KK PARTIZAN sezona 2006/07

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Pošto je bilo puno tema o košarci gde je diskutovano o Partizanu evo jedne koja će pratiti ŠAMPIONE (pet puta zaredom) u novoj 2006/07 sezoni.

Sve o novim igračima, tj. pojačanjima, odlascima igrača (nažalost i to je sastavni deo), pripremama, rezultatima itd. u predstojećoj sezoni lova na titule. :D

I hvalite i kritikujte, ali poštujte temu.
 
Za početak Partizanova investicija za budućnost.

POJAČANJE MLADOG TIMA datum: 30.06.2006

ĐORĐE MAJSTOROVIĆ (1990) mladi, talentovani igrač KK «Mladost» iz Čačka, juče je potpisao ugovor sa našim klubom.


Izvor: sajt KK Partizan.
 
Biću iskren, po meni dobar potez odlazak Miloja a loš Šuputa. Nisu morali da ga puste baš u Hemofarm, a treba nam za EL. Sad računam da je bio skup ali ne znam da li mogu da nađu adekvatno pojačanje. Kamingsa MORAJU da zadrže, mogao bih da ga prežalim jedino ako vrate Vujanića. Šta mislite o nastupu u Evroligi ove godine? Stvarno bi morali da bar pokušamo da nešto odradimo, postaje monotono.

Moj pregled po pozicijama:
Centri - Kosta i Peković su sasvim dovoljni, jedina pozicija na kojoj nam pojačanja ne trebaju neka ubace još nekog klinca (Borovnjak mi ne uliva nadu)

Krila - velika nepoznanica, Luka i Veličković bi mogli da odrade posao ali ako smo ozbiljni ovde bi išlo jedno extra zvučno pojačanje. Jorović je dobar, ali nedovoljan za njega zasad klupa pa nek se dokaže

Bekovi - Tripković treba da preuzme leadership i da bude prva opcija u napadu, ali nam treba dobar backup i jedan besan plej(npr Vujke). Božić je odličan, ali nije za EL i mesto mu je na klupi kao zamena na pozicijama 1-2

Dakle pare uložiti na pozicijama 1 i 3, ali za provereno vrhunske igrače inače nam se ponovo smeši 2-12 a to bi već bilo tragično
 
Dosadašnji košarkaš Vojvodine Milenko Tepić potpisao je u subotu uveče ugovor sa poslednjim šampionom SCG Partizanom, saznaje B92.

Omladinski reprezentativac je drugo pojačanje crno-belih u ovom prelaznom roku.

Tepić je tokom nedelje pregovarao sa oba večita rivala, a za Partizan se odlučio u subotu. Za njega je nešto ranije bila zainteresovana i španska Đirona.

Tepić je u februaru napunio 19 godina, visok je tačno dva metra, a igra na poziciji beka. Igrao je za sve starosne selekcije i osvajao zlatne evropske medalje na svake dve godine.

U sezoni Superlige koja je za nama on je u proseku postizao 11 poena, uz 2,8 skokova i dve i po asistencije, za 25 minuta na terenu.

U Goodyear ligi on je za približno isto vreme davao 7,6 poena, uz 1,9 skokova i 1,3 asistencije.
 
Tepic moze da nadomjesti odlazak Suputa po broju poena. Kamings,on nije igrac velikih kvaliteta,dobar je za 2. pleja.Vujanic bi bio pravi potez.Pored njega nam treba jedan solidan krilni centar.To bi bilo dovoljno za mozda 4 ili 5 pobjeda u Evroligi ,i domacu titulu. Ako zelimo nesto vise ,potreban je jos jedan odlican bek (Haus daj Boze!) ili dva prosjecna igraca na 2. i 4. poziciji...
 
Hehehehe Znači stigao Tepić. Neko čini mi se reče da ide kod komšija. Ali neka ih neka pričaju.
Dobro je za sada, ali treba još bolje. Još neki provereni igrač kao što je došao Kecman.
Baš tako kako reče Goocha. Vujanić i Haus bi bili pun pogodak.
 
Sada nam Haus više i nije potreban, previše košta da bi pretrpavali pozicije 2-3 (Kecman, Tripko, Tepić, Božić, pa i Stefanović). Čuo sam da je Kamings definitivno potpisao, mada mi je to malo sumnjivo (Letnja Liga je tek počela) čime možda odustajemo i od Vujanića. Dakle, ostaje četvorka a tu ili neka dovedu nekog stvarno dobrog i proverenog igrača ili neka ne dovode uopšte, neka ubace nekog mladog - osrednji igrač bi samo smetao razvoju ovih koje imamo
 
Panatinaikos bi Tripkovića
Uroš Tripković je ponovo interesantan evropskim velikanima. Dok se 19-godišnji bek Partizana nalazi na pripremama reprezentacije za Svetsko prvenstvo, grčki mediji ga sele u redove Panatinaikosa.

Njegov odlazak bio bi ravan katastrofi
 
Kamings ima predugovor sa Partizanom i obavezu da u slucaju da ne nadje NBA angazman odigra sezonu u Partizanu i kako rece Siske Colovic tako ce i biti jer mu je i sam Kamings rekao da nema nista od NBA.

Sto se tice Vujanica, on je juce i zvanicno dobio otkaz u Barseloni, a nesto pre toga odbio je jednog Ruskog prvoligasa, tako da u ovom trenutku ima samo ponudu Partizana za ugovor na 1+1 sezonu!!! Nasa prednost je sto niko ne zeli da rizikuje sa tesko povredjenim igracem, a i to sto ima veliko poverenje u Duleta!!!

Igrac na poziciji 4 nece stici pre kraja avgusta jer nije otpuno jasno ni kolikim ce budzetom raspolagati Partizana,a mora se sacekati da bogati evropski i NBA klubovi pokupe sta im treba, a nama kao i uvek sta ostane, a od odlazaka najvise se pominje Bakic...
 
Šampion je krenuo. Ajde ove sezone da nas Bog pogleda pa da i u Evropi imamo bar delić sreće od onoga koliko je nismo imali posebno u žrebu prošle godine. U domaćim takmičenjima i Goodyear ligi verujem da je jedna titula sigurno naša, ako ne i koja više.

07/08/2006 | Izvor: B92, SOS kanal
Krenuli i košarkaši Partizana

Košarkaši beogradskog Partizana počeli su sa pripremam za novu sezonu u kojoj će braniti titulu prvaka države (osvojili pet u nizu) i pokušati da u Evroligi odigraju bolje nego prethodnih sezona. U odnosu na prošlu sezonu u timu nema Dejana Milojevića, Predraga Šuputa i Aleksandra Smiljanića, a novajlije su kapiten mlade reprezentacije Milenko Tepić i povratnik Dušan Kecman.

“To je ovaj sastav. Kamings je praktično ostao. Mi smo se sa njim dogovorili da ima 'izlaz iz ugovora' ako nađe angažman u NBA ligi. Igrao je utakmice letnje lige, dozvolili smo mu da ostane malo duže u Americi. Jako sam zadovoljan što se Kecman vratio i ponosni smo što je došao Milenko Tepić. On je jedan od momaka od kojih očekujem da pišu svetlu istoriju ovdašnje košarke. Ostaje da nađemo još jednog stranca na poziciji četiri, ovde su uglavnom igrači koji su već dugo u Partizanu, mislim da će se i novi igrači lako uklapati,“ rekao je trener 'crno-belih' Duško Vujošević.

Sa reprezentacijom su Tripković, Bogdanović i Perović, ali Vujošević ne žali što će mu ta trojica igrača nedostajati u prvoj fazi priprema.

“Za nas je reprezentacija iznad klupskih interesa. Nacionalni tim ne bi smeo da bude posredsno sredstvo za ostvarivanje nekih drugih interesa. Cilj reprezentativnih selekcija i naš cilj morao bi da bude povratak košarke.“


Nastavak vesti je ovde.

AJMO CRNO-BELI!!! OOOOO!!! :)
 

Back
Top