Omiljena ljubavna prica

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Devojke i zene, da li imate omiljenu ljubavnu pricu? U stvari me interesuju dve stvari:

1) Da li imate omiljeni ljubavni film?
2) Da li taj vas omiljeni film govori nesto o vama?

Koji "ljubavni scenario" vam se svidja - ljubav na prvi pogled, "drugarski fazon" kao Hari i Sali, fatalna privlacnost ili nesto drugo?

Ja obozavam filmove u kojima su zena i muskarac u permanentnoj perpirci - kao filmovi sa Ketrin Hebpern, i, sta ja znam, jos jedan prastari - "It Happened one Night" itd. tj. kad se stalno svadjaju i svako hoce da kaze poslednju rec i tek na kraju ukapiraju da su zaljubljeni... Znaci, filmovi sa zenama alapacama :)
 
Prohujalo s vihorom mi je isto do yaja - i dan danas se rasplačem kada Skarlet okine niz stepenice, Žarko je umirao od smeha prošli put kad me je gledao kako ih gledam :lol:
Orkanske visovi su mi ipak draži - tu sam plakala nad knjigom - na početku malo smara al' posle, kad krene priča...
 
o filmovima? jesi doruckovala? :)

Ljubavnik - desava se u Indokini, 20-ih godina...ona bela, 14-godisnjakinja, on stariji (oko 30) kinez...senzualnija knjiga nije napisana, po meni...nemoguca, perverzna i strasna ljubav...

37, 2 - sizofrenicarka koju decko ubije na kraju kao izraz ljubavi...

Nocni portir - ona jevrejka, on nacista...zavoleli se, gde? u logoru...srecu se posle 15 godina kad se zavrsio rat..

ovaj, sama si trazila....hahaha....
 
Becky Thatcher:
A priča o Jane Eyre, by Charlotte Bronte? :P

E, to je odlicna knjiga! Mislim da mi se nikada nije svidela neka adaptacija, jer ono sto je dobro u toj prici ne moze da se stavi (bar nikom nije poslo od ruke, koliko znam) na ekran a da ne ispadne kic.

A ljubavni film koji me je oduvek nervirao je "Sjaj u travi" - gledala sam ga vise puta i svaki put se iznerviram i vicem "Daj mu, bre! Daj mu vec jednom!"
 
uuu...hable con ella je fenomenalan film :D
tipicno spanski morbidan :D

ja se odusevila....kad smo kod spanskih filmova,moram da spomenem i mar adentro... nije ljubavna prica,ali kombinuje elemente prijateljstva i smrti :D
 
ma nije...ja bas volim razlicite price....odusevljavaju me klasici,koje smo malo pre spominjale,ali sad me anakin podseti da obozavam morbidne filmove i knjige...takvi ustvari ostavljaju najjaci utisak...procitas ili pogledas,i posle si pod tako jakim utiskom da ne znas sta te snaslo :D
e takav film i knjiga bas onako.... valjaju :D oni koji mi izmame najvise emocija,kakve god one bile....ako me ostavi ravnodusnom,ta knjiga nije ni za potpalu :lol: a takvih sam nazalost procitala previse...to su sve neke novije knjige...sve nekako isprazno :roll:
 

Back
Top