program za slike
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: program za slike

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano program za slike

da li postoji program koji bi skeniranu stranicu neke knjige analizirao, a zatim odredio ugao okretanja (i okrenuo) tako da redovi budu horizontalni? Imam dosta iskeniranih KNJIGA, a redovi bas i nisu horizontalni nego je vecina okrenuta za neki ugao

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.03.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: program za slike

Prebaci ih u Word pomocu nekog OCR programa pa ih uredjuj do mile volje...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Vladimir Pasic
    Prebaci ih u Word pomocu nekog OCR programa pa ih uredjuj do mile volje...
    Ne odgovara mi taj nacin, a i ima dosta materijala (da li si ikada probao da prebacis KNJIGU u oblik teksta?). Jeste brze nego prekucavati, ali ko god je probao tako nesto shvata koliko je to smoran posao. Najvise mi odgovara da ostanu u formatu slike.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

To možeš u Photoshopu. Samo sliku pretvoriš u Layer, i uz pomoć alatke Free Transform okreneš koliko hoćeš, tačno u milimetar. Kad završiš ponovo Layer pretvoriš u običnu sliku i ideš na Save ili odmah na Save As pa podesiš da sačuva kao jpg ili šta već želiš.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio FLUID
    To možeš u Photoshopu. Samo sliku pretvoriš u Layer, i uz pomoć alatke Free Transform okreneš koliko hoćeš, tačno u milimetar. Kad završiš ponovo Layer pretvoriš u običnu sliku i ideš na Save ili odmah na Save As pa podesiš da sačuva kao jpg ili šta već želiš.
    Eeeeeee, da je samo par slika u pitanju tako bi bilo najbolje, ali je u pitanju par hiljada slika, a to vec menja stvari. Photoshop dovoljno poznajem da mi je prvo on pao na pamet, ali o AUTOMATSKOM okretanju za ugao RAZLICIT od -90, 90 ili 180 nisam nista pronasao ni u fotosopu ni na internetu.

Ističe se Zool (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

pa ubacis jednu sliku,ukljucis Record dugme,zaokrenes sliku i snimis akciju kao droplet.posle samo prevuces ceo folder sa tim slikama na droplet i vozi...
    treba da moze da uradi to.
    AMD Athlon 64 3000+ s754;Kingston 512 MB;MSI GeForce 6600 VIVO AGP 8X;MSI K8T Neo s754;Maxtor 200GB;NEC DVD-RW 3500AG;Chieftec 350W;Philips 190S5 TFT 19"

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Milim da je problem u tome što mu nisu sve slike izokrenute pod istim uglom... tako bi se neke možda ispravile, a neke još više izokrenule
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Primećen član nidzesi (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Teško da će to uraditi! Jednu po jednu sliku, a možda ih ima dvesta?

Bolje mu je da vadi slova u Wordu, pa da bude kao prava knjiga, nego što radi tako sa slikama....
    Don't forget to keep yourself in a live,
    there is nothing more important than that

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Serijski_Ubica
    Milim da je problem u tome što mu nisu sve slike izokrenute pod istim uglom... tako bi se neke možda ispravile, a neke još više izokrenule
    Svaka cast! Naravno da je to problem (ako vec radim sa fotosopom), a OCR zahteva dosta posla za nesto sto i nije tolio bitna stvar pa bi zbog toga stranice i ostavio kao slike.

Ističe se Zool (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

sorry,mislio sam da su sve pod istim uglom.
    AMD Athlon 64 3000+ s754;Kingston 512 MB;MSI GeForce 6600 VIVO AGP 8X;MSI K8T Neo s754;Maxtor 200GB;NEC DVD-RW 3500AG;Chieftec 350W;Philips 190S5 TFT 19"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Zool
    sorry,mislio sam da su sve pod istim uglom.
    Verovatno nisi radio sa skeniranim tekstovima. Jako je tesko pogoditi uvek isti ogao okrenutosti stranice zbog ruba knjige (onog ruba gde su listovi spojeni lepkom). Naravno da slike nisu mnogo nakrivljene, ali se primeti i zamara kada citas takav materijal cak i ako je otstampan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.01.2006.
    Reputaciona moć
    45

Ne odgovara mi taj nacin, a i ima dosta materijala (da li si ikada probao da prebacis KNJIGU u oblik teksta?). Jeste brze nego prekucavati, ali ko god je probao tako nesto shvata koliko je to smoran posao.
    ja sam prebaciovao diplomski od 40-ak strana. Postojala je opcija za svojevrrtan "batch job", tj kazes mu kojih 40 strana (tj. jpeg-ova) a onda on ide redom i prebacuje ih. Nije nimalo smorno ako radis sa batch job: onaj deo kad mu kazes kojih 40 strana se radi sa par klikova, a to sto njemu posle treba 5 ili 10-ak minuta za to, to me ne interesuje, jer ja ne moram da prisustvujem!

dakle, selektujes tih 1000 strana, pustis OCR da radi, a ti odes da odgledas utakmicu ili cak odes da spavas i sutra ujutru gotovo.

koristio sam Fine Reader 6

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio uytuytuyt
    ja sam prebaciovao diplomski od 40-ak strana. Postojala je opcija za svojevrrtan "batch job", tj kazes mu kojih 40 strana (tj. jpeg-ova) a onda on ide redom i prebacuje ih. Nije nimalo smorno ako radis sa batch job: onaj deo kad mu kazes kojih 40 strana se radi sa par klikova, a to sto njemu posle treba 5 ili 10-ak minuta za to, to me ne interesuje, jer ja ne moram da prisustvujem!

dakle, selektujes tih 1000 strana, pustis OCR da radi, a ti odes da odgledas utakmicu ili cak odes da spavas i sutra ujutru gotovo.

koristio sam Fine Reader 6
    znam o cemu pricas, tako sam uradio "vujakliju", ali kasnije je usledio onaj smoran deo na koji sam mislio - provera reci i gramatike, jer program nemoze prepoznati "ћевапчић" niti "ćevapčić" :-) koliko god da je dobar, a mozda se pojavi i neka greska. Kad sam "rekao" da je smorno raditi sa OCR-om mislio sam na taj naknadni deo provera.
    Koristim Fine Reader od 5ice i cini mi se da 8ica pravi najmanje gresaka tj. najpreciznije "procita" sliku mada nije nesto puno bolja od 7ice. Da odmah i pitam: da li neko ima adresu kljuca za Fine Reader 8 koji podrzava export cirilcnog teksta? Za 7icu imam ali za 8icu jos nisam pronasao (trazio sam preko preko astalaviste i googla nisam probao P2P, torrent... varijante)

Primećen član nidzesi (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Talking Re: program za slike

Citat Original postavio boom94
    znam o cemu pricas, tako sam uradio "vujakliju", ali kasnije je usledio onaj smoran deo na koji sam mislio - provera reci i gramatike, jer program nemoze prepoznati "ћевапчић" niti "ćevapčić" :-) koliko god da je dobar, a mozda se pojavi i neka greska. Kad sam "rekao" da je smorno raditi sa OCR-om mislio sam na taj naknadni deo provera.
    Koristim Fine Reader od 5ice i cini mi se da 8ica pravi najmanje gresaka tj. najpreciznije "procita" sliku mada nije nesto puno bolja od 7ice. Da odmah i pitam: da li neko ima adresu kljuca za Fine Reader 8 koji podrzava export cirilcnog teksta? Za 7icu imam ali za 8icu jos nisam pronasao (trazio sam preko preko astalaviste i googla nisam probao P2P, torrent... varijante)
    Kad si već tu, da te pitam nešta... Imaš li neku knjigu u .doc (word) formatu?
    Ako imaš daj okači negde na netu... Možda nađemo i nešta dobro!
    Ne misliš valjda da prodaješ te e-knjige
    Don't forget to keep yourself in a live,
    there is nothing more important than that

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio nidzesi
    Kad si već tu, da te pitam nešta... Imaš li neku knjigu u .doc (word) formatu?
    Ako imaš daj okači negde na netu... Možda nađemo i nešta dobro!
    Ne misliš valjda da prodaješ te e-knjige
    Tebi mislim da ih prodajem :-) :-) :-)
    Trebam pogledati sta je u .DOC formatu. Skidao sam dosta knjiga (raznih) sa mreze u studenskim domovima u NS. Nesto sigurno ima (ima ih i .PDF formatu). Samo postoji dva problema:
    1. imam modemsku konekciju (ajd`, mogao bi MOZDA da pronadjem neki brzi pristup internetu)
    2. slabo poznajem taj postupak "objavljivanja negde na internetu"
    Ako ti znas kako to ide objasni mi ne private pa da te imam u vidu kada to i uradim.
    Vazi?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio boom94
    Da odmah i pitam: da li neko ima adresu kljuca za Fine Reader 8 koji podrzava export cirilcnog teksta? Za 7icu imam ali za 8icu jos nisam pronasao (trazio sam preko preko astalaviste i googla nisam probao P2P, torrent... varijante)
    Nisam znao da postoji poseban ključ za export ćiriličnog teksta. Pa zar program nema samo jedan jedinstveni ključ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.03.2005.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio FLUID
    Nisam znao da postoji poseban ključ za export ćiriličnog teksta. Pa zar program nema samo jedan jedinstveni ključ?
    I ne treba ,to je nadogradnja na program koji si platio, Srpski, Ruski , Croacija paketi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Vladimir Pasic
    I ne treba ,to je nadogradnja na program koji si platio, Srpski, Ruski , Croacija paketi...
    Upravo tako ali SAMO verije 7 i 8 !!!
    Poslednji put ažurirao/la Agent Orange : 03.07.2006. u 03:51

Slične teme

1. PROGRAM ZA SLIKE +AUDIO
    Autor STEFA PO u forumu Programiranje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.01.2009., 11:59
  2. program za okvire za slike
    Autor aki-bg u forumu Multimedija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 18:08
  3. Slike !!!!! (pomoc oko slike )