Povijena ramena
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Povijena ramena

Primećen član 7sins (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Povijena ramena

Pozdrav svima na forumu. Imam jedno pitanje. Moja cerka ima 4,5 godine i u zadnjih pola godine smo primetili da ima povijena ramena, prosto izgleda kao da se grbi. Vodili smo je kod doktora koji je rekao da se to moze ispraviti vezbama tipa da joj napravimo neko vratilo i da se ona isteze i "visi". Medjutim ne moze da visi bas po ceo dan tako! Opominjemo je, ona u sekundi ispravi ramena ali posle par minuta ih opet povije. Kicmu nema deformisanu bar su nam tako rekli. Zanima me da li znate jos neke vezbe ili da li postoji pojas za decu koji mogu da kupim da ga nosi kako bi ispravila ramena na vreme. Hvala svima na odgovorima.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano Re: Povijena ramena

Takvo ponasanje nije retko za malu decu tog uzrasta, no medjutim srecna je okolnost sto u tom periodu intenzivnog rasta kicmenog stuba dete retko kad zauzima los polozaj tela na duze vremena - deca su po prirodi dinamicna stvorenja koje retko drzi mesto na duze od par minuta ili pola sata, sto se ne moze reci za osnovnoskolce i srednjoskolce kada i dolazi do najveceg krivljenja kicme. Moj savet ti je da je vodis na - plivanje. Optimalan sport za malu i veliku decu, za savrseno drzanje tela i razvoj grudno-ledjne muskulature. Sto vise boravka napolju i stvari ce doci na svoje. Ukoliko kicma nije kriva mislim da bi svako stavljanje deteta u steznike neke vrste izazvalo fizicku neugodnost, psihicki pritisak i kontraefekat (plac, svadje, inat). Postedi i dete i sebe toga.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    31.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Hvala puno, tako nesto sam i ja imala na umu.

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kolko je dete visoko, koliko dete tesko, kako je uhranjeno mislim: mrsavo, normalno,.punacko, debelo, pregojeno. Ovo je veoma bitno da se zna da bi bilo ko mogao da vam kaze koji su moguci uzroci krivljenja ramena unapred. Bez toga svi mogu damo da nagadjaju. U principu ramena se povijaju u napred zbog slabosni ledjne muskulature ali tu takodje i tezina igra znacajnu ulogu.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Pa vidis je na slici, bre! Osim toga sva mala deca se povijaju tako, nista za brigu.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Pa vidis je na slici, bre! Osim toga sva mala deca se povijaju tako, nista za brigu.
    Otkud znam da je njeno dete na toj slici.
    Nemoj da se odma ljutis.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

И моје дете исто ради, у свакој прилици док седи ... једноставно се опусти и .... већ годину дана активно тренира борилачку вештину, и планирам да га ускоро упишем на пливање. Мислим да доста утицаја имају и стомачни мишићи. Да ли би помогло да се раде неке вежбице за леђа и стомак?
    п.с. Некада сам се активно бавила спортом и држала тренинге, али нисам никад радила са децом, па зато питам.

Učlanjen
    31.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ona je dosta aktivna, stalno u pokretu, voli puno da igra da se ludira, nema mira... tako da su ti periodi kad je povijenih ramena retki Ali ipak kad uzme nesto da crta, boji onda je to primetno. Voli i da vezba pa sam vec videla na netu neke vezbice bas za decu tog uzrasta pa cemo probati, a i plivanje naravno. Mislila sam cak i neki balet, posto znam da balerine imaju besprekorno drzanje. Ona inace voli tako nesto, samo se bojim koliko ce joj to drzati paznju. Ali probacemo. Ma i ja sam po prirodi malo povijenih ramena jos od malena i nisam to uspela da ispravim i sad sebe cesto uhvatim da sam "pogrbljena". Pa se ispravim. U svakom slucaju hvala svima na odgovorima.

Slične teme

1. ISCASENJE RAMENA
    Autor foqa u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.04.2008., 12:06
  2. Širenje ramena!!!
    Autor NeshaTheBigGuy u forumu Muškarci
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.02.2008., 21:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor