Theatre of Tragedy

Poruka
2.331
Meni su oni extra grupa sa mnogo dobrim pesmama.Mada moram reci da me je njihova transformacija posle Aegisa dosta iznenadila ali ne negativno,nego cak naprotiv.Mada smesno je to da grupa koja je imala tekstove na staroengleskom,growl vokal pracen klavirom ili orguljama predje na electro/goth/metal-pop sa sve sintisajzerima,ritam masinom i tekstovima u cyberpunk fazonu.Jedino mi se ne svidja ovaj novi album ''Storm'' koji opet predstavlja njihovu promenu u stilu ali takodje i pad kvaliteta jer pola albuma im zvuci kao ''Nightwish''(Nemo period) a drugi kao ''Evanescence''...Da li ih jos neko ovde slusa ili je bar cuo za njih pa zeli da ih prokomentarise...
 
Brate kada slusas Theatre ko da slusas tri potpuno razlicita benda,a sto se tice bassa:*******,i ja isto dosta gotivim bass a oni bassistu nisu imali samo na ona dva albuma u elektro fazonu ''musique'' i ''assembly'' ali on je uspesno zamenjen bassom sa sintisajzera tako da se bass na tim albumima cuje mnogo vise nego na njihovim ostalim albumima gde ga stvarno ima.Uostalom moje je mislenje da bass u grupama tog zanra sluzi samo za pravljenje buke da gitara i klavijature ne bi cepali u tisini...
 
Aegis je ekstra album za leci na krevet i preslusati do kraja,nekako je opet sav miran i mogu reci romantican.Mora da su se njihovi stari fanovi slogirali kada su videli spot za Image kojim su zapoceli ''electronski'' deo svoje karijere.Kod mene je to nekako islo obrnuto posto je prva pesma koju sam ja od njih cuo bila ''Machine''(jos se secam da je to bilo na ARTu,kako je to nekad bila mocna televizija) tako da su mene ove stare stvari iznenadile...
 
A de nadje te letargo-melanholicne... Pa to slusaju samo napaljene klinke u periodu od 16-18 godina... Susao sam ih i to je ubitacno... I to sam slusao kada mi je riba bila u fazonu gothic.. Uuuu jeah!!!
I to kada sam se tripovao da hoce da raskine... sada me blam kada se setim toga!
 
AngelOnYourShoulder:
Zasto samo devojke moraju da slusaju gothic,zar ne moze i neki tip da prizna da uziva u gothic muzici.......zar je to toliko strasno priznati???

Od kad je to postalo sramota da tipovi slusaju gothic,tipovi su i stvorili gothic...
Ako je kod nas situacija takva da samo muskarci slusaju Panteru a Theatre vecinom slusaju zene to ne mora da znaci da je tako svuda u svetu
 
Pa to ti je sve isto... To ti je metal, bilo gothic ili black, ili death svejedno je metal...

Mislim ja idem s metallice na queen, pa onda na duran duran , pa onda na depeche, onda na Therion, i onda na Savatage... I tako...
 

Back
Top