"Low memory" prilikom instalacije

topmodelsica

Elita
Poruka
19.277
U sredini instalacije pojavi se prozorchic u njemu crveni krug sa belim krsticem za izlazenje iz prozorchica (slichno kao ova putacha bela, krstic, u kvadraticu u gornjem desnom uglu na ekranu) , i pishe: Extracting file failed. It is most likely caused by low memory (low disc space for swapping file or corrupted Cabinet file.Ranije sam takve slichne probleme reshavala tako shto premestim program za instalaciju u drugi drajv, ali sad to nece,nemoguce je da nema mesta za 15 mb.Shta da radim, ima li neko neki predlog?
 
Pojavljuje se prozorchic "This installation package could not be opened.Verify that the package exists and that you can access it, or concact the application vendor to verify that this is a valid Windows installation package." Shta mu to znachi? Skinuto je sigurno sa original sajta Microsofta.5,82 GB je prazno u disku C, a velichina tog programa za instalaciju je 6.528 KB. Shta da probam da mu uradim?
 
tab503:
znaci da je arhiva ostevcena ali to nekad ne mora nista da znaci. Dosta puta sam otpakovao arhive koje su izbacivale takav natpis. Probaj sa winrar-om ili win ace (po mom misljenju najbolji arhiver i najbolji "otpakivac") :lol:

Izvini, nije problem u otpakivanju nego u instalaciji.Na sredini same instalacije, kad se popunjava bojom ona linija "load" na sred popunjavanja zablokira i pojavi se taj LOW proziorchic.Kad otvaram WORD staje na istoj duzini linijice, i trazi, kao neki file SKU011.CAB , ali zatim otvori.Ovde ne trazi taj file.A shta je tu smehno?
 
Mozda ne valja software,tj sa nekom greskom si ga skinula.Ako je sve onako kako si napisala,a to je da imas prostora na HD-u,ne ostaje nista 2 nego ovaj navedeni problem.Ili uzmi taj program i probaj kod nekoga 2 da ga instaliras i vidis sta ce se dogadjati.Na kraju krajeva opet ga download-uj i probaj instalirati.

Javi sta se desava!
 
dvr_liberty:
Mozda ne valja software,tj sa nekom greskom si ga skinula.Ako je sve onako kako si napisala,a to je da imas prostora na HD-u,ne ostaje nista 2 nego ovaj navedeni problem.Ili uzmi taj program i probaj kod nekoga 2 da ga instaliras i vidis sta ce se dogadjati.Na kraju krajeva opet ga download-uj i probaj instalirati.

Javi sta se desava!
Dva puta sam ga i downloadovala, a deshava se da on stoji tamo gde sam ga i ostavila. :-D necu ga hiljadu puta otvarati kad uvek isto izadje na ekranu, niti cu ga downloadovati po treci put.Javi neshto novo shta da pokusham!
 
Pomenuti fajl, ocigledno gusi komp, iz nekih razloga i naravno previse uzima RAM memorije te ti se ta poruka i javlja.. Nije problem u malo memorije na HDD-u vec je malo RAM memorije.. Ocigledno da nesto ne stima.. Ako imas negdje Readme file tog programa kojeg zelis da instaliras procitaj sta pise tamo..

Obrati paznju na sistemske zahtjeve koje taj program trazi i bice ti jasnije..

Poz....zzzzz
 
topmodelsica:
Izvini, nije problem u otpakivanju nego u instalaciji.Na sredini same instalacije, kad se popunjava bojom ona linija "load" na sred popunjavanja zablokira i pojavi se taj LOW proziorchic.Kad otvaram WORD staje na istoj duzini linijice, i trazi, kao neki file SKU011.CAB , ali zatim otvori.Ovde ne trazi taj file.A shta je tu smehno?
Tu nema mnogo razmisljanja. LOW prozor se otvara kada nemas dovoljno prostora na disku. I tacka. Nije mi sad jasno kakve veze ima word sa instalacijom programa?
Pitanje je na kojoj particiji to snimas?
Vidi ovako. Ako ti imas sistem recimo na C particiji a program instaliras na D particiju na kojoj imas mesta ako je C particija popunjena on nemam mesta gde da baferuje program tokom instalacije i zato se pojavljuje taj prozor.
Isto tako da li je program otpakovan pa tek onda instaliran ili se direktno iz arhive insalira. Ono da trazi neki CAB fajl mi lici kao da pokreces instalaciju iz arhive i onda instaler ne moze da nadje ono sta mu treba (ali opet to nemam veze sa informacijim LOW)
 
dvr_liberty:
Mozda ne valja software,tj sa nekom greskom si ga skinula.Ako je sve onako kako si napisala,a to je da imas prostora na HD-u,ne ostaje nista 2 nego ovaj navedeni problem.Ili uzmi taj program i probaj kod nekoga 2 da ga instaliras i vidis sta ce se dogadjati.Na kraju krajeva opet ga download-uj i probaj instalirati.

Javi sta se desava!
Stvar je bila u tome shto sam ja prvo downloadovala program, pa sam videla da nema mesta za instaliranje, pa sam oslobodila prostor tek tad.Nije i dalje moglo da se instalira.Ponovo sam ga downloadovala, zato shto sam se prisetila da je mozda fazon u tome shto sam ga prvo downloadovala pa tek onda oslobodila prostor. Hvala i tebi i svima, :D sad sam ga konachno instalirala, mogla sam mozda i sama.
 

Back
Top