Studiranje u New York-u?

jaisa

Početnik
Poruka
18
:confused: Pitanje: Zna li neko, neku jeftiniju kombinaciju za College ???
Dosla sam sa J-1 vizom, pre dva meseca, program kulturne razmene - cuvanje dece...
Pa, da unapred lepo isplaniram sta cu kada prodje godina...
Hvala...
 
Imam iskustva i sa jednim i sa drugim.

Isao sam na 2 koledza i jos uvek idem na drugi.

Prvi je bio jako jeftin i placao sam sve bez problema. Drugi je drugaciji. Kosta $25,000 godisnje. Dobio sam $8,000 scholarshipa godisnje na osnovu ocena (imao 3.96 od mogucih 4.00 GPA na prvom college), dobio sam loan od banke $5,000 godisnje i dobio sam nekoliko hiljada financial aid. Tako da nije ostalo mnogo za platiti.

Najbolje ti je da odes do college na koji planiras ici i popricati sa njima. Oni su meni sve sredili za scholarship i loan, ja sam jedino morao apalicirati za financial aid.
 
U Americi ima toliko college da je nemoguce reci koji je dobar po cemu. Nisu svi poznati po celoj Americi, ali mogu biti poznati u toj drzavi.

Ovaj college sto ja idem cisto sumnjam da je iko od vas cuo za njega, ali je jako poznat u Wisconsinu gde je mozda i najbolji college. Njegova godisnja cena sve govori.

Prvo se odluci za grad, pa onda treba traziti college. Ne obrnuto.
 
Ma bratac meni je sve jedno koji je grad u pitanju nego me interesuje nacin na koji bih mogao da studiram u USA!Kako da dodjem tu.Lako cu se snaci kameleon sam u dusi!Da li znas vazi li kod Vas cambrige bussines diploma za marketing manager-e!?
 
Re: sienna

??? naziv ti sve govori !!!
Resaturacija slika, ako ti je tako jednostavnije...
Htela sam kod nas da upisem restauraciju zidnog slikarstva, tj. fresaka, ali sudbina me dovede u NY
Mada sama restauracija slika je trazenija i placenija...
Ako to nenadjen povoljno, istorija umetnosti je sledece na listi :)
 

Back
Top