi suzenje (kao neka mrezica koja se rasiri nakon umetanja pa time drzi arteriju prohodnom) ili operacija pa pravljenje baj-pasa ili, ako sam bas "kurate srece" (nezniji pol neka izvine na izracu, omaklo mi se), ugradnja "pejs-mekera" kako ga slatko izgovaraju svi koji moraju... Zadnje dve solucije me bas ne odusevljavaju mnogo jer se zalecu na mene sa sve mnogo ostrim nozevima, ali ako treba, sta da se radi.

Sve u svemu, bicu "over and out" ove nedelje. Ako sve dobro prodje, eto mene da se druzimo a ako ne, losa sreca sta da se radi, a valjda i "tamo gore" imaju neke kompjutere pa da im bar web-prezentaciju napravim pa da napravim "angel-forum" forum, sa andjelima da pricate direktno bre (el' vidite sta znaci imati veze :) )!

Cuvajte se momci i devojke, hvala vam za sve...
(i nemo' da se neko sali pa se masi cigarete dok se ne vratim :) )
 
Ajde bre, kakva protekcija na nebu - zar da te tako lako prepustimo onima 'gore'?! Jos si nam potreban, zavrsi to pa se vracaj vamo! Srecno i ne brini nista, kateterizacija ne boli, malko je neprijatna (kaze moja mama) ali je u sustini bezveze, nista posebno. Sigurno ce sve proci kako treba. Mislicemo na tebe! :)
 
codemaker:
Samo se tesim, za pare koje cu da tresnem, treba Pamela Anderson da mi izigrava sestru na odelenju a Kaily Minog da mi peva nesto poput "dobro jutro dzezeru..." svakog jutra! :)

немо' њи', не знају ништа (мислим та Памела и остале које си навео :) нађи ти тамо болничарку Росу и бог да те весели, кад улазиш у такве установе хватај везе са сервиркама, чистачицама, болничаркама - оне гаранат могу да ти учине више за комодитет од свих осталих, посебно од лекара (клопица у собицу, новине, понешто из кантине и сл). Лекари ће се окупе ујутро "цепну" ти оно што морају и оду, а ове што сам навео ти могу подметнут' јастук под главу и сл.


и ако носиш са собом кило наранџи ко год те пита шта ти је то одговарај: "...носим покојоној баби Милеви (Перси, Ани или како год 'ош име)..." увек упали :)

и никако фумање ;)
 
STIGOH! :)
U grudima polovan Pezo 206 (skupi bre stentovi) ali eto reparacija uspela!
Busan sam k'o sito, ne znam gde me sve nisu boli, ali vredelo je.
Sretano sam prosao, nasli su mi samo jedan stent da je potreban mada sam imao najnezgodniji infarkt (neka aterija na oprednoj strani sto napaja srce pa jos na samom raskrscu), nisam ih mogao pratiti ali su mi mnogo dugo radili da "parkaruju" pezoa, i uspeli su.
Cak sam i uzeo CD sa snimkom cele stvari, pa cu na miru da odgledam.

Uglavnom stigoh pre sat vremena kuci i da vidim sta mi drugari na Krstarici rade pa idem na jedan splav da malo proslavim. Naravno, meni nesto sitno samo sa rostilja, nema pusenja, alokohola, kolaca i uopste lakse mi je da nabrojim sta ima... :)
Ali ZIV SAM i imam pred sobom dobar broj godina da radim, volim i druzim se sa vama svima :)

Pisemo se, sad imam snage i volje.
Hvala svima na podrsci
 
codemaker:
Ma da su i bile obe odjednom, ne bih primetio.. :)
Koronarografija pa nakon par dana opet isto samo sa umetanjem "stenta" toliko iscrpe coveka, da ne bih video ni belu macku a ne njih dve.
Sad nosim polovnog pezoa 206 u grudima i idemo napred u nove radne pobede :)

све је добро, брате, само кад се не разносе наранџе покојним бабама. Зато полако и са новим радним поб(Ј)едама - једну по једну, немо' омаК да навалиш ;)

и чувај тог половног пежоа да потраје и да не морају паркирати још неког крај овог...
 
Ne, nema anestezije, samo lokalna. U toku i posle koronarografije jedina nelagodnost je kad t zaseku arteriju gde ulazi vodjica i to je sve. Dok "dzaraju" nista ne osecas, ja sam gledao na ekranu detaljan put zicke i nema problema, neki kazu da ne mogu da gledaju, ne znam zbog cega.
Posle nema nikakvih neugodnosti osim naravno odredjenog bola na rani ali je to nesto sto se da podneti i ne traje dugo.
Nakon umetanja stenta, isti postupak ali je veci problem sto se "vodjica" ostavlja u arteriji oko 6 sati. Kod vadjena te vodjice je malo problem jer se tada arterija pritiska zestoko jedno vreme i to moze da prozivede zestok bol, meni je pao pretisak podosta od tog bola pa su mi dali "atropin" i 3 infuzije sa sve rastvorom nekim, ne razumem se u medicinu vise od toga da znam da neme veze sa strikanjem dzempera, ali tako je to nekako bilo.
Sto se tice iscpljenosti, pre ce biti psihicka nego fizicka. Zamisli samo situaciju da ides na tamo neku koronarografiju o kojoj i inace nisrta ne znas osim da ti ulaze nekim zicama po arterijama, a to sve zbog toga da ti kazu sudbinu - stent (jedan ili vise), bajpas/ovi ili jednostavno "yebiga" nista za sad ne mozemo pomoci. Pre nego sam ja posao na sto, pre mene je bio sobni kolega kome su koronarografijom ustanovili da mu trena jedan stent. Otisao i vratio se covek sve ridajuci. Ustanovljeno je da mu je zacepljenje arterije tako jako, da ga ne mogu "probiti" da bi napravili prosirenje arterije pa tu umetnuli stent. Dalji problem je sto mu je srce i inace toliko slabasko da ni bajpas ne mogu da mnu rade zbog toga... E sad, ja krecem u operacionu dvoranu - pa vidi kakve sam sve strahove imao..

A i inace sav taj proces u coveku stvara takve stresove i probleme da je biti iscprljen malo i reci. Vratio sam se kuci emocionalno i psihicki ispraznjen - umesto da budem sretan, ali vec danas je mnogo bolje :)

A cuka gruva bez problema :)
 
Ma cudo je sta sve ljudski organizam moze da podnese. Cudovisno izdrzljiv, a u isto vreme i cudovisno osetljiv i nezan...

A ono sto sam ja shvatila je da je bol r e l a t i v a n pojam... Strah pravi bol, a normalno je da se bojis...

Zasto ti firma ne pokrije troskove, ili bar deo troska? To je uobicanjeno, znas? Ako ne pitas moze da se desi da ti niko ne ponudi tu opciju...
I, kako si uopste dosao na VMA? Zar se to ne radi i u drugim bolnicama? Ili si hteo da budes siguran da ides kod najboljih strucnjaka? (sto je najnormalnije)
 
WithdrawnWater:
Ne pushi! POtrazi ga na nepushachkom kutku! On je novopecheni apstinent! :) Srecno code, i dobrodosao nazad!
He, jos sam novopecen ali odlucan :)
Nema te sile koja bi me naterala da propusim, ma kako jaka bila. End of smoking story...

@razmisljalica
Ja sam odavno "sam sebi gospodar" i nema firme da me nesto kao podrzi. Sve firme koje su me "podrzavale" ovde su me samo unazadjivale. Kad sam ih sve napustio i poceo da programiram samo u svoje ime, poceo sam a zivim kao covek. Dakle nema nikakve naknade, sve placam sam.
Na VMA sam otisao po preporuci jednog prijatelja koji je pak kucni prijatelj sa nacelnikom tamo i lepo se smestio. Bolje da ne znas cenu svega koliko me je sve ukupna operacija "spasavanje redova Codemakera" kostala, svakako je podosta, samo stent kosta oko 3000 da o ostalom ne pricam. Ali sad sam k'o nov :)
Inace, pusio 3 kutije najjacih cigareta, jeo neumereno (hedonista po ubedjenju, veri, obrazovanju i ubedjenju), nisam se kretao, kolima nisam isao samo u WC, kutija keksa ili bilo cega filovano secerom je za mene bila "peace of cake" za pojesti u roku pola sata....
Dakle lepo slzeni svi rizicni faktori i naravno rezultat nije izostao :)

Idemo dalje, dobih jos jednu sansu, iskoristicu je sigurno :)
 
Nestade mi ovoliko pisanije.... Ufff...

No, 'ajmo skracena verzija...
Sta su ti savetovali od fizickih aktivnosti? Setnja, plivanje, ili je jos prerano?

Mene ubija sedenje na poslu...Lepo vidim da mi organizam funkcionise drugacije kada zivim normalno, tj. kada se normalno krecem...

Super da si prestao da pusis, ali stvarno si preterivao: tri pakle, wooow! Verovatno vec sada mnogo lakse dises. Videces, vremenom ce poceti da ti smeta duvanski dim i drustvo pusaca... sto i nije tako lose...

Srecan ti novi pocetak :)
 

Back
Top