Theatre of Tragedy

Meni se svidja njihova muzika,samo sto su neke pesme previse depresivne.......mnogi tvrde sa su oni doom.......ali koja je tacna razlika izmedju doom i gothic metala???
I jedni i drugi se bave depresivnim temama i govore o smrti,tugi......a koja je bitna razlika???
 
AngelOnYourShoulder:
Meni se svidja njihova muzika,samo sto su neke pesme previse depresivne.......mnogi tvrde sa su oni doom.......ali koja je tacna razlika izmedju doom i gothic metala???
I jedni i drugi se bave depresivnim temama i govore o smrti,tugi......a koja je bitna razlika???

Ipak ima neke razlike.Ovako uopsteno kad gledas je nema ali kad poslusas oba zanra primetices razliku (Kao kad pijes domace i mleko iz prodavnice to je mleko ali ima drugaciji ukus).
Ako mislis na razliku izmedju Dooma i Gothic METALA,razlika je tome sto GM ima mnogo vise klavijatura i i Musko/zenski vokal dok doom ima tvrdje gitare...Iskreno ni ja u ovom slucaju ne vidim neku razliku...
E sad ako mislis na razliku izmedju Gothica uopste i Dooma razlika je mnogo veca,mislim uporedi Paradise lost i npr meni omiljene Sisterse...

PS:Sve pesme narodnjaka govore o tugi,patnji itd. pa opet nemaju veze sa Gothom ili Doomom...
 
Ma to neki kazu zbog njihovog albuma ''Black Celebration'' koji je bio malo ''jeziviji'' od njihovih uobicajenih radova pa ih laici nazvali goth,to su mnogi govorili oni to nisu poricali i tako su i oni sad nazovigoth...

Kad smo vec kod Electronice da li slusas L'ame immortelle?
 

Back
Top