Kulturni dogadjaji u ns

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Dosao sam do ideje, da na forumu imamo ovakvu temu. Da nam sluzi kao informator kulturnih dogadjaja, bilo koje vrste. Znaci deshavanja u Novom Sadu. Mislim da bi to bilo dobro za forum. Ako saznate za neki dogadjaj(predstavu, koncert, performans...) napishite o njemu u ovoj temi. Ali, kratku info- shta se odigrava, gde i po kojoj ceni. Nemojte trolovati topic!!! Napr:
Koncert Atheist Rap-a, na Strandu 04. 07. t.g.
 
Najbolje mi je obrazloženje zašto se uklanja.
Kaže : Nije na dobrom mestu jer se nalazi na Trgu neznanog junaka, a on niti je junak niti je neznani .
Dalje : Na to mesto se postavlja spomenik Jovanu Cvijiću koji je verovatno bio junak i koji verovatno jest neznan
A VRH VRHOVA je : Statua Janike ide u podrum galerije matice srpske.
 
Ne znam koliko su moji sugradjeni upoznati sa projektom jednog naseg prvaka opere pod nazivom 'Srpska pevana rec od gusala do danas", pod cijim protektoratom je ove godine slavljen Sterija Popovic.

Takodje, povodom 160-ogodishnjice dolaska Johann Jr. Strauss-a u NS, sto se obelezava 2007.godine, istim projektom se pokusava da se na noge postavi njegova opereta "Jabuka" (naslov je takav bukvalno) koja se bavi tematikom ljudi "ovog prostora", a do sada jos nije igrana u nasoj zemlji (nekada i nesto vecoj) ... Tako da se tu naculo i ponovno postavljanje festivala opere u Petrovaradinu, koji se tradicionalno odrzavao ne znam ni ja do koje godine u julu ... gde bi "jabuka" trebala biti jedan od takmicarskih "tacaka" ...

Da vidimo hoce li grad Novi Sad ispratiti naziv "evropskog grada" ...
 
iskreno, malo me plasi galopirajuca kulturalizacija novog sada
em sto ne razumem kulturu ( Bidza: "gospodjo, ja sam sa kulturom davno raskrstio" ), necu da je razumem niti se trudim, em sto mislim da je to delo stranih placenika koji se slihtaju srednje evropskim mudonjama. smatram da je doslo vreme i da smo kao nacija zreli da stvaramo novu nacionalnu kulturu i da samo oblikujemo njen pravac. recimo, zasto ne bi napravili operetu zasnovanu na epskim pesmama ali sam modernom tematikom, kao npr. o tome kako se dicmla krije na fruskoj gori ili kako dzickara pljacka un konvoje u istocnoj bosni jer je ostao bez kesha i kako trazi jatake za zimu....?
 
od svega po malo.............

jbga,nove teme su samo reditelji podrzali,a kompozitori opera (ako ih uopste imamo) se nesto drze po starani...........................
a zble me za kulturizaciju,znam samo sta volim da slusam.................i izvodim
 
kultura ?...

Tesko shvatam sta je to kultura ( al ne bukvalno), jer dogadjaji koji se proglasavaju kulturnim se svode na dovodjenje stranih "kulturnih" likova koji nam izgleda pokazuju sta je to kultura ?!:?
Zasto placati strane kulture kad imamo i svojih ....valjda ?!

Mnogo puta i ne kontam o cemu se radi u tip "performansima" ( ili kako se vec kaze) za te bolide nemam reci - to su degeni ! A na TV to ce biti kultura !?
Ne zelim da mi razni bolesnici prikazuju kulturu !
 
bolje da se zove dosadna sarena laza neg kultura !

Pa jos kad kazu - nema dovoljno kulturnih dogadjaja, galerija i bla bla ...a kako ce biti kad nama ko da ide tamo ....

idite u pozoriste ....ulaz: 600 do 1000 din+pdv ( naravno za jednu osobu ):idea:
( mada ima predstava za koje i valja platiti - al to dodju BG-radjani, uzmu pare i odu )
 
nesons:
bolje da se zove dosadna sarena laza neg kultura !

Pa jos kad kazu - nema dovoljno kulturnih dogadjaja, galerija i bla bla ...a kako ce biti kad nama ko da ide tamo ....

idite u pozoriste ....ulaz: 600 do 1000 din+pdv ( naravno za jednu osobu ):idea:
( mada ima predstava za koje i valja platiti - al to dodju BG-radjani, uzmu pare i odu )
pa kada ste zapenili za "za dzabaka" recite mi koliko ste puta bili u galeriji "Podrum" ili u Sinagogi na koncertu.............sve "za dzabaka"
 
nesons:
kultura ?...

Tesko shvatam sta je to kultura ( al ne bukvalno), jer dogadjaji koji se proglasavaju kulturnim se svode na dovodjenje stranih "kulturnih" likova koji nam izgleda pokazuju sta je to kultura ?!:?
Zasto placati strane kulture kad imamo i svojih ....valjda ?!

Mnogo puta i ne kontam o cemu se radi u tip "performansima" ( ili kako se vec kaze) za te bolide nemam reci - to su degeni ! A na TV to ce biti kultura !?
Ne zelim da mi razni bolesnici prikazuju kulturu !
Nenose, da te ne smaram, a i ti da lakše shvatiš, ukratko : kultura je kada čak ni SUPU ne jedeš PRSTIMA !!! :lol:
 

Back
Top