Sveti Petar Cetinjski: Kratka istorija Crne Gore

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vladika Rufim:
Ej glupko ja sam na susjednom topicu fino pokazao da Vladika Vasilije Srbe zove saveznicima Crnogoraca.
Saveznicima, ne istonarodnicima i ne bracom, vec saveznicima!
Mislis ti da se ja sjekiram sto ti lazi postujes po 100 puta?

Alo, efendija ili biškupe Ruvime, Vladika Vasilije sebe smatra Srbinom:

"Налазећи се при најсветијем двору Његовог Императорског Величанства, ја смирени пастир словенско-српског чрногорскога народа, очекујући најмилостивији отпуст у своју отаџбину и одлазак духовном стаду, узех смјелост овај опис положаја и ранијих владалаца черногорске земље и с прилогом о царевима српским и деспотима, ко су они и откуда су они били, поднијети Вашој грофовској светлости као трудољубивом и за стране народе заинтересованом министру."


:lol: :lol: :lol:
 
Vladika Rufim:
Zapamtite!
Na svako negiranje mog identiteta, na svako negiranje Crnogoraca kao nacije/naroda dobicete odgovor, ma kako vas zaboljeo.
Pa idite kod onih koji su vas naucili da negirate Crnogorce, idite kod njih za savjet!

Idite kod Rista Sotone i Matije Beckovica i trazite od njih da opovrgnu ono sto iznosim.
Zato, naprijed kod Terazijskih Crnogoraca koji su doveli Srbiju tu dje je, kod njih za savjet!

Mislite da su terazijski Crnogorci jaci od pravih Crnogoraca?

hahahahaha

Pa sami sebe negirate kroz istoriju, avetinje... do šjutra bi ođe moga navodit šta ste o sebi ka o Srbima pisali... kako samo lijepo pjevate o Srbljima... eheheeh... niđe se toliko pjesama o nama nije napisalo ka u Čarnu Goru....

Nijesu li Nemanjići iz Zete?

Nije li se knjaz Lazar rodio u Čarnu Goru?

Alo, pa vi ste najčišći Srbi među Srbljem, đe ste utekli, jadni??

Izdali ste, o kukavci, svoj srbski narod za malo švabske krtole... za šleper cigareta.... oooj, Bog vas ubio... a ako neće on, mi ćemo vas saranit.. nema vas više od par iljada... ehehehe...
:lol: :lol: :lol:
 
Vladika Rufim:
Naravno da nijesu iz Zete.
Evo sto kaze jedan od najpriznatijih srpskih istoricara dr Sima Cirkovic o Nemanji.
Vrlo je jasan!

http://www.montenegrina.net/pages/pages1/istorija/nemanjici/porijeklo_stefana_nemanje.htm

Prema tome bajke, su bajke, a istorija je istorija.

A, je li, kada vam odgovara neki srbski istoričar, onda može da se i on citira, ha, hahahahah....

Ali, kukavci, onda laže i crnogorski kralj Nikola:

"Господо народни посланици!

Свјестан славне улоге ових наших страна у историји српскога народа за вријеме моћних краљева и господара негдашње Зете, колијевке славних Немањића; и свјестан доцније улоге наше отаџбине, ја одобравам предлог Народне скупштине да се обнови старо краљевско дојстојанство мојој држави; одобравам тим прије што видим у жељи представништва мога драгог народа будну свијест наше прошлости; а народ који има лијепу прошлост и који је прожет и одушевљен свијешћу своје прошлости, тај народ може с поуздањем гледати у све бољу и сјајнију будућност."
 
Gazdarica:
Nemam ja sta tebi, niti bilo kome drugome da odgovaram!
Upozoreni ste, i tu je kraj svake rasprave!
Nakon toga, mogu samo sankcije da uslijede!


Jaooo ma ne pricam o tebi...
Pricam o onoj devojci koja se predstavlja kao Vladika Rufim. Vec vise puta se izlanula i skoro sam siguran da za tastaturom ne sedi muskarac, pa joj se skladom tome i obracam.
Sto se tebe tice: peace : )
 
UrosWasHere:
Jaooo ma ne pricam o tebi...
Pricam o onoj devojci koja se predstavlja kao Vladika Rufim. Vec vise puta se izlanula i skoro sam siguran da za tastaturom ne sedi muskarac, pa joj se skladom tome i obracam.
Sto se tebe tice: peace : )

Ma pazi, ne moz' pohvatati Rufima ili Rufiku. Koliko ja kontam, iza tog nadimka nije jedna osoba vec vise njih, ceo tim jbt.
 
Vladika Rufim:
Natpis na srušenoj crkvi Sv. Šimuna u Tivtu, iz 1316. godine


crkvasvsimuna9aj.jpg

Odlično, ovo je dokaz da su i u XIV veku na tlu Crne Gore živeli ljudi koji su se osećali kao Sloveni, a ne kao Iliri! hahaha, kakav si ti lik Rufime, sam sebi stolicu izmičeš!!! (puć) :lol:
 
Wilkołak:
Ma pazi, ne moz' pohvatati Rufima ili Rufiku. Koliko ja kontam, iza tog nadimka nije jedna osoba vec vise njih, ceo tim jbt.

Ma bre ko ce ga znati...
_________________________-

A kako me nervira sto samo skace sa jedne teme na drugu..

Kada je bio razgovor o jezicima, ona(on) pocne nesto o engleskom jeziku i ja joj predstavim staru englesku literaturu i "novi" engleski iz Amerike nekoliko puta, pa ona odjednom nestane. Prvo mi trazi da prestavim dokaze, a kada ja to ucinim: muk.
Onda pocne da prica o narodima, sto svakom iole normalnom je jasno da je to samo politicki savez drzava a ne naroda pa ona opet nestane.
Pa Akhenaton i Svevlad mu predstave bar cetiri dokumenta na njenoj/njegovoj temi pa on/a opet nestane.

Totalno je nemoguce ozbiljno pricati sa njom....
 
Ja mislim da je najbolje da za njega/nju koristimo srednji rod "TO" tj. "ONO" dok ne utvrdimo kojeg je roda...

Elem, ono je jako neozbiljno i nedosledno. Ima nekih 15-20 poruka koje vrti svuda. Jasno je da je duboko frustrirano, da o istoriji cita iz feljtona a da o istoj nema pojma kao ni o etnologiji, lingvistici i drugim naukama na koje se poziva.

Kada god oseti da je na klimavom ono se povlaci. Posle nekog vremena, kada se sve zaboravi vraca se sa istom pricom. Ja kontam da ono zna da je pogresilo i da nema argumente za tu pricu, ali jednostavno, ono gaji veliku mrznju prema svemu sto je srpsko!

Neverovatno je dokle seze ta mrznja...
 
Vladika Rufim:
Srba nije sigurno bilo, to je sigurno, Srblji - ratari, socijalni sloj je zivio u danasnjoj Srbiji.

Jest, hahahaha, bio je jedan jedini Srbin u Crnu Goru - Petar Petrović Njegoš, vaš najveći vladar u istoriju, hehehehe... je li efendijo, ko je više junačkih pjesama o Srbima ispjeva nego Crnogorci, a među njima najljepše djelo - "Gorski vijenac", od Njegoša!! ehehehehe... :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top