Muskarci i automobili

Nesi

Domaćin
Poruka
3.767
Dugo sam razmisljala i dodjoh na ideju da otvorim dve teme koje nikada nisu otvarane :mrgreen:...

Naravno znajuci da se zene ne pale na automobile i da to muskarcima nije produzetak muskosti heehheheheheh...evo krajnje ozbiljno sprovedenog ispitivanja...

Na osnovu marke automobila koje neko vozi, lako cete proceniti njegove poglede na život i sve ostalo...

ALFA ROMEO - Kicoš

Nema uspeha kod žena jer svu pažnju posvecuje svom lepom, nežnom i zahtevnom automobilu. Tu su kozmetika, tepanje, vecernji izlasci, cvece i vecna vernost. Zauzvrat, on sa osmehom vozi trista. Odmah po ustajanju baca pogled na parking, pa ima produžene jutarnje erekcije. Najcešce vlasnik kafane, voli tenis i mali fudbal. Ima uspeha u kladionici (za razliku od vozaca Fijata), pa mu nije žao da krilo plati dvesta evra, ali momentalno pozeleni pretvarajuci se u ubilacki gnevnog Halka kad vidi pocinioca saobracajnog prekršala. Ubice za polomljeni migavac, bez razmišljanja. Podvrste nema, a ni leka.

VOLKSWAGEN - Penzos

"Prethodni vlasnik prešao je petsto hiljada, ja sam obrnuo cajger, a i moj unuk ce, jer ce ga dobiti cim položi vozacki ispit. Ništa ne mora da dira, sve je ko iz fabrike", tvrdi ponosni vlasnik. Medutim, kad hvali performanse svog vozila, postavlja se pitanje zbog cega nije kupio traktor. Tvrda suspenzija preventivno deluje na kamenje u bubregu i žuci, pa je vlasnik najcešce u iznenadujuce dobroj kondiciji. Poput svog automobila, najcešce doživljava duboku starost. Vec u srednjim godinama potpisuje peticiju da se pocinioci saobracajnih prekršaja streljaju bez sudenja, jer je poenta: nikad ne uložiti nijedan dinar u automobil.

Podvrsta: vozac Bube. Pesnik koji se snalazi u domenu iracionalnog pošto ne postoji ni jedan razuman razlog za vožnju ovog malog i izrazito bucnog oldtajmera.




AUDI - Kocka

Covek sa kockastim mislima, što najcešce kao posledicu ima kockastu glavu: jaku vilicu, tvrdu frizuru pod pravim uglom, koju ni kabriolet ne bi razbarusio. Takode, rec je o ljudima sa kockastim telom. I oni koji ga nemaju nose konfekcijska odela u kojima izgledaju kockasto. I kravatu, vrlo cesto. To je pravnik, politicar ili šef. Kupuje auto po pravilu službe da bude dovoljno veliki, dovoljno jak, dovoljno skup, pod garancijom, isti kao komšijin. Ne lupa glavu oko cene delova i održavanja, jer popravku uvek placa onaj koji ga je udario, što je vrlo lako jer parkira nasred ulice. Podvrsta je vozac audija TT, sin gorenavedenog.

FIAT - Kockar

Sva je prilika da je Punta dobio na nagradnoj igri. Nije mu toliko bitno kakav je automobil, koliko da dobije više nego sto je uložio. Punto, Stilo, Brava B bravo mogu da budu bingo, ali i ne moraju, što se vidi po ovlašcenim servisima ciji vlasnici ne znaju šta ce sa parama. Za vozaca Fijata nije toliko bitno stici od tacke A do tacke B, koliko da to bude rizicno. Zapravo, vozac Fijata se cesto neobjašnjivo pojavi u tacki C, i uopšte nije uznemiren zbog toga. Mehanicari ga vole zato što mu stalno crkava on board kompjuter jer ga udara kao poker aparat, sistemom manja-veca.

Podvrsta je vozac una i pande. Hrani se konzervama i parkira izmedu dva kontejnera.



OPEL - Stipsa

Lekar, zanatlija ili samostalni komercijalni referent koji hoce da vozi nemacki auto, ali po ceni korejskog. Mehanicar se hvata za glavu kad ga vidi, jer tvrdi da "tu pasuje semering od Keca, crevo za vazduh može iz veš-mašine, a umesto Bosh pumpe ide motor iz frižidera", i za tu egzibiciju spreman je da majstora casti basnoslovnom sumom dovoljnom za pola ceše kisele. Auto je uvek relativno cist i ispravan, a vozi se do trenutka kad vlasnik stigne kuci peške sa volanom u ruci, šutirajuci tocak ispred sebe. Onda se ponovo kupuje Opel, u kog se vremenom ugraduju delovi iz prethodnog.

Sumnjiva podvrsta: vozac Opela Tigre. Ne zna se šta zapravo želi: Poršea ili Ficu.

CITROEN - Mornar

Živi za ljuljuškanje na zelenim talasima LHM ulja. Plovi putevima bez kontakta sa asfaltom, upravo kao vo iz vica koje nimalo ne brine kravlje ludilo zbog toga što je helikopter. Po zanimanju marketinški strucnjak, kreativni direktor, ili najcešce slobodni strelac. Loše se oblaci, ne drži obecanja zbog rasejanosti. Voli komfor. Ne štedi novac, uživa u nepredvidenim izdacima, što njegovu porodicu cini konstantno nezadovoljnom. Poštuje vozaca Pežoa 309 i 405 jer imaju isti motor kao i on. Kad ga ugleda, mehanicar se baca na telefon, zove ženu i pita je gde ce na letovanje. Za njega to nije mornar nego šaran, koji je automobilom kupio i hiljade nepotrebnih cevcica. Obožava da se parkira na visoke bankine, da bi se pravio važan sto njegov auto ima cetiri visine.

Podvrsta su vozaci Citroen-a XM, ciji je drumski libido kao kod BMW-ovaca i Meckara, pa na kub.



MERCEDES - Ziceraš

Direktor društvene firme koji se u slobodno vreme bavi otkrivanjem mladih talenata velikih grudi. I dalje veruje da se automobili dele na nemacke i ostale, a nemacki na Mecku i ostale. Pravda se trajnošcu Mercedesa. Ponaša se autoritativno iako pije. Hrani se prasetinom, pa u gepeku ima taman dovoljno mesta za mrtvu životinju. Ima ljubavnicu. Voli komfor, ponosno nosi stomak i ne razume vozace koji voze francuze i italijane. Smatra ih praznoglavim kicošima.

Podvrsta: vozaci Mercedesa SLK i Mercedesa Meklarena SLR: to su pokršteni vozaci BMW-a, prosvetljeni iznenadnim milionom, u evrima ili nekretninama.

BMW - Ludak

Dovoljno nenormalan da kilometar vožnje zarad kurcenja plati evro i po, u svakoj sekundi spreman da pogine bez dvoumljenja. Mnogo psuje. Vrištanje mašine pri spuštanju njegove noge na gas-pedalu svedoci da voli bucan i brz seks, najcešce sa sekretaricom, posto je uglavnom direktor predstavništva ili drugi strani placenik. Komfor mu je nebitan. Iako BMW slovi za sportski auto, statistika govori da ga voze potpuno nesportski tipovi koji moraju u svemu da budu najbolji, bez obzira na cenu. Cilj opravdava sredstva. Na odredište stiže pre nego što je krenuo. Ili nikad.

TOYOTA, MAZDA - Hibrid

Malo bi sportski, malo da ne troši, malo veliki porodicni auto. Malo je reci malo podvojena licnost. Ali to se odmah vidi po karoseriji: nazad kockasta kao Volvo, napred folira da je Ferari, ne preze cak ni od elektricnog zatvaranja farova. Vozac je službenik policije, niži debeovac, niži košarkaš, psiholog pred razvodom i slicno. Pre podne jede burek ili mesni narezak, uvece škampe ili lososa. Obožava porodicnu harmoniju i decu, ali je za ljubavnicu spreman da umre. Voli pozorište, ali ne propušta ni jedan Cecin koncert. Racionalno procenjuje kvalitet vozila, ali je dovoljno lud i sklon eksperimentu da kupi automobil sa Vankel-ovim motorom, koji je japanska otkupljena ekskluziva. Izbegava brzu vožnju, ali nikad ne kasni. Moguca zamka: cetvorotockaš vlasniku tiho prenosi nacela samurajskog kodeksa ponašanja bušido, pa se može desiti da u slucaju prekršaja izvrši tradicionalno ren samoubistvo.

PEUGEOT - Baja

Ili jesi, ili nisi lav. U Pežou jesi: nacrtano je na hladnjaku. Kao i na volanu, da bi se vozac s vremena na vreme prisetio kakav je baja do jaja. Samoljublja nikad previše. Zato je potreban besni dizajn, jak motor, elektronska kontrola stabilnosti za manijakalno uletanje u krivine, i skockani enterijer u kom ni itison nije bez veze. I svuda ti mali ljuti lavovi, što super utice na samopouzdanje i vrši latentan pritisak na papucicu gasa. Naravno, cipelom od minimum 300 evra, jer vlasnik Pežoa nije dovoljno bogat da kupuje jeftine stvari. Mehanicari ga vole, kako zbog toga, tako i zbog cinjenice da u Pežou ne pasuje ništa bez lavica. Sve original, sve novo. Voli brzinu, ali i izazove, jer svaki novi model ima neku novotariju poput 2tronic menjaca, kliznih vrata, ili bolesno kurcevite providne haube. Ovaj auto je nepodoban za seks, pa vlasnik uglavnom ima gajbu sa ogledalom na plafonu spavace sobe.

DZIPOVI - Kauboj

Pahero (pajero) u prevodu znaci paor, što svakako ima dodirnih tacaka sa kaubojima (kravarima). Ipakm, ovde nije rec o tome: "Kamioni, avioni, milioni, pa ko preživi pricace" je filozofija koja karakteriše ovog najarcanog momka. Osim ako je riba, što se sve cešce može videti, jer muževi lepotica imaju jednostavnu logiku: ako vec ne mogu da sacuvaju auto, da spasu barem ono što se spasiti može, to jest ženu. Zato je ograde u dve tone celika. U oba slucaja ne valja voziti ispred niti iza džipa, jer je sklon nepredvidivim manevrima, kao što je polukružno okretanje preko duple pune na autoputu, ili parkiranje na raskrsnici. Bezbedna udaljenost od deset metara u ovom je slucaju dva kilometra. U stvari, kada normalan covek ugleda vozaca u džipu, najbolje je da mirno, bez panike, ode kuci.

Podvrsta je vozac Puha, koga nikad, ni pod kojim okolnostima, ni u šali, ne treba pitati za koga radi.


Mozda neko ima nesto da doda...:P
 
a evo dogadjaja koji ceo dan zhelim da podelim s nekim...

jutros krenem na poso...i da bi izashao na glavnu moram da prodjem kroz jednu uzanu ulichicu...tu pored ima prodavnica boja i lakova i ljudi parkiraju nasred ulice chesto dok pazare krech il shta ja znam...i parkirao lik...ja svirnem - nema gu...ja opet - nema gu...ja tiiiiiiin kad pojavljuje se devojka i doziva nekoga...vidim - poznata mi...on se preparkira i ja prolazim pored nje imam shta da vidim...drugarica iz srednje ...nisam je video 6god nismo se neshto preterano druzhili al nismo ni bili stranci...i ja kao eeee marija choveche otq ti jesi u cha il u bgu?...ona "ma jok u trsteniq sam qpujemo neq farbu...a jel to tvoj auto?"...ja kao zachudjeno jeste..."e da znash da je krsh mi smo to imali dok nismo qpili ovo"...u tom trenutq se pojavljuje lik chuo sam samo e prodaj to...i dodo gas i brrrm - nema me...kasnije razmishljam al uvek bude kasno ne mozhe chovek u trenutq da se seti...trebo sam da izadjem i "pa dobro stoko jedna ogavna nisam te video 6god i ti me pitash za yebeni auto...koliko mora chovek biti prazan i glup i nikakav da bi tako neshto pitao?...dal je mogutje da si ti chovek kao i ja?...yebo te auto nadam se da tjesh poginuti u istom"...i dalje sam pod utiskom neverovatna situacija...

automobili pokretju chitav svet - jezivo...
 
Dok sam studirao bio je tu jedan matori asistent... jedan od onih shto nikad valjda nisu imali ambicije da postanu neshto vishe... zvali smo ga Pecarosh. Ja sam mu kumovao jer mi je bash izgledao kao arhetip dunavskog alasa. Zamishljao sam da vozi crvenu Ladu u kojoj uvek pozadi stoji par shtapova za pecanje, varalice, stolichica na rasklapanje, pecaroshki prsluk i sheshiric... za svaki sluchaj... nikad se ne zna kad ce iskrsnuti zgoda da se baci plovak. Lada ima minimum 20 godina, staru YU nalepnicu i zastavicu nekog lokalnog fudbalskog kluba okachenu o retrovizor. Obishao je celu SFRJ (including Trst). Karoseriju je nedavno obnovio, ispeglao i prefarbao, pa sad, iako je faktichki mrtvacu obukao novo odelo, tripuje da je kao nov.

Tako cu ga uvek pamtiti.
Treba li napomenuti da nikad nisam saznao ni shta taj chovek zaista vozi, ni da li je ikad bio na pecanju?
 
Pfffffff.....ko ce sve to da chita......ne interesuju me automobili uopshte,nikada nisam polagao niti tju najverovatnije,kad porastem imatju shofera.......jel sam gej?:)
Ajde,kao sviDZa mi se Porshe 911 crni.....i sad, na osnovu toga kolki mi je tuki iz psiho-analize?
 
da al...postoje desetine chasopisa koji se bave automobilima...u svim medijima automobil je ikona...ako si uspeshan - imash automobil i zhene...zhenama se pak prodaje da treba da vode dijete i da prate modu kao i radjanje i uzgoj dece...a svi zajedno mashtamo o automobilima...ima nas mnogo svi smo u gradovima...od jedne tachke do druge je sve tezhe...bez automobila negde si hendikepiran...a opet cela pricha o energiji i koliko novca se oko toga vrti...da hotje - mogli su da naprave auto na vodu garant...pa misim kloniraju ljude a shatro ne mogu da naprave idealno eko gorivo...pfff nije nego...i svi mi lepo zhivimo i radimo i stichemo shkolujemo se da bi jednog dana imali svog prelepog ljubimca kojim tjemo dozvati zhenke...kojim tjemo pokazati stav...koji tje nas predstavljati...jer ne mozhemo da lovimo divljach i ko dalje baci kamen...nego ako si ameba i fizichka i mentalna a imash dobra kola - hop eto ti zhenke...a shta bi falilo da svi vozimo fitju?...da smo svi u trabantima chitav svet shta je u tome loshe?...ja nikako ne vidim loshu stranu u tome...a ljudi koji su opteretjeni automobilima do tachke da znaju sve podatke da prate shta je novo da znaju sve parametre i ostala sranja su - bez mozga...izvinte al jesu...negujte i pazite frizhider il shporet isti vam je ****...sad sam ja depresivac jel?...haaaa ja sam kao strshljen right now..
 
AntunTun:
da al...postoje desetine chasopisa koji se bave automobilima...u svim medijima automobil je ikona...ako si uspeshan - imash automobil i zhene...zhenama se pak prodaje da treba da vode dijete i da prate modu kao i radjanje i uzgoj dece...a svi zajedno mashtamo o automobilima...ima nas mnogo svi smo u gradovima...od jedne tachke do druge je sve tezhe...bez automobila negde si hendikepiran...a opet cela pricha o energiji i koliko novca se oko toga vrti...da hotje - mogli su da naprave auto na vodu garant...pa misim kloniraju ljude a shatro ne mogu da naprave idealno eko gorivo...pfff nije nego...i svi mi lepo zhivimo i radimo i stichemo shkolujemo se da bi jednog dana imali svog prelepog ljubimca kojim tjemo dozvati zhenke...kojim tjemo pokazati stav...koji tje nas predstavljati...jer ne mozhemo da lovimo divljach i ko dalje baci kamen...nego ako si ameba i fizichka i mentalna a imash dobra kola - hop eto ti zhenke...a shta bi falilo da svi vozimo fitju?...da smo svi u trabantima chitav svet shta je u tome loshe?...ja nikako ne vidim loshu stranu u tome...a ljudi koji su opteretjeni automobilima do tachke da znaju sve podatke da prate shta je novo da znaju sve parametre i ostala sranja su - bez mozga...izvinte al jesu...negujte i pazite frizhider il shporet isti vam je ****...sad sam ja depresivac jel?...haaaa ja sam kao strshljen right now..
ima u canadi... bash kod nijagare negde, teslin muzej... gde je ranije bio izlozhen model motora koji radi na destilovanu vodu ili vecj neshto... nisam bila... za to sam chula, bila je moja drugarica tamo.... kazhe da su i objashnjavali da to verovatno nikada necje ucji u prodaju zbog ekonomskog haosa....
a svaka ti chast za ovo drugo..... :-D
 
AntunTun:
da al...postoje desetine chasopisa koji se bave automobilima...u svim medijima automobil je ikona...ako si uspeshan - imash automobil i zhene...zhenama se pak prodaje da treba da vode dijete i da prate modu kao i radjanje i uzgoj dece...a svi zajedno mashtamo o automobilima...ima nas mnogo svi smo u gradovima...od jedne tachke do druge je sve tezhe...bez automobila negde si hendikepiran...a opet cela pricha o energiji i koliko novca se oko toga vrti...da hotje - mogli su da naprave auto na vodu garant...pa misim kloniraju ljude a shatro ne mogu da naprave idealno eko gorivo...pfff nije nego...i svi mi lepo zhivimo i radimo i stichemo shkolujemo se da bi jednog dana imali svog prelepog ljubimca kojim tjemo dozvati zhenke...kojim tjemo pokazati stav...koji tje nas predstavljati...jer ne mozhemo da lovimo divljach i ko dalje baci kamen...nego ako si ameba i fizichka i mentalna a imash dobra kola - hop eto ti zhenke...a shta bi falilo da svi vozimo fitju?...da smo svi u trabantima chitav svet shta je u tome loshe?...ja nikako ne vidim loshu stranu u tome...a ljudi koji su opteretjeni automobilima do tachke da znaju sve podatke da prate shta je novo da znaju sve parametre i ostala sranja su - bez mozga...izvinte al jesu...negujte i pazite frizhider il shporet isti vam je ****...sad sam ja depresivac jel?...haaaa ja sam kao strshljen right now..
Ili kako rece moj kum - 90 % stvari na svetu je napravljeno radi zenskih gaca. Ego protetika, kompleksi, ko - zna sta jos...
 
Prema Nesinoj klasifikaciji sam bio: kockar, stipsa sumnjive podvrste, nema yuga!..ne znam gde se to ubraja i na kraju sam međ' "vlasnicima kafane" hahahaha
A šta fali, moliću lepo, Opelima?
Nema Škode, Lade, Zastave u ovoj psiho- tipologiji..
Kad se setim samo, kako mi je JAKO važno bilo da što pre vozim auto, pa kad sam sam 17 godina prošao Brankovim mostom i provozao se Ušćem, cele nedelje sam živeo pod ustiskom, niko srećniji od mene nije bio, jbte.. na svetu celom.
Ne slažem se da je auto samo prevozno sredstvo od tačke A do tačke B, tako lepši, a slabiji pol razmišlja. Brza vožnja mi još uvek predstavlja uživanje (ali, sve više postaje samo prev. sredstvo) ili kad pogledaš.. auto je ikonografija svih On Road američkih filmova, a ja se na to pržim... Onda, imaš personalizaciju auta, o njemu neki ljudi brinu više nego o ljudskom stvoru, osobina vozača da pola radne nedelje provode kod auto mehaničara nije tek tako i bez razloga nestala, pa onda ugrađivanje gasa da bude ekonomičnije..
Ljudi robuju automobilima, automobili su pojeli ljude..
Sociološki... svakom šabanu u Srbiji je važnije da ima CLK , nema veze što stanuje u kolibi. I, tako..
Zbog ćega su vozači Pežoovih automobila dase? To su mekani automobili, ženski..
 
HeBePoBaTaH_:
Prema Nesinoj klasifikaciji sam bio: kockar, stipsa sumnjive podvrste, nema yuga!..ne znam gde se to ubraja i na kraju sam međ' "vlasnicima kafane" hahahaha
A šta fali, moliću lepo, Opelima?
Nema Škode, Lade, Zastave u ovoj psiho- tipologiji..

Hahahah otkrij nam tajnu koji bircuz drzis :lol:..
Mislim ja se izvinjavam svima koji se nisu nasli u gore navedenoj kalsifikaciji (Yugo, Honda, Volvo...i sta vec bese) , ulozicu strogi prigovor strateskoj agenciji koja je sprovela ovo istrazivanje: Stratedzik konfjužn and zajebanšn :P
 

Back
Top