JELENA DOKIC

  • Začetnik teme JOVANA RADIC
  • Datum pokretanja
Tragično.... njen ćale nije bio lak čovek, ali nije ni otac sestara Vilijams lak pa pogledajte koliko su one napravile u karijeri. Činjenica je da je detetu uvek najbolje sa roditeljem. Damir je grešio u tome, bar tako ja mislim a i čula sam, što je bio veliki patriota i nju politički aktivirao na strani radikala. Njoj stvarno nije trebalo takvo opterećene, ona je bila svetska teniska ličnost i njoj je bilo mesto negde drugde a ne u maloj, propaloj zemilji Srbiji.
 
A ona braća... Bikić. Svako normalan bi se složio sa Damirovim rečima da je ili drogiraju ili ucenjuju.
Milsim da su je naterali da igra zato što više nisu imali novaca, sad opet hoće preko njene grbače da troše njen novac. ***! Što se ne nađe neki normalan Australijanac koji će u loži Bikićevih prosuti malo otrova u čaše iz kojih piju?! Oslobodili bi Jelenu, i rešili svet takvog ološa.
 
Citam ove izjave Jelenine keve...Oni su izgleda cela porodica skotova. Keva nema kontakte sa decom,a ovamo kao eeeeeeeee,bilo bi lepo da su oni u kontktu,jao bas sam tuzna....Ako si prava keva,zovi,cimaj,juri decu,povrati odnos majka-dete...Bedno je da takve jadne osobe uopste dospevaju do novina. Ako je otac bio kreten,onda je bar keva trebala da odrzi porodicu,ili bar da se cuje sa decom,a ne preko novina.Bedno,bedno... Uostalom,sada kada ocigledno svi samostalno zaradjuju,bar sada ne zavise od oca.Mogu da ga pozovu da vide hoce li se vidjati,biti normalni ili ne.Ovako,sve mi nekako i dalje ide u prilog da su braca Bikic bez zeza u nekom opasnom dilu sa Jelenom Dokic i da je onda i pitanje koliko ce ovaj Jelenin return trajati.
 
Meni je mnogo drago da Jelena ponovo igra tenis i rado ću je gledati i dalje jer devojka zaista igra lep tenis. Iskrena da budem, malo mi je teško da poverujem u tu priču da je samo ona žrtva u odnosu na oca... Ne znam, nešto mi nedostaje u toj priči (nedorečeno je), ali kada malo bolje razmislim sve se vrti oko njenih para (malo trošio tata, ali on je i uložio, a ostatak uzeli braća Hrvati, a sada im treba još malo). Ipak, više bih volela da igra i priča o tenisu, a ne da iznosi privatne porodične stvari u javnost. Mada... i to se naplaćuje (intervjui, slike za novine...).
Izgleda da mnogo hejtujem, te ću prestati da pišem istog trenutka na ovu temu!!!
 
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=57407&sectionId=44

U danashnjem broju Press donosi intervju sa Jelenom Dokic.

Naslov je: "Srbija mi i dalje veoma mnogo znaci". A u nastavku Jelena pokusava da odgovori na mnoga pitanja - od povratka pod zastavu Australije posle pet godina igranja za nasu zemlju, preko komplikovanih porodicnih odnosa, do meni najzanimljivijeg dela u kojem govori o sebi kao teniserki i WTA:

"- Ako sam sa Dinarom Safinom, koja je treća teniserka sveta i koja će po završetku turnira možda biti i prva, odigrala izjednačen meč i mogla da pobedim, i to posle tolike pauze, onda moram da verujem da mogu bar u prvih pet."

"- Kad sam bila četvrta na WTA listi, sve teniserke iz prvih deset - Klajsters, Enan, Kaprijati i ostale - igrale su strašno. Danas su u vrhu i devojke kao što je Radvanjska. Slabije je nego onda."
 
Ma i nije...Iskreno,dugo nje nije bilo,a svi zanmo kako funkcionise ATP i WTA lista. Ono sto si osvojio prosle godine,branis u sledecoj i uzimas/oduzimas bodove,prosto...A nje nije bilo koliko sam video valjda 3 godine ali uopste.Iskreno,ja sam na nju kao na teniserku i zaboravio.Zato joj je plasman i realan.

Druga je stvar sto ona realno ne pripada tu,nikako! Evo sada ce valjda biti negde izmedju 60-70 mesta. To opet nije nista sjajno,ali ce joj dosta znaciti zbog Tour 2 turnira gde nece morati da igra kvalifikacije.Npr. na Tour 1 turnirima (ekvivalent Mastersu kod kod muskaraca) sa tim plasmanom bi MORALA da opici 3 meca kvalifikacija pre nego sto bi usla u glavni zreb,a to se mora priznati nije lako.
Sta vise,porazavajuca je cinjenica da recimo,dobiejs 3 meca kvalifikacija,i ond aumor i ispadnes u prvom kolu turnira..Broj osvojenih bodova - 0,a ti pobedio 3 meca pre toga.Razocaravajuce,zar ne?

Dakle,na JD je sada da u naredna 2 meseca-pre nego sto ozbiljna sezona i pocne,da odigra 4,5 manjih turnira,da proba da i osvoji nesto,udje u prvih 40. na svetu i onda se vec slobodno moze reci da moze nesto ozbiljnije da uradi. Dokle god bude mroala da igra prvo kvalifikacije,nije to to...
 
A ona braća... Bikić. Svako normalan bi se složio sa Damirovim rečima da je ili drogiraju ili ucenjuju.
Milsim da su je naterali da igra zato što više nisu imali novaca, sad opet hoće preko njene grbače da troše njen novac. ***! Što se ne nađe neki normalan Australijanac koji će u loži Bikićevih prosuti malo otrova u čaše iz kojih piju?! Oslobodili bi Jelenu, i rešili svet takvog ološa.

...ово ти је генијално,..нека цркну скотови!




Ne znam da li može u prvih pet ali trenutno igra mnogo bolje od nekih iz Top 10.


Биће Јелена НАЈ,....брзо ћемо се уверити,
само да успе "пројекат" Walburga...


.
 
Citam ove izjave Jelenine keve...Oni su izgleda cela porodica skotova. Keva nema kontakte sa decom,a ovamo kao eeeeeeeee,bilo bi lepo da su oni u kontktu,jao bas sam tuzna....Ako si prava keva,zovi,cimaj,juri decu,povrati odnos majka-dete...Bedno je da takve jadne osobe uopste dospevaju do novina. Ako je otac bio kreten,onda je bar keva trebala da odrzi porodicu,ili bar da se cuje sa decom,a ne preko novina.Bedno,bedno... Uostalom,sada kada ocigledno svi samostalno zaradjuju,bar sada ne zavise od oca.Mogu da ga pozovu da vide hoce li se vidjati,biti normalni ili ne.Ovako,sve mi nekako i dalje ide u prilog da su braca Bikic bez zeza u nekom opasnom dilu sa Jelenom Dokic i da je onda i pitanje koliko ce ovaj Jelenin return trajati.

Мени се чини да је њена мајка узрок све те породичне несреће,..

Не волим да пишем о нечијим породичним проблемима,
али у принципу ми је Јелена симпатична, допада ми се тај дух борца у њој,
а то се могло видети скоро у Аустралији,
ако је то тачно да јој је мајка Хрватица, онда се неке ствари могу
разумети,...како нико није могао да је "одвоји" од тих "крвопија и паропија"
браће Бикић!

Желим јој да се врати у сам врх тениса и да имамо две Јелене и једну Ану!
 
Pa naravno. Generalno ne moze niko da me ubedi da u tenisu nema namestanja cak sta vise mislim da je to jedan od sportova u kome se najvise namesta i najlakse a najteze je dokazati. Znamo svi da je prosle godine bilo shushkanja oko namestanja meceva ali nije se moglo dokazati.Cak je i Tipsa bio jedan od osumnjicenih.
 
A sto bi bas njoj namestili mec. Australijanka? Bilo je pola tuceta bolje plasiranih teniserki iz Australije. Ima para da to sama uradi? Sta? Kako? Zasto?

Kladionice? Ajde da joj nameste jedan mec, ali da izbaci 3 nosioca to je malo mnogo. Anu, Karolinu, Klejbanova...

Pogledajte i taj mec protiv Safine. Prvi set je set zivota za Safinu. To nije normalno sta je zena pogadjala. 100 puta je pogodila liniju. I Jelena je sve stizala. Ko to da namesti.

Tipsar je drugo. Covek dobije top 10 igraca pa onda izgubi od nekog nepoznatog i na kraju je 50 na ATP listi iako vredi vise. To moze da izgleda sumnjivo. A sta je ovde sumnjivo Jelena nije dobila Safinu, pa izgubila od Pin. Isla je nekim normalnim putem dobijala top 30 i 20 igracice i izgubila od top 5 igracice.

Nije ni ovde Jelena izgubila od neke leve igracice. Karolina nije za bacanje. Sigurno ju je sanjala mesec dana i spremala se da joj vrati za poraz na AO...
 
Pa naravno. Generalno ne moze niko da me ubedi da u tenisu nema namestanja cak sta vise mislim da je to jedan od sportova u kome se najvise namesta i najlakse a najteze je dokazati. Znamo svi da je prosle godine bilo shushkanja oko namestanja meceva ali nije se moglo dokazati.Cak je i Tipsa bio jedan od osumnjicenih.

u svim individualnim sportovima gde su 2 protivnika se u lako namesta u principu, a tesko dokazuje...tu spada i sah i sl. igre...tako i tenis...svaki teniser moze da izgubi mec ako hoce a da ga niko ne provali...medjutim kod Dokiceve je bio slucaj da su sve sudije u Australiji bile na njenoj strani...hteli su da joj prirede come back, da joj podignu moral...
 
u svim individualnim sportovima gde su 2 protivnika se u lako namesta u principu, a tesko dokazuje...tu spada i sah i sl. igre...tako i tenis...svaki teniser moze da izgubi mec ako hoce a da ga niko ne provali...medjutim kod Dokiceve je bio slucaj da su sve sudije u Australiji bile na njenoj strani...hteli su da joj prirede come back, da joj podignu moral...

Smatram da Jeleni Dokic niko nije nista namestio na ovogodisnjem AO.
Jednostavno mislim da je bila u solidnoj formi i da je imala ogromnu motivacuju da napravi neki uspeh posle silnih neuspeha u teniskoj karijeri i privatnom zivotu.
Kao sto je Tzar rekao, pa bilo bi mnogo da u tri meca protiv nositeljki mecevi budu namesteni.Od toga nema nista.
A sto se tice ovoga sto je moj inteligentni kolega Hesse rekao da su sudije bile na njenoj strani, ni ovo nema veze sa istinom.Kao prvo sudije su neke poene greskom dodelili Jeleni kao sto su i neke poene greskom dodelili njenim protivnicama.
Kao drugo treba biti realan i reci koliko teniske sudije mogu uticati na razvoj rezultata jednog teniskog meca koji snimaju 15. kamera i koji se igra na terenu gde je zastupljen celendz sistem.Uticaj sudija u takvim mecevima je minimalan.Tako cak i da su htele sudije joj nisu mogle mnogo pomoci.Jednostavno teniske sudije ne mogu uticati na rezultat ka na primer sudije u rukometu,fudbalu ili kosarci (to jest u sportovima u kojima postoji kontakt izmedju igraca) Sto znaci da je morala da se oslanja iskljucivu na svoju igru koja je na ovogodisnjem AO bila vrlo dobra.Zasluzila je svaku pobedu na ovogodisnjem AO.
 

Back
Top