Kupovina preko neta, E-bay

Jedini nacin da iz zemlje Srbije nesto kupis preko neta je da odes kod nekog od posrednika tipa e-ducana, da oni biduju umesto tebe i posalju paket preko svog transporta...naravno sve ti to oni lepo naplate sa 1001 taksom, pa onda carina, porez...itd...
Inace, od skoro je promenjen neki zakon po kojem je do skoro bilo sta u vrednosti do 100 eura smatrana poklonom i na to se nije placala carina i porez....sada je ta vrednost 20 eura ako ti paket iz inostranstva salje fizicko lice, odnosno 0 eura ako ga salje pravno....to da sada na sve kupljeno na e-bayu (posto ce posiljalac biti e-ducan) placas i carinu i porez...pa ti sada vidi da li ti se to isplati....Hvala zemlji Srbiji koja je jos jednom uspesno zastitila uvoznicki lobi...
Ja sam se pre par meseci odselio za USA i isprobao sam ebay na mnogo nacina, cak sam i polovan laptop kupio preko istog....za sada imam samo reci hvale....kupujes od power seller-a...to su ljudi koji se tim poslom ozbiljno bave i koji ne zele nezadovoljnu musteriju i makar i jedan negativan feedback komentar koji im moze smanjiti prihode u narednom periodu...tako da stvarno rade sve kako i treba...
...sto se pak kupovine preko e-baya u zemlji Srbiji tice....jos jednom...bolje odustani od te ideje...na kraju krajeva i nasa vlada misli da trgovinu na buvljaku i na kartonskim kutijama treba podsticati vise nego trgovinu sa inostranstvom....
 
ja sam u njemackoj i prva strana koju otvaram je e-baydo sad sam potrosio masu para u njemu a i ne kajem se jer sve sto kosta u normalnim prodavnicama recimo 100€ u e-by mozes ako imas srece da kupis za 10-20 na aukcijama zadnja moja aukcija se zavrsila sa 9,60€ za volan za konzole koi inace ovamo kosta 79€ volan je Speed Link 4in1 Force Feedback (SL-6690).
E sad kako ide preko srbije ne znam ali sam nesto nacuo da ako imas konto kartu neke njemacke banke koje tacno ne znam jer od te banke prihvataju transakcijumoguce i da uspes a ja cu se raspitat pa cu ubacit ime banke i nacin ako bude moguc taj luxuz.
Evo nasao sam u pitanju je Raifaizen banka
 
molim te nadji mi nesto na ebay sto iole vredi a da prodavac oce da to posalje u srbiju...kada to uspes pronadji mi nekoga ko nece traziti da mu platis putem pay pal-a ili US money ordera....
...e onda lepo uzmes pa se slikas...da li si uopste pokusao ista da kupis ili samo teoretises?
 
@sportbilly
ti si rekao
"Jedini nacin da iz zemlje Srbije nesto kupis preko neta je da odes kod nekog od posrednika tipa e-ducana"

sto nije tacno...
i u cemu je problem...
da li ce neko sa ebay tebi da salje ili ne, uopste nije vezano za ovu tvoju izjavu...
 
poenta je ova tvoja recenica koja moze da unese zabunu
Jedini nacin da iz zemlje Srbije nesto kupis preko neta je da odes kod nekog od posrednika tipa e-ducana
i nista vise...
jednostavno, moze nekoga da navede da iskljuci sve mogucnosti i da odmah trazi e-ducan...da si rek'o preko ebaya - ok....nema problema....ali narucivanje preko neta, sa drugih sajtova ipak nije tolika kaubojstina....
 
...sve se svodi na sledece....
mozes nesto da narucis od nekih kompanija u Evropi...kada platis shiping, carinu i porez...dodje mu na isto kao da si ga kupio kod domacih lopova....isplatiti se da kupujes samo ako juris nesto cega u Srbiji nema....
...da bi ustedeo kupujuci nesto preko interneta moras da kupujes od kompanija iz Severne Amerike...e tu nastaju problemi koje sam opisao....ne mozes naruciti na najobicnij Jay & Silent Bob majcu bez da provedes pola sata na telefonu sa USA ubedjujuci medadzera da ti istu posalje...a razgovor sa USA kosta.....
...nadam se da je pojasnjeno
 
shovel.jpg

Evo ti ovo, trebace ti kako si krenuo...
 
A sto se tice narucivanja, narucujem par puta mesecno stvari preko neta.[/QUOTE]

kako primas pakete preko ebaya???????'msm ako si iz srbije????'ljudi iz Srbije ne mogu da kupuju preko ebaya.........tj ljudi nmg da salju za Srbiju..........ispravi me ako gresim!!!!!!!! :think: .........ali ako stvarno to moze i ako nije neka prevara(sa tvoje stran) mogli bi da se dog za nesto :pivce:
 
Pozdravljam.

Preko web-a sam kupovao u najrazličitijim zemljama na planeti i imam odlična iskustva,
dok preko e-bay-a samo i isključivo loša iskustva. Možete imati sreće ali to nije bio slučaj
i kod mene, završio sam preko 50 transakcija i moj zaključak je bio zatvaranje acount-a.

E-bay je samo gubljenje vremena, jer pre ili posle morate se naći u neprijatnoj situaciji.

Poslenji put sam kupio paket od 5 baterija za ključeve Mazde,
platio sam ih 1 EURO (sa poštarinom 1,5 E) - super!
Samo, nisu mi rekli da njihove baterije traju samo 2 nedelje umesto 2 godine kao kvalitetna baterija iz ranga.
E-bay = rulet.

Ako ste primetili e-bay je ubacio i besplatan sistem oglasa, ako malo razmislite lako se može shvatiti
da im je to samo jedan pokušaj da povrate sve nasamarene i opljačkane korisnike koji se broje u milionima.
Prečešljajte web pa će Vam biti jasnije.

E-bay je dobar samo za prevarante, ne preporučujem prosečnim građanima.
A kad sam već kod prevaranata.. ni Mađarsku avio kompaniju wizz-air koji su takođe lopovčine i prevaranti.
 
Ja isto porucujem preko ebay-a, nemam nikakvih problema, do sada imam 90 pozitivnih ocena, nista nisam prodavao, a kupio vise od 300 proizvoda, ali 90 pozitivnih zato sto u paketu ide veca kolicina, pa se daje jedna ocena.
Samo sto nista nisam isao na aukciji, nego buy it now.
Ako nekome treba, neka me kontaktira preko PP, da bi mogli da se dogovorimo.
Minimalno naplacujem, mislim smesno je, samo sto se proizvod ceka od 25 do 35 dana, u zadnje vreme mi je stizalo brze, po 14 dana, ali mozda zbog nove godine.
 

Back
Top