Коначно пресуда за аферу "Бодрум"

Е, моје демократе, није суд пресудио у афери већ је по први пут у историји Србије забранио бављење политиком једном посланику!

текст из ваших партијских новина "Блиц":


Presuda Prvog opštinskog suda u Beogradu u vezi sa aferom Bordrum ući će u sudske anale. Bivši poslanik DS Alen Selimović osuđen je na godinu dana i dva meseca zatvora uslovno, ako u narednih pet godina ne počini prekršaj. Sudsko veće odlučilo je i da Selimović narednih osam godina ne može da obavlja nijednu poslaničku, odborničku ili javnu izbornu funkciju. Ukoliko Selimović u narednih pet godina izvrši neko novo krivično delo, ili prekrši izrečenu zabranu vršenja poziva, moraće da odrobija 14 meseci.

Tužilaštvo je odustalo od gonjenja Vojislava Jankovića, takođe aktera te afere i nekadašnjeg poslanika DS. On se teretio da je neovlašćeno glasao poslaničkom karticom Nede Arnerić koja je u to vreme bila na odmoru u turskom letovalištu Bodrum, po čemu je ceo slučaj i nazvan.

Selimović je osuđen jer je 22. jula 2003. godine, osim sa njegovom identifikacionom karticom, glasao i sa karticom poslanika Nataše Milojević i obezbedio dovoljan broj glasova za izbor Kori Udovički za guvernera Narodne banke Srbije. Time je, prema navodima optužnice, teže povredio prava Mlađana Dinkića, dotadašnjeg guvernera i kandidata za tu funkciju.

Afera je dugo potresala javno mnjenje Srbije, a zvanično je bilo objašnjeno da se glasanje ne može ponoviti čak i da je bilo nepravilnosti, pa je Kori Udovički preuzela funkciju guvernera NBS. U DS su pokušavali da zataškaju čitav slučaj. Portparol te stranke Aleksandar Radosavljević je na konferenciji za novinare tvrdio da ima povratne karte Nede Arnerić iz Bodruma i da je ona bila na sednici Skupštine Srbije. Ipak, pod pritiskom javnosti je i sam Boris Tadić, lider DS, u predizbornoj kampanji za predsednika Srbije izjavio da je bilo zloupotreba prilikom glasanja za guvernera NBS, čime je i sudski deo tog slučaja bio otvoren.

Sudija Jelena Milinović je u obrazloženju presude istakla da zakon i Ustav ograničavaju političku vlast. „Ako najviši državni organi to ne poštuju, šta očekivati od običnih građana“, dodala je sudija.

Milinovićeva je kazala da je presuda izrečena i u cilju specijalne prevencije, da bi se uticalo i na ostala lica koja bi mogla da izvrše slično krivično delo.

Ona je dodala da bi i sam sud oslobodio Jankovića, da to ranije nije uradio tužilac usled nedostatka dokaza.
 
Nedica nije usla u politiku zbog neke velike koristoljubivosti, već što je navukao pokojni Zoran kao i mnoge njegove prijatelje. Kada je pojela to sto je pojela, opametila se. inače koliko ja znam nikada nije izlazila za govornicu ili davala neke primedbe ili sugestije ili jako retko. sramno je da je ceo ds ostavio jednu zenu na cedilu povodom afere i oprao ruke preko ovog lika i nje. ali niti su oni prve ni zadnje političke qurve na ovim prostorima, imali su da uče protokolarno štivo od njihovog ideologa koji je jahao popove i bio izhjahan ko zadnji majmun od mladog kadrovika sitnog trgovca antikvitetima koji ga je šutnuo ko zadnje gov*no kad je bilo pitanje ko će da se dočepa stranačke vlasti. Bilo... ne ponovilo se... kao i za sps i srs... braćo srbi...u pamet i mozak.
 
Alekasandar2:
Да, лошу улогу и још гору критику... :-)
Znas sta, Sale, ja nju ne pamtim ni po kakvom dijalogu iz nekog filma, njen posao se tamo znao, ali, to je njena stvar, mene se ne tiche.
Ali, kolkko se secam, kada su je novinari pitali da li je zaista bila u Skuspshtini ili Bodrumu toga dana, rekla je da "ne voli afere"!
Sto tad nije imala tri ciste pa jednostavno rekla, da bila sam u Bodrumu, a slaninu krao ili merdevine drzao............. :roll:
Pozdravce za tebe:)
 
marlоn:
Nedica nije usla u politiku zbog neke velike koristoljubivosti, već što je navukao pokojni Zoran kao i mnoge njegove prijatelje. Kada je pojela to sto je pojela, opametila se. inače koliko ja znam nikada nije izlazila za govornicu ili davala neke primedbe ili sugestije ili jako retko. sramno je da je ceo ds ostavio jednu zenu na cedilu povodom afere i oprao ruke preko ovog lika i nje. ali niti su oni prve ni zadnje političke qurve na ovim prostorima, imali su da uče protokolarno štivo od njihovog ideologa koji je jahao popove i bio izhjahan ko zadnji majmun od mladog kadrovika sitnog trgovca antikvitetima koji ga je šutnuo ko zadnje gov*no kad je bilo pitanje ko će da se dočepa stranačke vlasti. Bilo... ne ponovilo se... kao i za sps i srs... braćo srbi...u pamet i mozak.

Kapiram iz teksta da si cool sa Nedom Arneric. Kontam i da je fina dama, skroz.
Pa kad vec ( s pravom ) ispljuva DS sto je ostavi na cedilu, samu, ko da je ona isplanirala tu glupost sa Bodrumom, sto ne pljucnu i desno, na Radikale, koji su je prozivali i pljuvali zato sto je Hrvatica. Ne bas toliko koliko ovu nesrecnu Dulicku, ali , jesu, onako , da se zna poreklo.

Ako ne istine radi, u odbranu tvoje pprijateljice, ono , bar simetrije radi.
 
tebi bili oni feferoni od sinoc ne daju mira, pa ti ona stvar izbija oči . pročitaj još jednom lepo kao kad uzimas petkom listu i gledas kvote. niti mi je neda prijateljica niti je branim...ispala je ovca, kao i svi koji su verovali djiki naslepo. ti mora da si totalno opicen ako mislis da poslanik smislja ujdurmu sa glasanjem. u politici i raspravi o njoj ti je mesto isto kao na onoj temi koji si otvorio kako ribama stoje sise... i za kraj 'ebali te radikali i tebe i elvina...
 

Back
Top