Dorcol...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne postoji "gornji" i "donji" Dorćol :lol: Nije vam to "Donje" i "Gornje" Brijanje pored Leskovca. Postoji Zerek i Dorćol

Moja žena je sa Zereka, a ja sa Varoš Kapije, tamo gde je uvek bila prestonica, osim perioda srenjevekovne Srbije kada je bila u KŠ, odnosno početka moderne Srbije u KG.
Varoš Kapija je ovde:


mapa.jpg
 
HeBePoBaTaH_:
Ne postoji "gornji" i "donji" Dorćol :lol: Nije vam to "Donje" i "Gornje" Brijanje pored Leskovca. Postoji Zerek i Dorćol
e,stvarno...posle ja nadr ka na kada kažem..ko je odakle sišo..i došo...
gornji dorČol...jel to preko dušanove?
mislim a dokle je donji?
ajde otvori mi oči...
kako beše ono ja kažem: prosvetli me:lol:

e, živote lutalicoooo
 
pa pobogu kako živiš tu a ne znaš?
kako keve ti?
pa ja o mom kaju znam sve!
tačno gde je počinjao pre 100 godina, i završavao se, koje su porodice starosedeoci,
ko je bio doktor, a ko poslastičar:p
anegdote i svaki ćošak koji nešto znači:p
dakle zoki..navali na učenje pa da nas podučiš nešto:p
 
Oni koji ne znaju - nema ni parkiranja, a ja nisam otvorio lokal temu u lokalu, o lokalu
Veliki pozdrav za Sanju :)

Dorćol - Raskršće svetova (tur.), je tačno na ulgu Kralja Petra, bivše Dubrovačke i Dušanove
Prostor ispod Studentskog Trga čiji ram čine Francuska i Dušanova, a sa druge strane sada Tadeuša Košćuška i Kalemegdan je Zerek. Sve ispod Dušanove je Dorćol. Starosedeoci se još drže tih starih naziva, ali uvek je dobro kada se nešto zna, i kada nekome ispričate priču o svom kraju. Tu su lepi, plemeniti ljudi živeli i nemirni duhovi beogradski stanovali. Oduvek :p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top