pityriasis lichenoides chronica

kamikazasam

Početnik
Poruka
9
Postavio sam pre dve nedelje ovu temu sa ciljem da se jave ljudi koji su imali iskustva sa ovom bolеšću. Ali, Srbi kao Srbi (bilo bi neumesno sa moje strane imenovati konkretne korisnike foruma), umesto da razmatraju ovu temu i nekako mi pomognu oni zapucali da se svadjaju izmedju sebe :twisted: . Da zlo bude veće, niko ni da pomene pityriasis lichenoides, a tema biva zatvorena iz gore navedenog razloga. Strašno, da strašnije ne može biti. Hvala što ste mi pomogli, šta drugo reći :roll: . Molim još jednom sve koji nešto ovoj bolesti znaju da se jave i iznesu svoje mišljenje, a ne da se prepucavaju medjusobno. Unapred hvala. :D
 
Bolest nepoznatog porekla koja se javlja kod osoba mladjeg zivotnog doba, nije zarazna,pretpostavlja se da se radi o nekoj vrsti hipersenzitivne reakcije na mikrorganizam koji medjutim nije izolovan do sada, moze se reci da prolazi spontano nakon nekog vremena, u terapiji se koriste kako antibiotici(eritromicin, tetraciklini) tako i kortiko preparati(kreme), savetuje se suncanje u toku leta.Promene nekad ne odreguju kako treba na terapiju ili se vracaju ako terapija nije u kontinuitetu.
Tacna dijagnoza se postavlja biopsijom koze.
 

Back
Top