OSVETA!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nedodirljiva88

Ističe se
Poruka
2.788
Zanima me da li ste jedna od onih osoba koje nikada nikome ne ostanu "dužne"!Koja je po vama slast osvete-jeli to ono zadovoljstvo-kad osoba pati onako kako ste vi patili(za nesto sto je ona vama uradila),ili vam neki tzv.("glasić"),govori da je osveta jedini način da suzbijete vaš temperament i da dokažete da vas ništa ne može da "dotakne u srce",tj.da vas povrijedi!!!!!!!!!!!
 
<natural_boy>:
@Nedodirljiva88

Kad je u pitanju ljubav, mislim da je najbolja osveta izazivanje ljubomore. ;)

@1972

Lepo je biti nedodirljiv.Takav sam i ja,ali to ponekad druge nervira! :|
@Nedodirljiva88

Kad je u pitanju ljubav, mislim da je najbolja osveta izazivanje ljubomore. :wink:

@1972

Lepo je biti nedodirljiv.Takav sam i ja,ali to ponekad druge nervira! :-| :D :D :D :D :D
 
"Hoces protiv njih onda budi bolji od njih,
hoces stvarno protiv njih, ne pucaj kapislama na njih"
Dakle, sve zavisi od toga koliko jako zelis protiv. Licno, uvek prastam, pa me ljudi sve redje povredjuju...
 
Sto kaze vladika njegos
'' ko se ne osveti taj se ne posveti ''

Moze se naravno okrenuti i drugi obraz ukoliko smo spremni da nas samaraju i udaraju beizbolkama preko lica. ali ako nismo spremni za tako nesto onda je bolje da ne izigravamo hriscane ako cemo zbog toga patiti.
 
Ne nisam takva osoba.
Jednostavno retko kada je neko uspeo da me povredi (valjda sam takav, neosetljiv).
Uvek sam smatrao da je osveta pitanje casti, prosto za neke stvari si duzan da se osvetis ("pravila lepog ponasanja"), dok nikada u sve to nisam unosio mnogo emocija.
Meni to izgleda kao neki los trip.
 
U cemu je svrha prastanja ako se ne zaboravi? Pa to nije oprosteno onda, samo potisnuto. Izvin'te molim vas, ali pokusajte da budete objektivni. Ako kazete "prastam ali ne zaboravljam", time "prastam" sebi dajete privid da ste dobra osoba i uzoran hriscanin, a tim "ne zaboravljam" kazete sta? Obican sam covek i ipak imam rezervu prema osobi koja me povredi. Mozda su mene pogresno ucili, ali to nije oprosteno...
 
Sweetheart:
U cemu je svrha prastanja ako se ne zaboravi? Pa to nije oprosteno onda, samo potisnuto. Izvin'te molim vas, ali pokusajte da budete objektivni. Ako kazete "prastam ali ne zaboravljam", time "prastam" sebi dajete privid da ste dobra osoba i uzoran hriscanin, a tim "ne zaboravljam" kazete sta? Obican sam covek i ipak imam rezervu prema osobi koja me povredi. Mozda su mene pogresno ucili, ali to nije oprosteno...


Hvala Bogu jedan suvisli i pravi komentar. Slazem se Sweetheart!!!
 
Sweetheart:
Ako kazete "prastam ali ne zaboravljam", time "prastam" sebi dajete privid da ste dobra osoba i uzoran hriscanin, a tim "ne zaboravljam" kazete sta? Obican sam covek i ipak imam rezervu prema osobi koja me povredi. Mozda su mene pogresno ucili, ali to nije oprosteno...

Hriscanka sam i obicna osoba, pojasnicu: Bozanski je prastati ( mozda to drugima izgleda prividno) ali je zdravo za dusu i telo; ne osecas teret i grizu savesti a i drugoj strani olaksas - toliko mogu . A to sto ne zaboravljam to je ono sto ne mogu u sebi da unistim jer ako se ne daj Boze ponovi to se budi i ... ne bih da sam na njihovom mestu.
 
ma jock, kakva osveta....ja se malo naljutim, iznerviram i to je sve, nemam ni volje ni energije da se trosim na nesto negativno, mislim...osveta....osvetis se i sta? Posle bi me obavezno grizla savest...uostalom, lepo je biti iznad toga, he, uzivam u tome....boli me ceuv.
 
Evo mene................ma ne svetim se ja za sitnice-ali nekako nekada osveta se cini kao najbolje rjesenje da smiris dusu-neko nekada to i stvarno zasluzuje!!!!Kako ste se najcesce osvetili nekome-jeste li "iskoristili"njegove/njene slabosti ili.............pisite metode svoje osvete.Veliki pozdrav za sve i KISS naravno!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top