Ratni oblaci nad Iranom

Obersturmfuehrer:
imali su Ramba...
sta reci - tekila, gerila...samo sto Rusi nemaju kesha da drze trupe u nekoj zapizdini 100 godina kao ameri...

Ovo nema baš 100% veze sa tim odgovorom, ali jeste li primetili gde Ameri šalju svoje trupe. Sve je, maltene, oko Rusije. Ne verujem da bi se oni kao Hitler zeznuli , pa napali Rusiju, ali i ja sam čuo za statistiku po kojoj će oko 2017., ako ne i ranije, Amerima nestati nafte, a zna se ko je ima... Polako oni okružuju džina, pa kad im prigusti, neće više biti taktiziranja.
Kina je, koliko juče je objavljeno, pretekla Britance u ekonomiji, tačno je da je njihova ekonomija u naglom usponu, ali iskreno, i zapadna polako propada, a najnovija statistika pokazuje da će najveća komunistička zemlja na svetu oko 2020. preteći Amerikance i zauzeti prvo mesto. A svi kažu, kao, Rusija je propala raspadom SSSR-a. Jedan prijatelj, koji je bio tamo, mi je pričao kako je tamo i kolike resurse ima, npr. Sibir-Oni u decembru uključe grejanje u stanovima i kućama i ne gase ga do marta. Ceo dan i noć im radi grejanje cele zime.
A Kina i Rusija se sve više udružuju i samo je pitanje vremena kada će njihova izrazita vojna saradnja (sećate li se prošlogodišnjih vojnih vežbi) biti ozvaničena nekim paktom.
A sad da se vratim na Iran-prvo i prvo naravno da su Grci na domaćem terenu razbili Persiju i taj napad je zaista bila greška, ali to je bio prvi poraz u istoriji-Persijanci su u to vreme već okupirali Mesopotamiju i Stari Egipat, koji se otcepio tek za vreme Aleksandra Velikog.
Drugo, američka tehnologija je već kiksirala par puta-pad nevidljivog aviona u SRJ,
Propadanje raketnog štita,...
U Iranu bi se svi građani borili protiv njih, a oni ne mogu da pošalju mnogo trupa, jer su, kao što je neko već rekao, većinom na "mirovnim misijama" po svetu, jedino im ostane da pobegnu sa neke...
 
Ма ја људи и не верујем да ће од тога бити ишта! Мало ће Амери да кевћу, али неће стиснути петљу да их нападне! А што се напада на Русију тиче од отга тек нема ничега јер их ту неће нико подржати, а и бураз могу и Рује њима да запрже чорбу! Питање је само колико је руска мафија јака у САД, и питање је да ли је то у стварно мафија! Мотре Руси на њих не брините и на сваку њихову претњу могу да одговоре са још десет!

img%5C2004-11-19%5Ci040603.jpg
 
Tesko da se planira neki veliki rat u buducnosti, jer ukoliko se desi rat svetskih razmera, to ce znaciti kraj ekonomije svih zaracenih strana, tako da to nikoom ne odgovara...manji ratovi mogu i smeju da se vode jer oni ne uticu toliko na kakav - takav balans.


KAd je iran u pitanju, potpuno je ista prica bila i pre 2. zalivskog rata ...te ne smeju, te ovo te ono, a pogledaj sad....
 
brate, isto su svi vikali razbice ih iracani, docekace ih, sta ja znam, kao i kod nas (ne do im bog da udju kopneno) i slicno...
e eto im ga sad, sad se mlate sa onim pobunjenicima, ne mogu kraj sa krajem da sastave...jedino, sa vojne strane, cega se amerikanci 'plase' su akcije slicne onima u Iraku...kad je u pitanju zvanicna vojska, razbucace ih vrlo brzo...
 
Па то се подразумева! Војску ће они пре свега до бола да деморалишу константним нападима из ваздуха! После ће лађаре да их потамане! Али синак ту је герила! Видиш да Амер још увек немају тачне податке о нуклеарним постројењима у Ирану, а питај бога како јалове тек податке имају о наоружању!!! Читах баш јутрос у Блицу да се Пентагон и Буш не слажу баш поводом напада!
 
bla bla
Amerika ce iransku vosjku da pregazi ko plitak potok....da ih razbuca ko svinja masan dzak....da ih zgazi ko pijan *****....
dovidjenja...
jedinu realnu opasnost predstavljaju gerilske akcije posle okupacije, i eventualni teroristicki napadi....
 
Obersturmfuehrer:
bla bla
Amerika ce iransku vosjku da pregazi ko plitak potok....da ih razbuca ko svinja masan dzak....da ih zgazi ko pijan *****....
dovidjenja...
jedinu realnu opasnost predstavljaju gerilske akcije posle okupacije, i eventualni teroristicki napadi....

У потпуности се слажем с тобом бураз, само сам прилично сигуран да ће Иранци бити у томе убедљивији од Ирачана, јер ће као прво њихови герилци имати кад убоду, где и да оду! Док Ирачани тај луксуз немају, за њихово подручје важи она песмица Драгана Јовановића: Ој равницо несаницо... све је равно нигде ничег нема!!!
 
Alo bre ljudi, nemojte da se mešate u ono što ne znate, Iran nije nikako za potcenjivanje... I Ameri kažu da je sila, ne žele ni da ga porede sa Irakom, gde već gube saveznike...
Danas sumnjam da kao plitak potok može da se zgazi i vojska Federacije Mikronezijskih Ostrva...
 
Dust:
Alo bre ljudi, nemojte da se mešate u ono što ne znate, Iran nije nikako za potcenjivanje... I Ameri kažu da je sila, ne žele ni da ga porede sa Irakom, gde već gube saveznike...
Danas sumnjam da kao plitak potok može da se zgazi i vojska Federacije Mikronezijskih Ostrva...

dobro ajde, posto ti znas...
da krenemo od pocetka da uporedjujemo ove 2 vojske...
Dakle, kakvu vojsku po tebi ima Iran?
RV, PVO, pesadija, broj vojnika, i sta god jos mislis da je bitno...
 
Bullitt13:
Aли бураз ни Амери не би хтели да ђускају ако немају неки нови корак који хоће да покажу!

Meni se čini da je taj novi korak F-22. Polako ga uvode u naoružanje, predali su ga 94 fighter sq. a ti idu uvek među prvima u šetnju po tuđem vazdušnom prostoru. Izreklamiraju ga tako sto razvale Iransko RV, dobiju još porudžbina i svi srećni (sem Iranaca).
Još uvek mi nije jasno zašto su Ameri navalili na Iran. Pa zar im je malo Avganistan i Irak.
Mora da je Buš na koksu pa je istripovao da je Džingis Kan. Ko da je Iran veća pretnja od S.Koreje...
 
Obersturmfuehrer:
dobro ajde, posto ti znas...
da krenemo od pocetka da uporedjujemo ove 2 vojske...
Dakle, kakvu vojsku po tebi ima Iran?
RV, PVO, pesadija, broj vojnika, i sta god jos mislis da je bitno...
Pa hajde ovako-Ameri sigurno imaju nešto da pokažu, to stoji, uvek koriste svoju propagandu da se hvale kako su najjači, blabla... Ali oni mogu biti srećni ako posle svih nepopularnih ratova skupe prokletih 500000 vojnika svih rodova, s obzirom da nemaju više saveznike. Iranci su verski i državni fanatici. SVI ĆE SE BRANITI! A da stvar bude interesantnija, Iranci imaju, da kažemo, relativno novo američko oružje sa početka 80-ih, koje još čak i Ameri koriste, samo malo kompjuterizovanije. Ameri imaju satelite i Avakse, koji su hiljade puta u svim ratovima zavaravani (čak i kod nas bezbroj puta), sećaš se bombardovanja kolone Šiptara 14.04.1999. godine, kada su zbog zelenih krovova njihovih vozila, moslili da je to vojska.
Iran će biti novi Vijetnam.
 
nista sto imaju iranci, amerika ne koristi, a amerikanci imaju relativno moderno oruzje za pocetka 2000 :)...mislim sta je to, 20 god razlike....
f14 je povucen prosle godine, a f-4 je povucen pre 10 godine iz zvanicne vojske...
kako ocekujes da ukupno tih ~200 aviona odrzi bilo kakvu nadmoc u vazduhu pored ~1000 americkih?

namerno spominjem nadmoc u vazduhu, jer ako ona postoji sa jedne strane, (bolje reci totalna dominacija vazdusnim prostorom), ni PVO suprotne strane nece moci da bude delotvoran, vec ce se njegove akcije svoditi na pojedinacnu paljbu, dakle nista bitno na strateskom nivou. Kao ni neprijateljske oklopne jedinice, kao ni njegova artiljerija....

sto se tice ometanja avaksa i zelenih krovova, to nema veze sa ometanjem vec sa pogresnom vizuelnom procenom pilota (ako je stvarno u pitanju pogresna procena)...
 
Pre svega da napomenem da ja ne želim ovde nikakvu žučnu raspravu, nego baratanje informacijama kojom svako raspolaže.
Drugo, nadmoć u vazduhu može da donese prednost, ali nikako presudnu.
Rekoh, sve da uđe 500000 vojnika u Iran sa najmodernijim naoružanjem, protiv, šta ja znam, kubura, musketa i mačeva, brojčana prednost je presudna. Pa svi znaju za rat Engleza protiv Zulu crnaca.
Iran nije neka pustara u kojoj živi par stotina hiljada ljudi, koji ne mogu da pruže otpor. Opet, niko ne može da za 10 godina vodi 5 ratova, a da se ne umori. Ameri sigurno neće povući trupe iz Evrope, jer bi to EU, a pre svega Nemci, kao glavni u tome, jedva čekali, jer su 65 godina gladni moći, Irak ne žele da ispuste, jer bi to moralno uticalo na vojsku, koja bi bila obeležena kao "ona koja je izgubila rat", a Avganistan je pod kontrolom NATO-a, tako da bi relativno mali broj trupa i to eventualno išao u Iran.
Iskreno, ne verujem da bi Iranci, u ovoj atmosferi, objavili stanje u svojoj vojsci.
 
sta fali zucnoj rasrpavi :) mislim, ne vredjamo se, zar ne :)
inace, mislim da nadmoc u vazduhu upravo moze da donese tu presudnu prednost....

Vojsno sposobnih Iranaca ima oko 15 miliona, ali je problem u tome sto su oni 'vojsno sposobni', i ne znaju ni da drze tu kuburu...A jedan treniran vojnik, bez preterivanja vredi k'o 10 onih koji nikad metak nisu ispalili...

E sad, ja tvrdim da ce ameri napasti Iran, samo je pitanje kad, a inace, ameri ce iz nemacke da dovedu vojsku pogodi gde (pocinje na K)...Em su blize Istoku, em, im je jeftinije (dzabe), em ih Nemci vec dugo smaraju oko vojnih baza.
 
Jedna stvar je dokazana u 20 om veku a to je da ona koji zeli da se odbrani - odbrani ce se u svakom slucaju ma kolika zemlja blila i koliko naoruzana. Posebno ako je USA kao agresor u pitanju, bar po onom utisku koji su ostavili posle 1945. Najgora greska koja se moze napraviti u odbrambenom ratu protiv USA je vodjenje rata na njihovom ''terenu'' tj. nadjacavati se brojem aviona i ostale tehnike, modernizacijom naoruzanja i svim ostalim detaljima a koje je USA armija jako ponosna. Sto se tice tehnicke nadmoci oni su bez premca u svetu i sa njima se mora boriti na sasvim drugaciji i neocekivan nacin. Kako rece Njegos '' Boj ne bije svijetlo oruzje... '' i u tome ima istine.
 
Dust:
Rekoh, sve da uđe 500000 vojnika u Iran sa najmodernijim naoružanjem, protiv, šta ja znam, kubura, musketa i mačeva, brojčana prednost je presudna. Pa svi znaju za rat Engleza protiv Zulu crnaca.

Tačno, ali malo ko zna da kada su se Englezi vratili poneli su jedan gatling tek nabavljen iz Amerike i poubijali sve crnce...
Toliko o brojčanoj nadmoći vs. tehnologija
 

Back
Top