Rak pluca sa metastazom na jetri - prognoza???

Ovo pitanje je postavila devojka na jednoj diskusiji, i svi joj pricaju neke bajke i gluposti. Ovaj karcinom ne moze da se operise, a metastaze su i na jetri. U pitanju je njen otac. Svi joj daju neke nade sa nekom alternativnom medicinom. Ja navijam da uspe. Ali mene zanima prognoza sa stanovista klasicne medicine.

S obzirom da se na istim diskusijama doktori ne javljaju, mislim oni tamo, a obicno pisu i po 3 - 4 strane da nekome pomognu a u tom slucaju cute mogu da pretpostavim....
 
Astrodita:
Izvini, mislila sam da je opet neka tvoja šala.
Ovde je malo lekara, ali, možda će neko od njih i da ti odgovori?
Mi smo laici, pa vidimo da nema nade, a zbog toga se lekari i ne pojavljuju! :sad:

Nisam lajk, a pogotovu ne sto se rakcine tice.
Imali smo kucnog prijatelja , mogu samo reci da se takav covek ne radja 2 puta, u svemu ne ponovljiv....rak prostate...i do kraja smo se nadali, i kad je otisao na kosti, pa na karlicni deo i kicnu i kad je ostao nepokretan, ja sam i dalje imao neku nadu, i cale isto, mada smo obojica znali pravu prognozu. Ja sam do kraja mislio da ce se desiti neko cudo, ljudi se obicno nadaju i nadaju, i pokusavao da nadjes sve moguce varijante i kombinacije i da ubedim sebe da nije kako jeste. Ali na zalost probnoza je bila in-fausa sto bi se raklo strucno. Jednu stvar niko ne zna, nikad necu sebi oprostiti sto nisam otisao da ga vidim poslednji put, malo pred njegovu smrt su otputovali nazad u inostranstvo gde su ziveli hteo je zenu i decu da vrati tamo da bi mogli da obezbede koliko toliko bolji zivot. Ja nisam otisao da ga ispratim. Plasio sam se.

Kada su mi javili posle par meseci, jeo sam pljeskavicu na slaviji i poceo da placem sa smojih skoro 20 godina na sred ulice.
 
Ovo nisu stvari koje se nekom saopstavaju preko foruma i ne bi bilo ozbiljno reci nekome preko foruma kakva je prognoza jer treba mnogo vise od dve reci da bi se to moglo reci. To mora da joj kaze lekar koji pacijenta vodi i leci, i normalno da se doktori na tom forumu mudro suzdrzavaju od odgovora, sto i tebi takodje savetujem. Ne istrcavaj se.
 
WithdrawnWater:
Ovo nisu stvari koje se nekom saopstavaju preko foruma i ne bi bilo ozbiljno reci nekome preko foruma kakva je prognoza jer treba mnogo vise od dve reci da bi se to moglo reci. To mora da joj kaze lekar koji pacijenta vodi i leci, i normalno da se doktori na tom forumu mudro suzdrzavaju od odgovora, sto i tebi takodje savetujem. Ne istrcavaj se.

Isto sam i ja rekao. Tamo.
 
E ovako:sa tom makrobiotikom prognoze nikako nisu dobre,da se razumemo postoji mogucnost ali bi u tom slucaju bolesnik tj. pacijent morao da ima vise srece nego sto je tezak.Sa druge strane ni hemoterapija nije nikako siguran lek,ona leci jedan broj pacijenata,drugom broju odlaze smrt,dok treci broj umire.Ja licno verujem u celu onu pricu da lek negde postoji ali je nama(obicnim smrtnicima)nedostupan.Najbolje je pokusati sve sto raznovrsnije nacine pri pocetku rasta i razvitka tumora.
 
Napisao sam zato sto ce nekom zatrebati i ove godine bar neka informacija o raku i metastazama.Ti posto nisi dovoljno pametan a mislis da jesi nisi ni shvatio sta sam hteo sa ovim postom,a onaj kome treba ce itekako shvatiti.Jos jednom ne pravi se pametan nego napisi nesto normalno jer se ovde trebaju postavljati malo inteligentnija pitanja ako ih vec postavljas.
 
Mozda sam promasila temu ali da ne postavljam novu, rijesila sam da ovdje pishem pa sta bude.
Moja mama je trenutno u Kamenici.Ljekari kazu da joj nema spasa pa ce je vratiti kuci bez pokusaja zracenja.Svega sam svjesna i znam sta to znaci.
Interesuje me slj / da li je iko od vas cuo za petrolej koji, navodno, unistava tumorske celije?
Kod nas u BiH ljudi to piju i kazu da lijeci.Zanimaju me neki konkretni slucajevi.Ako neko nesto zna, neka kaze, cisto za moju informaciju jer sam veliki skeptik sto se toga tice.
 
Mozda sam promasila temu ali da ne postavljam novu, rijesila sam da ovdje pishem pa sta bude.
Moja mama je trenutno u Kamenici.Ljekari kazu da joj nema spasa pa ce je vratiti kuci bez pokusaja zracenja.Svega sam svjesna i znam sta to znaci.
Interesuje me slj / da li je iko od vas cuo za petrolej koji, navodno, unistava tumorske celije?
Kod nas u BiH ljudi to piju i kazu da lijeci.Zanimaju me neki konkretni slucajevi.Ako neko nesto zna, neka kaze, cisto za moju informaciju jer sam veliki skeptik sto se toga tice.
Ми који се бавимо званичном медицином обично нисмо упућени у те неке алтернативне врсте лечења.;)
Искрено, то за петролеј ми звучи прилично неозбиљно.
Али пошто не знам о чему се ради, не могу да судим.
Распитај се и о другим видовима алтернативних лечења с обзиром да је твојој мајци то још једино преостало.
Упутила бих те на исхрану, траварство, Бројсова дијета...у бг-у постоји жена која је специјализирала биљну медицину у Паризу, покушај да нађеш неког таквог.

Све најбоље!:bye:
 
dr:
Petrolej?
Budi Bog sa vama, kakav crni petrolej?!:eek:

Sto se tice petroleja, neki ljudi ga koriste i postoje cak i novinski clanci o iskustvima ljudi.Licno ne vjerujem u to.Samo sam htjela da vidim sta drugi o tome misle, cisto da malo prodiskutujemo.Naravno da mi ne pada na pamet da se igram sa necim nepoznatim jer toliko mi je pameti ostalo.
Ne zelim da me se shvati kao nekoga ko lupa gluposti ovdje na forumu.
 
Sto se tice petroleja, neki ljudi ga koriste i postoje cak i novinski clanci o iskustvima ljudi.Licno ne vjerujem u to.Samo sam htjela da vidim sta drugi o tome misle, cisto da malo prodiskutujemo.Naravno da mi ne pada na pamet da se igram sa necim nepoznatim jer toliko mi je pameti ostalo.
Ne zelim da me se shvati kao nekoga ko lupa gluposti ovdje na forumu.

Petrolej je jak protoplazmaticni otrov sa nesto vecim afinitetom ka tumorskim celijama, ali taj afinitet je minimalan. I zaista, tretiranje tumora jednjaka, zdrela, zeludca ili creva dovodi do kratkotrajnog povlacenja tumorskih celija ali to traje svega par dana nakon cega tumor ponovo pocinje da buja.

mr.pharm.
 
pitanje,da li se neko izlecio sa metastzama,imam drugaricu,imala je rak na dojci to su mu izvadili medjutim nastala metastaza na limfnim cvorima,a sad se pojavila i na kicmi i jetri, ima li nekih izgleda pozitivnih,jer ne volim tuzan kraj.
Zar ne mislish da je malo nezahvalno i, moram retji, glupo prichati o mogutjim ishodima pacijenata o kojima ne znamo nishta? Pa chak i da znamo, opet je ovo forum.
Naravno da postoje ljudi koji su se izlechili posle metastaza, ali neka te to ne ohrabruje, jer ne znachi nishta.
Osim toga, ja 'ne verujem' u statistiku.
 

Back
Top