Preporuka za čitanje

  • Začetnik teme devojcica
  • Datum pokretanja
Nikolo Amaniti "Ne bojim se"
Fin roman,neki delovi ce vas bas nasmejati ali u sustini roman nije komican.Ako ste prethodno citali "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom" vec vam je poznat njegov stil
 
sremica:
Moj favorit je neprevazidjeni Paolo Koeljo i ALHEMICAR
Paolo Koeljo je u svakom slucaju odlican pisac i ja ga obozavam ali ne mislim da je alhemicar njegova najbolja knjiga. "veronika" je ,recimo,po meni mnogo zrelije napisana,a ne znam sta mu se dogodilo sa onom poslednjom knjigom "djavo i gospodjica prim". posle citanja nisam bila odusevljena onoliko koliko sam mislila da cu biti s obzirom da je to njegovo najsvezije delo. mislim,to je njegov stil,njegove recenice, ali opet ucinak izostaje...
 
Pozdrav svima!Priporucila bi vam "Moderato Cantabile" od Marguerite Duras,mislim da ce vam se svideti,jer govori o drustvenim normama,zivotu koji se deli na zivot bogatih i zivot siromasnih,slobodi-moru,nebu,strasti,...:)
 
Pa, sto se tice preporuka, po meni je za ove letnje dane najidealnije stivo bilo sta od Ephraima Kishona! Za one koji ne znaju, on je Izraelski satiricar i humorista koji se osvrce na najraznije teme pa i one svakodnevne sa STRAVA humorom! :D Nadjite nesto od njega, necete se razocarati sigurno! Njegove knjige se mogu naci u knjizari Plato, ne znam da li ima jos negde...[/i]
 
je bila NEPRIJATELJI, LJUBAVNA PRICA od SINGERA /danas, tj. juce mu je bila godisnjica smrti/... fenomenalna knjiga... probala sam posle da citam bilo sta drugo ali ne moze da se poredi... druga knjiga koju preporucujem, isto od SINGERA je ROB...
 
Sva djela A.J.Kronina,a narocito Pun dzep razi,Judino drvo i Sesirdzijin zamak
Momo Kapor-Ivana
Perl Bak-Istocni vetar,zapadni vetar i Paviljon zena
Zenski rodoslov-LJiljana Habjanovic-Djurovic
 
MOJA PREPORUKA JE - VIKTOR IGO - JADNICI. TAKODJE SU DOBRA LAGUNINA IZDANJA. POSLEDNJE STO SAM PROCITA JE ANITA SRIV - POSLEDNJI SUSRET.
DA, I HERMAN HESE -BANJSKI GOST
FROJD - DORA
TREJSI SEVALIJE - DEVOJKA SA BISERNOM MINDJUSOM
OSKAR VAJLD - SLIKA DORIJANA GREJA
 
arijana:
Ako volite savremenu knjizevnost obratite paznju na Alesandra Barikoa i njegova dela "Pijanista" i "Okean ,more".Odavno nisam nesto tako sveze i lepo procitala.
Potpuno se slazem! Dela su mu neobicna, topla i poeticna. Moj favorit je ipak njegova "Svila" a nesto savremenije i ludje je "City".
 
vlamarcan:
DA LI NEKO OD VAS VOLI REMARKA??? I KOJE NJEGOVO DELO VAM SE NAJVISE SVIDJA?? PREPORUCUJEM DA PROCITATE SVE STO VAM OD NJEGA DODJE DO RUKU,JER JE BUKVALNO SVE DOBRO!!!!!! :D

Slazem se !!!

Koji su ti favoriti ? Meni su "tri ratna druga", "crni obelisk", "Na zapadu nista novo"...

Inace, Remark je anagram od Kramer, kako se on zaista prezivao ;)
 

Back
Top