Jedno pitanje........

Dobro, bre, Intro, kada to nije prava, napisi recept za pravu!
Oslobodi nas muke trazenja po netu , pravljenja falsifikata, trovanja bliznjih...

Jednom, nasla sam neki recept za sampitu, kupila "ucvrscivac" za kremove, i to bas etker...i napravila sampitu...
Odsecem komad, stavim na tanjiric, donesem gostu koji ozaren kaze "O! Sampita!" I viljuscicom odsece komadic, stavi u usta i - necu zaboraviti taj izraz lica - izbeci se, iskolaci oci, obrve se podigle na teme a uglovi usana spustili do brade!
Kakva je to GUMIARABIKA bila!
Mogao si 'ladno da oblikujes one "gumene ruke" (ako se secate takve igracke, saka sa jednim duzim delom, kao vrpcom, pa zavrljacis na zid, rastegne se i zalepi se, a ti cimnes za vrpcu pa se saka "vrati") ...
 
zorab:
Dobro, bre, Intro, kada to nije prava, napisi recept za pravu!
Oslobodi nas muke trazenja po netu , pravljenja falsifikata, trovanja bliznjih...

Jednom, nasla sam neki recept za sampitu, kupila "ucvrscivac" za kremove, i to bas etker...i napravila sampitu...
Odsecem komad, stavim na tanjiric, donesem gostu koji ozaren kaze "O! Sampita!" I viljuscicom odsece komadic, stavi u usta i - necu zaboraviti taj izraz lica - izbeci se, iskolaci oci, obrve se podigle na teme a uglovi usana spustili do brade!
Kakva je to GUMIARABIKA bila!
Mogao si 'ladno da oblikujes one "gumene ruke" (ako se secate takve igracke, saka sa jednim duzim delom, kao vrpcom, pa zavrljacis na zid, rastegne se i zalepi se, a ti cimnes za vrpcu pa se saka "vrati") ...
:lol: :lol: :lol:
 
To sa uspinovanim secerom mi nikako nije uspevalo. Nekako, ili se u toku kuvanja secer ponovi kristalise, ili posle mesanja sa belancima secerni sirup curi. To ruzno izgleda... Zato sam i isprobala taj recept sa "krem-fiksom". Znam da poslasticari koriste stirak (skrobni?) ali sta je to, i kakve su proporcije - ko bi to znao?
Kore, naravno, ne umem da pravim, zato sam koristila pti ber umocen u mleko. Ali, kad onaj secer pocne da curi... ni pri ber ne moze da ga upije.
Volim sampite ali ne podnosim da se miris jaja oseti u njima. Ali, malo jagoda u sampitama (e, isplazila sam jezik, ja bih to da jedem!)...
Hajde, Intro, ali nesto ne samo provereno nego i precizno!
Jer, iskusne (i starije) domacice prave fantasticne stvari pak kad trazis recept, rado to ga daju :" Uzmes onako - da bude mekano, i dodas - od oka - da bude slatko...."
Cekamo...
 
SAMPITA
Kora: 6 zumanaca, 6 kasika secera, 6 kasika mlake vode, 6 kasika brasna, 1 prasak za pecivo
Krem: Umutiti 6 belanaca i 2 vanilin secera. 1/2kg secera spinovati sa 1dl vode oko 10minuta, kad prokuva iscediti pola limuna. Uspinovani secer polako dodavati u belanca neprestano muteci. Kad se u utrosi sav sirup mutiti jos 10 - 15 minuta (hladjenjem masa postaje sve cvrsca i sve se teze miksa). Krem preliti po kori i vratiti u zagrijanu rernu na oko 1 minut da se uhvati tanka korica. Ohladjeno seci vlaznim nozem na kocke.

p.s. - ovo je iz nekog kuvara iz koga su svi recepti super ali sampite nisam pravila :)
 
Ovo što je Andrea napisala je otprilike to (mada bi ja stavio duplo više bjelanaca), samo voditi računa da su jaja svježa i da prije mućenja moraju biti na sobnoj temperaturi, e sad oko špinovanja jest kritično mora biti ni tamo ni vamo čini mi se da taj ukus jaja koji spominješ ima veze sa temperaturom špina. sretno i javi kako je uspjelo.
 
evo kako sam ja napravila u nedelju, tj. juce, sampite....
Vrucina, rucak, sudovi, sve sto je bilo oprano prebrzo se osusilo, znaci - gomila za peglanje raste....
Obecala sam sampite!?
Ma, kupila sam veliko pakovanje sladoleda (ukus sarlote sa jabukama :)), pa smo se sladili...!
 
Andreavk:
SAMPITA
Kora: 6 zumanaca, 6 kasika secera, 6 kasika mlake vode, 6 kasika brasna, 1 prasak za pecivo
Krem: Umutiti 6 belanaca i 2 vanilin secera. 1/2kg secera spinovati sa 1dl vode oko 10minuta, kad prokuva iscediti pola limuna. Uspinovani secer polako dodavati u belanca neprestano muteci. Kad se u utrosi sav sirup mutiti jos 10 - 15 minuta (hladjenjem masa postaje sve cvrsca i sve se teze miksa). Krem preliti po kori i vratiti u zagrijanu rernu na oko 1 minut da se uhvati tanka korica. Ohladjeno seci vlaznim nozem na kocke.

p.s. - ovo je iz nekog kuvara iz koga su svi recepti super ali sampite nisam pravila :)

drugar mi je bio danas i napravio sampitu po ovom receptu i ispala je super mozete odma da probate (da pravite) :)
uglavnom samo pazite da ne jedete previse zbog viska secera :)
z
 
Mislis samo sa pecurkama ili i sa mesom.
Ajde samo sa pecurkama. Prodinstati dva tri crna luka seckanih na tanke reznjeve ( ne na kockice), dodati seckane pecurke na listice, prodinstati par minuta i u posudu ubaciti razmucen zacin za riblju corbu (onaj kupovni iz kesice, mesa se sa malo vode). Preliti sa jos malo vode i krckati pola sata. Ako je retko, umutiti nekoliko kasika brasna sa kuvanim paradajzom i to ubaciti na kraju. Ne treba nista drugo od zacina.
 
mickey777:
Zna li neko neki dobar racept za gulas sa pecurkama ?

:-D :-D :-D Kao prvo, primi moje veliko izvinjenje sto ovaj, davno obecani recept, saljem tek danas! Naime, bila sam odsutna iz Beograda, tacnije skoro dva meseca sam bila na sasvim drugoj strani zemljine lopte! Ali, obecanja obicno ispunim, pa makar i posle ne znam koliko vremena!!! Dakle:
:lol: :lol: Pecurke, koje god imas (sampinjone, lisicarke, bukovace i td.) iseckati na listice - ja iseckam i drscice. Dodati malo ulja, zacina ili soli, i lagano i dugo dinstati, dok sva tecnost koju pecurke puste ne ispari. Tada su vec mekane. Umesati kasicicu, aleve paprike, ako ima jos malo tecnosti,dodati "dasak'brasna samo dda poveze, ali da se brasno i ne primeti. Takodje pobibetriti po ukusu, dodati kiselu pavlaku (moze i neutralna ko zeli, ja vise volim kiselu - crveni poklopac) i sitno seckan list od persuna.
Vrlo jednostavno, a na ovaj nacin to "sumsko meso" najlepse dodje do izrazaja. Neko kao prilog servira rastresiti pirinac koji se stavi u solju i okrene - da na tanjiru bude kugla. Ko voli testo, moze ga posluziti uz ovaj gulas.
Tanko i rashladjeno belo vince upotpunice ukupan dozivljaj, a najlepse se sve konzumira, naravno , u dobrom drustvu i za lepo i mastovito postavljenim stolom PRIJATNO!!!! Pozdrav, LilyL. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top