U cije ime govoris Borise Tadicu???

Strela:
Борис је један обичан лутак који отвара уста, а трбухозборац говори, потпуно безначајна особа, без идентитета и личности. Медиокритет чије речи нико не би ни помињао да игром случаја није постао председник. Под хитно га треба опозвати као и оног психопату Вука...
E, neka sam te KONACNO "videla":)
Ja mislim da njega niko ozbiljno i ne shvata, jednostavno ga trpe!
Kaze im ono sto oni zele cuti, ali, dalje od toga se ne racuna.
On nema neke poluge vlasti (ne daj Boze da ima, tek bismo onda bili u sosu) pa sve nekako ide - tandara-mandara-broc :roll:
Zbog NJEGA demokrate gube, evo ovde kod mene pojedini koji su za DS, ljute se na njega, svesni su da im smanjuje rejting, a i onaj nesrecni Dusan Petrovic, cim zine potopi se, tu vise ni pojas za spasavanje ne bi pomogao :roll:
 
Мислим да је коначно време да се неки у србији ману политике "Само да радикали не дођу на власт".

1. Пропала држава, АРдикали нису дошли на власт
2. Мило украо Црну Гору, Радикали нису дошли на власт
3. Отимају Косово, радикали нису дошли на власт
4. Поништавају републику Српску, радикали нису дошли на власт
5. јад, беда, криминал у земљи, радикали нису дошли на власт


Па успешна политика, САмо да радикали не дођу на власт
Све нека пропадне, али да радикали не дођу на власт
 
tadić je izabran od strane građana srbije - da bude predsednik srbije. znači, ne samo srba, nego i mađara, muslimana ( bošnjaka) i drugih nacionalnih manjina...
ovakvu izjavu je verovatno dao, jer bi bilo licimerno da se zalaže za ostanak kosova u srbiji, a i za izdvajanje rs iz bih. onda bi imao duple standarde, ono na šta stalno kukate u spoljnoj politici amerike...
 
Plava Bilja:
Pametno pitanje trazi pametan odgovr, ali ce izostati, jer tu vazi ona druga matematika.
tacno biki... :arrow:
stupid.gif
 
Alekasandar2:
Мислим да је коначно време да се неки у србији ману политике "Само да радикали не дођу на власт".

1. Пропала држава, АРдикали нису дошли на власт
2. Мило украо Црну Гору, Радикали нису дошли на власт
3. Отимају Косово, радикали нису дошли на власт
4. Поништавају републику Српску, радикали нису дошли на власт
5. јад, беда, криминал у земљи, радикали нису дошли на власт


Па успешна политика, САмо да радикали не дођу на власт
Све нека пропадне, али да радикали не дођу на власт
vecina ovoga sto si naveo upravo je posledica crveno-crne vladavine....
sta,ajde da kazem dos ima sa kosovom i tom prichom?sa crnom gorom?..dejtonskim ustrojstvom?.....mi se danas suochavamo sa nasledjem crveno-crnih
...seticemo se kriminala,i bede koji je instaliran,opet,gle chuda za vreme ex vlasti...ko od najvecih tajkuna danas je stekao svoj glavni kapital posle 5.oktobra?..sto naravno ne znachi da i ovi ne kradu i vole se sa istim tajkunima...
 
Strela:
Имала сам Биљо ових дана, као што знаш важнија посла, и све је прошло сјајно, али ево ме назад на бојно поље, Стрела узвраћа ударац... :D
Znam, i pogledala sam, cestitke od sveg srca!
S tobom smo na dobitku, cast nam je:)
Ja se slepam uz tebe i Paolu, nadam se da ce nam se i ona uskoro pridurziti ovde......
Radikalski zenski trojac, vas dve upravljajte, ja cu da veslam, nista vi ne brinite :wink:
 
Nekak od ove žege neznam kaj bi sa sobom,pa sam ovu kištru spustil na štenge od podruma,lakše se diše...Nego kad već bacate spiku o vašem Predsjedniku,štel bi malo elaborirat njegovu posjetu Hrvatskoj.Fakat je jedan, da su oba predsjednika odigrala jedan lijepi igrokaz u GLUMATANJU..Tak su si dijelili komplimente da sam se skoro rasplakal. :roll: ..A meni je to izgledalo kakti razmrdan ringišpil.Vaš Predsjednik je došal u Hrvatsku a Hrvatska je tužila Srbiju za agresiju,okupaciju i ratnu štetu.I sad se predsjednici gađaju sa komplimentima i srdačnošću kak ti da se niš nije dogodilo.Kaj to vama izgleda normalno :?: Kod mene u Zagorju kad se tužim sa susjedom nema spike,kak može bit spika sa nekim skim si na sudu i tak dalje.Ja sa susjedom kojeg sam tužil nemam kaj razgovarat osim na sudu.Mislim po tom pitanjcu morem spikat sam sa susjedovom ženom,ak sam na dobrom gemištu,pa da je priupitam za ono,znate već kaj...Kak mi je god čudan ovaj naš lutak tak nerazmem ni vašeg.... :roll:
E onda je bil zanimljiv izlet u konzervi od helikoptera na plus 40 u jedno selo kninske pripizdine.Ono je fakat bil BIS igrokaza...Al dobro tu je najviše profitiral onaj Srbin kaj ih je obadvojicu tjerao da se nažvinglaju gemišta.Njemu su ekspresno zriktali dvorište,vinograd,fasadu na kući,zakrpali porazbijane prozore,sparkali par komada motokultivatora u dvorište i....Yebate to me potsjeća na POLITIČKU TRAVU.To vam je ona TRAVA iz doba komunizma kad bi šljakeri nekaj sazidali i onda je dan pred otvorenje morala trava bit zelena visoka 5cm.E onda su šljakeri dan pred otvaranje sadili TRAVČICE a po cijelu noć držali su žarulje umjesto sunca ,kak bi do jutra niknula zadatih 5cmm...
 
Kako se ovde ne otvaraju nove teme, kada vec postoji tema koja pokriva siri sadrzaj, evo nesto s tom tematikom.

Prijatelj po meri

Licemerje u odnosu na Srbiju Đukanović i Vujanović mogu sasvim lepo da “legalizuju” na dva koloseka. Jedan, prema Tadiću, na kome će saopštavati sve koliko lepe toliko prazne rečenice o prijateljstvu i saradnji, i drugi, prema Koštunici, koji će biti dobrodošao krivac kada god se pojavi neka nedaća na unutrašnjem planu. Boris Tadić u poseti Crnoj Gori nije izgledao kao čovek koji to uzima u obzir. Ili mu to i ne smeta

U kratkom periodu od referenduma u Crnoj Gori, znači u pet nedelja Boris Tadić je već drugi put posetio Podgoricu, ili je ovaj put to bilo Cetinje, sada u okviru “regionalne turneje” koja je obuhvatila i druge zemlje ex-Yu. Smisao posete je valjda kao i one prve, koja je usledila odmah nakon referenduma, da pošalje poruku o regionalnoj saradnji, dobrosusedskim odnosima i tome slično. Valjda će Boris Tadić jednoga dana, kada ne bude više na vlasti, napisati memoare pa ćemo tako doznati da li se glupo osećao u stavu mirno dok je muzika intonirala narodnu pesmu koja je, Crnoj Gori proglašena za himnu. Tim više što – ekskluzivno doznajemo – predsedniku Srbije “Bože, pravde” nije potpuno po ukusu, više bi voleo Dositejevu “Vostani Serbie”.

U čemu bi, dakle, mogao biti problem što je predsednik Srbije posetio susednu Crnu Goru i išao da širi prijateljstvo sa bliskim narodom. Ako ni zbog čega drugog, onda zbog onog velikog broja njenih stanovnika koji su iskazali želju da žive u zajednici sa onima iz države u kojoj je Boris Tadić predsednik. Problem je, dakle, u sledećem: nema drugog načina da Srbija održava dobre odnose sa Crnom Gorom osim tako što će da održava dobre odnose sa njenim rukovodstvom. A to rukovodstvo sačinjavaju Filip Vujanović i Milo Đukanović, arhiprotivnici onih koji su bili za zajednicu sa Srbijom.

Crnogorski i predsednik i premijer, istina, daju uveravanja o potrebi najvećeg prijateljstva i najbližih odnosa sa Srbijom, sve u najboljem skladu sa duhom moderne Evrope. U praksi, u Crnoj Gori traje antisrpska kampanja, u šta se svakodnevno uveravaju imaoci kablovske televizije koji mogu osmotriti nove verzije zajedničke istorije Srbije i Crne Gore koje se emituju na crnogorskoj državnoj televiziji. Može se mnogo naučiti o nedaćama koje je Crne Gora pretrpela od Srbije i da Crna Gora, uglavnom, većeg neprijatelja od Srbije nije imala.

Rečju, događa se ono što se i predviđalo da će se dogoditi – očevi Nove Crne Gore jasan državni identitet mogu izgraditi samo potenciranjem različitosti u odnosu na Srbiju i srpsku istoriju – i tako dobijamo antisrpsku kampanju i istorijski revizionizam koji je odavno već pripremljen u aktivnostima dukljanskih akademija i ostale ekipe koja je svoje mesto na sunčanoj strani našla zahvaljujući državnim projektima Đukanovića, Vujanovića itd.

Boris Tadić, znači, ako hoće da izgleda kao da radi nešto u pravcu regionalne saradnje i da izgleda kao realan i pragmatičan političar, treba da igra Đukanovićevu igru. Da igra ulogu u novokomponovanom državnom teatru Mila Đukanovića, teatru čija se scenografija i kostimi sastoje od srpskih nacionalnih znamenja, ali se ništa u toj predstavi ne dopada onima koji se kao Srbi izjašnjavaju u Crnoj Gori, a bogami i u Srbiji.

Crnogorski lideri, štaviše, igraju na kartu podele u aktuelnoj srpskoj političkoj strukturi, pa je tako uloga dobrog dečka rezervisana za Tadića, a negativac je, razume se, Vojislav Koštunica. U Srbiji postoji konsenzus oko toga da je Koštuničino držanje i držanje funkcionera njegove stranke posle referenduma bilo rigidno i neartikulisano; pa ipak, ništa što je Vojislav Koštunica rekao nije moglo poslužiti kao opravdan povod da ga Filip Vujanović po ko zna koji put prozove za hegemonizam, a prozvao ga je samo zato što je rekao da u procesu razdvajanja Srbije i Crne Gore neće biti potrebne usluge Evropske unije. Dobro, nije bilo taktično ni mudro takoreći i Vujanović je samo iskoristio priliku da pošalje još jednu poruku kako je on primeran evropski đak, a Koštunica nije, ali to je samo priča o tome kakvo je društvo u kojem je viđen Boris Tadić poslednjeg vikenda juna.

Paradoks se sastoji u tome da, još od devedesetih i docnije, Đinđićevih vremena, stranke tadašnje srpske opozicije nisu mogle imati bliske odnose sa strankama koje danas čine (pro)srpski blok u Crnoj Gori. Nikada nekoj unionističkoj stranci nije uspelo da pronađe partnera u Srbiji. Za analizu je pitanje zašto je to tako bilo, tek, lideri srpske opozicije bili su bliži Đukanoviću, koji je tada tek započinjao svoj antisrpski zaokret, pa je ta personalna bliskost opstala, pa možda čak i ideološka bliskost, ukoliko, razume se, tu ima nekakve ideologije. Prilikom ove posete (za razliku od prethodne, majske) Tadić nije imao susret sa liderima opozicije, što je loše iz dva razloga: čitav koncept nove Đukanovićeve države je zasnovan na shvatanju opozicije kao nečeg drugorazrednog u političkom životu, i drugo, ta opozicija de fakto predstavlja, pored ostalih, jednu trećinu građana Crne Gore koja se izjašnjava kao Srbi.



Treba ipak reći da je Tadić iskoristio priliku da se založi da državljanstvo Srbije dobiju svi oni u Crnoj Gori koji to žele, što je zahtev koji, kraj sve priče o krvnom srodstvu Srba i Crnogoraca, srpska vlada nije uspela da formuliše.

Ne dovodeći, dakle, u pitanje da su dobri odnosi sa Crnom Gorom apsolutno neophodni – a da jedini put za to jeste preko njenog političkog rukovodstva, ko god to bio, pitanje glasi ko ima interes od Tadićevog glumljenja idile u odnosima i ko treba da ima koristi od Tadićeve promoterske akcije za letovanje u Crnoj Gori. Odgovor je jasan, poruka glasi: to što se u Crnoj Gori vodi antisrpska kampanja ne treba da vas spreči da dođete da ostavite svoje pare. U stvari, svoje licemerje u odnosu na Srbiju Đukanović i Vujanović mogu sasvim lepo da “legalizuju” tako što će odnos prema njoj uspostaviti na dva koloseka. Jedan, prema Tadiću, na kome će saopštavati sve koliko lepe toliko prazne rečenice o prijateljstvu i regionalnoj saradnji, i drugi, prema Koštunici, odnos prema Srbiji koja je kriva za nacionalizam i hegemoniju, koji će biti dobrodošao krivac da se na njega upre prstom kada god se pojavi neka nedaća na unutrašnjem planu. Boris Tadić u poseti Crnoj Gori nije izgledao kao čovek koji to uzima u obzir. Ili mu to i ne smeta.

Srboljub Bogdanović
 
Треба само пронаћи писмо које је Тадић упутио Маровићу пошто је овај други дао оставку... и све ће свима бити јасно - захваљује му се НА ТРУДУ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ ЗАДАТКУ...

Тадићи и ДС воде ОТВОРЕНУ АНТИСРПСКУ ПОЛИТИКУ ...то је ваљда већ
свима јасно...

 
eremita:
Треба само пронаћи писмо које је Тадић упутио Маровићу пошто је овај други дао оставку... и све ће свима бити јасно - захваљује му се НА ТРУДУ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ ЗАДАТКУ...



Па пронађи... Више не могу све да их похватам ко шта ради.
А бундева није лоша :lol: :lol: :lol:
 
Alekasandar2:
Мислим да је коначно време да се неки у србији ману политике "Само да радикали не дођу на власт".

1. Пропала држава, АРдикали нису дошли на власт
2. Мило украо Црну Гору, Радикали нису дошли на власт
3. Отимају Косово, радикали нису дошли на власт
4. Поништавају републику Српску, радикали нису дошли на власт
5. јад, беда, криминал у земљи, радикали нису дошли на власт


Па успешна политика, САмо да радикали не дођу на власт
Све нека пропадне, али да радикали не дођу на власт

1.drzava je propala 90-tih,koliko god sad imam primedbi na ovu i proslu vladu,ipak je mnogo bolje nego tad
2.Milo nije ukrao nista,nego su crnogorski gradjani izglasali nezavisnost,sto je bilo njihovo pravo i na cemu im ja zahvaljujem jer napokon zivim u jedinoj zemlji koju osecam svojom Srbiji
3.Kosovo je izgubljeno 1999,a tada radikali jesu bili deo vlasti
4.RS niko nije ponistio,jos postoji
5.opet samo nasledje iz perioda 90-tih,zamerka novim vlastima sto to nisu resili stoji,ali optuziti ih da su oni krivi za to je jedenje g..ana
 
eremita:
Треба само пронаћи писмо које је Тадић упутио Маровићу пошто је овај други дао оставку... и све ће свима бити јасно - захваљује му се НА ТРУДУ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ ЗАДАТКУ...

Тадићи и ДС воде ОТВОРЕНУ АНТИСРПСКУ ПОЛИТИКУ ...то је ваљда већ
свима јасно...


eremita UDBa...sve zna... :-D

ne rece sta Aligrudic jede za dorucak svaki dan... ;-)
 
Alekasandar2:
Хехехееее.
тако некако.
Ја се сећам епизоде "Индексоваца" која се звала "Зона Сумрака"
Почиње овако:

"Када откријете да су вам Патак Дача и Душко Дугоушко главни министри...
Знајте да сте дошли у зону сумрака"
Е, кад су радикали почели да цитирају Индексовце, онда је овај свет стварно отишао у qрац! :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top