Zlatni retriver

Povratnik na forum

Početnik
Banovan
Poruka
15
Planiram da nabavim psa, dopada mi se retriver, posto zivim u Nisu, i to u kuci sa dvoristem. Da li ima neko savet gde i kod kog odgajivaca mogu nabaviti dobrog retrivera, ali ne preskupog.
Nadam se da se ova vrsta pas ne vezuje za vlasnika, jer ja cesto putujem i cesto sam odsutan i po par meseci.
 
Au, pa ne znam onda koliko je dobro da uzmes retrivera. Oni generalno vole drustvo, i bitno im je da je neko uvek uz njih. Ako recimo imas jos nekog u kuci za koga bi se pas mogao da veze kad ti nisi tu (tj neko koga ce pas da voli isto koliko i tebe), onda bi mogao opusteno da ga uzmes.
 
myche
bas mi se svidjaju ti maleni, kako su lepi, obozavam ih.
Bas mi se svidjaju ti malo belji, sa malo zlatno braon boje. Predivna slika :-)

Ima uvek neko kuci moji roditelji su tu, jeste da ja, odem na par meseci meseci godisnje, ali ima koda brine :razz:
 
ZeNoN:
ja ipak mislim da ne bi trebao uopste da uzimas psa ipak zamisli ti da se vezes za nekog a taj neko ko ti je sve na svetu i da malo malo pa ode na 3-4 meseca

Мислим да је ово логично! Чему сврха узимања пса а да скоро никад не будеш уз њега? Ипак они траже и љубав и пажњу, а не само двориште и храну. Добро размисли. А ако, ипак, одлучиш, наћи ћемо неку одгајивачницу у Нишу.
Поздрав!
 
Imam jedan veliki problem!!!! Oću da kupim kuče ali neznam koje. Jako mi se sviđaju zlatni retriveri ali ja i brat smo u školi do 2PM i nema nikog u stanu. Jer bi on mogao da ostane sam???? Neki ljudi koji ga imaju su mi rekli da je jako veliki za stan i da ima neprijatan miris. Ja imam mali stan i zato sam u dilemi šta da radim
 
U principu mogao bi da ostane sam nekoliko sati, mislim kako drugi ljudi, i oni moraju da idu na posao i u skolu, a kad se pas jednom uvede u odredjeni rezim onda mu nece tesko pasti. Recimo prosetas ga ujutru pre skole, pa cim dodjes iz skole ( ne mora da bude dugacka setnja), prosetas ga malo duze predvece i pred spavanje, i ponavljas tako svaki dan i kuca prakticno sama sebi namontira vreme kad se ide da se piski i kaki.
Istina je da imaju miris, ali vrlo malo pasa ga nema, kao recimo maltezeri, neko tvrdi da i pudle nemaju mirisa ali sam imala prilike da se uverim da to nije bas tako.Imas neke koji imaju jaci, neke slabiji, npr. kratkodlaki psi (ali opet ne svi) imaju (po meni) uzasan miris. Tu spadaju dalmatinci, stafordi, itd. Tako da ti preporucujem da uzmes psa koji ima dlaku srednje duzine (ako je vec miris problem).
A sad, sto se tice prostora, obzirom da sada niko vise ne vodi racuna o standardu retrivera, moze da ti se desi da ti retriver poraste i do velicine i tezine rotvajlera (cak do 50kg) sto ne bi smelo nikako da se desi jer cemu onda standard. Ali sta ces..... Ne znam koliki ti je stan pa ne mogu bas odredjeno da ti kazem da li bi retriver stao u njega, ako npr. zivis u garsonjeri onda ipak ne. Mada je sve relativno, ja u komsiluku znam ljude koji u jednosobnom stanu drze cane corso.
 

Back
Top