Bafi ubica vampira

Trinity:
Quotirano iz zakljucane teme:

Tzar:
A onaj njen decko sto postaje vukodlak, a izgleda ko malo veca macka.

Dodushe i u Angelu Charisma postaje vidovita - to me isto nervira, ali recimo da moze da prodje.
Oz odlazi na pocetku cetvrte sezone, a i pre toga ga ne vidimo previse cesto kao vukodlaka. I onda imamo Taru koja se bavi magijom, ali sitnim cinima i nema neke znacajne moci, za razliku od Willow.

A to za Cordeliu stoji, ali kako moze da kvari Buffy to sto je ona u Angelu vidovita? Ona se, koliko me pamcenje sluzi, posle odlaska u L.A spominje samo jedan jedini put (u epizodi "Pangs" u 4. sezoni) i to ne u kontekstu njenih natprirodnih moci (u tom trenutku ih zapravo nije jos ni imala).

To je cisto primer da su to koristili i u Angel-u. Nazalost, jer je Cordy u prvoj sezoni Angel-a najrealniji lik u oba serijala.

U Buffy jednostavno ima previse likova sa natprirodnim mocima, a premalo obicnih.

Buffy slayer
Angel Buffin decko vampir sa dusom
Willow vestica
Oz Willowin decko vukodlak
Tara Willowina devojka vestica
Faith jos jedna slayerica
Dawn Buffina sestra
Anya Xanderova devojka
Harmony prvo je Cordyna prijateljica a posle vampir
Giles Watcher kad se pojavi Ethan onda se otkrije da se i Giles bavio magijom...

Ovo su samo dobrice, a tek loshice. Zar gradonacelnik ne moze biti obican korumpirani politicar nego mora jos da bude i neunishtiv.

Na kraju serije ostanu samo dva lika Buffina mama i Quark kao direktor koji nemaju neke super sposobnosti.
 
Quark je lik iz Star Treka. Glumi ga glumac Armin Shimerman, koji u Buffy glumi direktora skole. Onaj mali celavi u zadnjih par sezona. Jedan od retkih obicnih u Buffy. Neko ko je losh sam po sebi, a ne zato sto ima nekog demona u sebi. Mislim da je trebalo da bude vishe takvih likova. Ovako u pojednim momentima sve lici na X-man. Ove slayerice biju, ovi bacaju magije...

Xandera nisam pominjao jer je on sam po sebi totalno neverovatan lik. On i bez moci rushi svaki pokusaj realnosti.

Realnost je ipak bitna, jer se to sve kao odvija u tajnosti. Postojanje vampira, slayera... Jeste taj Sunnydale vukojebina, ali ipak je to USA. Da je ceo grad natprirodan, a da obicni masovno ginu i nestaju, cela CIA i FBI, zajedno sa Molderom i Skali bi bila tamo.
 
OK. Jasno je da takva serija ne moze da bude realna. Ali ipak ne mogu vampiri i ostali demoni da se setkaju ulicama i da to bude uverljivo. Da ne kazem da su za 7 sezona celokupno stanovnisto Sunnydalea pobili nekoliko puta.

Sto se tice politicara. Nisam ni mislio da Buffy resava politicke probleme, vec nesto slicno onome sto je uradjeno u Angelu. Angelovi glavni protivnici su bili oni advokati, koji nisu bili nikakvi vampiri ili nesto slicno. Dodushe, radili su za dark side, ali su bili obicni ljudi.
 

Back
Top