i ONA je nekada voljela

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
stop6gm.jpg



Ne mogu a da ne budem licemjerna i ne izustim onu seljacku...sama si je kriva,sto upoce radi s tim gadom?!
A onda se sjetim svog pada niz stepenice...i ne prospavanih noci...
strah...strah od njega!
Ljubav,brak,djeca...vrisak,galama,tucnjava...
postupno pranje mozga...do kraja...polako nestajes...pretvars se zombija...
Krivnja...ja sam kriva za batine...nisam dovoljno dobra...
i tako zivotaris s tim tupim osjecajem manje vrijednosti...i super ti je...on te voli...
smjeskas se na obiteljskim zabavama...zajedno ispijate jutarnje kave u kvartovskom bircu...nosis tamne naocale i po zimi jer ti kao smeta svijetlost...
Sram...sram od svega...nije on toliko los..on je dobar,ja ne valjam...moj brak je savrsen...on mene voli...udarcima mi dokazuje ljubav...
i onda odjednom shvatis da ti nisi za nista kriva...spoznaja boli vise od sto samara odjednom...
ne,ja to ne zasluzujem...odlazis...bjezis...daleko od njega ...daleko od ljudi...
ne..ne bi tebe trebalo biti sram...treba se on sramiti...
ljecenje traje dugo ,iako one vidljive rane brzo zacjele...vecina psihickoizmaltretiranih i fizicko zlostavljanih žena se nikad ne oporavi...

zauvjek u njima ostaje strah...i gađenje prema muskarcima...strah od intimnih odnosa...strah od emotivnog vezivanja...rijetko ce se koja takva zena ponovo prepustiti ljubavi i sreci...iako ce to mozda citav zivot zeljeti...


[ne znam zasto bas danas zelim ovo da podelim sa vama
ali me cela prica jako rastuzila
za samo jedan moment sam zaboravila da uvek ima goreg od goreg

nemam pojma da li trazim pricu oko ovoga ili samo da postiram]






 
bobba:
stop6gm.jpg



Ne mogu a da ne budem licemjerna i ne izustim onu seljacku...sama si je kriva,sto upoce radi s tim gadom?!
A onda se sjetim svog pada niz stepenice...i ne prospavanih noci...
strah...strah od njega!
Ljubav,brak,djeca...vrisak,galama,tucnjava...
postupno pranje mozga...do kraja...polako nestajes...pretvars se zombija...
Krivnja...ja sam kriva za batine...nisam dovoljno dobra...
i tako zivotaris s tim tupim osjecajem manje vrijednosti...i super ti je...on te voli...
smjeskas se na obiteljskim zabavama...zajedno ispijate jutarnje kave u kvartovskom bircu...nosis tamne naocale i po zimi jer ti kao smeta svijetlost...
Sram...sram od svega...nije on toliko los..on je dobar,ja ne valjam...moj brak je savrsen...on mene voli...udarcima mi dokazuje ljubav...
i onda odjednom shvatis da ti nisi za nista kriva...spoznaja boli vise od sto samara odjednom...
ne,ja to ne zasluzujem...odlazis...bjezis...daleko od njega ...daleko od ljudi...
ne..ne bi tebe trebalo biti sram...treba se on sramiti...
ljecenje traje dugo ,iako one vidljive rane brzo zacjele...vecina psihickoizmaltretiranih i fizicko zlostavljanih žena se nikad ne oporavi...

zauvjek u njima ostaje strah...i gađenje prema muskarcima...strah od intimnih odnosa...strah od emotivnog vezivanja...rijetko ce se koja takva zena ponovo prepustiti ljubavi i sreci...iako ce to mozda citav zivot zeljeti...


[ne znam zasto bas danas zelim ovo da podelim sa vama
ali me cela prica jako rastuzila
za samo jedan moment sam zaboravila da uvek ima goreg od goreg

nemam pojma da li trazim pricu oko ovoga ili samo da postiram]








... :shock: :shock: :shock: ...uzas...jel ovo istinita prica?...nisam znala da je ona imala probleme ovakve vrste...
...znam za Tinu Tarner...i sad kad premotam ni za jednu drugu glumicu...bas tuzno...
 
Prosto fascinira ta ljudska psiha....ta zenska psiha.
Ista stvar u vezi fizickog i psihickog maltretiranja zene, desava se i sa sexualnim zlostavljanjem deteta.
U oba slucaja 'siledzija' okrivi zrtvu. Ona je kriva za sve, ona ga svojim ponasanjem bukvalno natera da je tuce, a njega naravno svaki udarac toooliiikooo boli.
On je udara...'nabija joj komplexe', Ona prepustena sama sebi, nesigurna, placljiva...izgubila volju za zivotom. Zelju da bilo sta promeni.
Upada u lavirint...u zacarani djavolji krug. Samo se retki iz toga izvuku.

Zato drage moje dame, kada PRVI put musko digne ruku na vas - istog trena mu dajte otkaz!!
Jednom kada dopustite - dopusticete i drugi i treci i peti put.

Iskreni pozdrav...
 
to su zene koje se nalaze oko nas, nema potreba traziti price na internetu. nemoguce je da nikada niste cule za neki takav slucaj u blizini, da vas nikada nije probudio neciji plac ili vika ili da se u hodniku bolnice niste mimoisle sa pretucenom devojkom. mozda jednostavno niste bile dovoljno pazljive, to su stvari koje nesvesno ne zelimo da registrujemo. vecina ljudi cak i kada cuje vristanje nece otici da zakuca na vrata komsije, smatraju da ih se ne tice tako nesto. meni je mnogo ruznije to okretanje glave, ignorisanje tudjih modrica i zlurado komentarisanje kako je sama kriva sto se uhvatila sa tim i takvim...jer upravo to omogucava zlostavljanje, ne samo njena nemoc da se suprotstavi nekome ko je unistava
 
Једном, кад сам се срела са сличном ситуацијом, пробала сам дискретно да кажем тој жени да не мора да трпи мужевљеве батине и иживљавања....али је она дочекала то врло грубо, не желећи да прихвати. Све време је говорила како је сама крива и како је то заслужила....па сам се ја повукла.....Незгодно је што је таквим женама потребна стручна подршка психолога, психијатра, правника....а не можеш им је наметнути ако оне саме то не желе....
 
mojra:
to su zene koje se nalaze oko nas, nema potreba traziti price na internetu. nemoguce je da nikada niste cule za neki takav slucaj u blizini, da vas nikada nije probudio neciji plac ili vika ili da se u hodniku bolnice niste mimoisle sa pretucenom devojkom. mozda jednostavno niste bile dovoljno pazljive, to su stvari koje nesvesno ne zelimo da registrujemo. vecina ljudi cak i kada cuje vristanje nece otici da zakuca na vrata komsije, smatraju da ih se ne tice tako nesto. meni je mnogo ruznije to okretanje glave, ignorisanje tudjih modrica i zlurado komentarisanje kako je sama kriva sto se uhvatila sa tim i takvim...jer upravo to omogucava zlostavljanje, ne samo njena nemoc da se suprotstavi nekome ko je unistava

.... :-(... jooj ja stvarno nikad u zivotu nisam upoznala takvu osobu...i totalno mi deluje daleko kad cujem ovakvu pricu...ako je tako onda je to stvarno strasno...
...rasla sam u porodici gde stvarno niko sem mame par puta nije digao ruku na mene...nikad od decka nisam dozivela takav ispad..
...verujem da bi to bila jedna od retkih stvari koje nikad u zivotu nekom ne bih oprostila...to mi je stvarno strasno...
 
Uzasne su to stvari.Zaista ima danas mnogo slucajeva,i to je stvarno grozno.Mislim nemam pojma,ja nikad nisam dozvolila nikom da me bije.Imala sam ja situaciju sa bivsim muzem kada bi krenuo da me udari,ali nikad nisam trpela........i mislim da ni jedna zena ne treba da trpi.Ne kazem da treba praviti ring od bracne zajednice,ali uvek treba potraziti pomoc,prijaviti nadleznim ordganima i slicno.Materijalne i stambena situacija ce se lakse resiti,nego sto ce se izleciti psihicke traume to je sigurno........
 
ma ja sam imala nesto slicno u mojoj porodici
otac alkoholicar
tukao majku
ali to nisam bas tako gledala tada
bila sam dete
zato me sve ovo sada pogadja ponovo i ponovo
sto rece Hellen tesko je da se sa njima i prica
one su psihicki a i fizicki ubijene u pojam
nema nacina da im se pridje

ali to se sve odrazi i na decu .....................evo na mene
ja se bojim galame , vike, dreke...............jednostavno jedan deo mene voli sve sto i drugi
a drugi deo mene je jako stidan i povucen

i ova prica me je bas rastuzila:cry:
 
Priča i jeste tužna...e, da imam vlast, kako bi meni te pičkice visile na Terazijama.
Imam jedan primer u komšiluku, gde je muž alkos i jednoj komšinici pukne film dok je slušala kako on bije svoju ženu...Oplavela ga je onako smrdljivog, pijanog i jadnog. Pičkica je kukala i plakala ko' da ga kolju.
 
joj, bobo, šta da ti kažem...
sama to nisam iskusila, ali imam bliske osobe koje jesu - sve su ženskog pola (nešto slično, čak i zlostavljanje od strane roditelja ). ja bih odgrizla ruku onom ko bi to pokušao!!! takve stvari POSTOJE i ne treba ih ignorisati, treba pomoći! sve vi, ako imate blisku osobu sa sličnim iskustvom, podržite je da potraži pomoć - milicije, socijalnih ustanova, psihologa, ...
 
bobba:
ma ja sam imala nesto slicno u mojoj porodici
otac alkoholicar
tukao majku
ali to nisam bas tako gledala tada
bila sam dete
zato me sve ovo sada pogadja ponovo i ponovo
sto rece Hellen tesko je da se sa njima i prica
one su psihicki a i fizicki ubijene u pojam
nema nacina da im se pridje
ali to se sve odrazi i na decu .....................evo na mene
ja se bojim galame , vike, dreke...............jednostavno jedan deo mene voli sve sto i drugi
a drugi deo mene je jako stidan i povucen
i ova prica me je bas rastuzila:cry:
Ćerke nasilnika obično se udaju za nasilnike, iako ih mrze, lepe se za ljude koji im liče na oca.
Čuvaj se Bobbo, kad biraš tri puta meri, jednom seci
 
Toga sam imala u porodici i pomogla sam da se to resi izmedju mame i tate. Kasnije sam to iskusila na svojoj kozi. Ne trpim osobe koje su u stanju da dignu ruku na zenu, ne tolerisem cak ni povisen ton ili ruznu rec. Iskljucim takve osobe iz svoje blizine i zivota.
 
KOCKARKA:
Toga sam imala u porodici i pomogla sam da se to resi izmedju mame i tate. Kasnije sam to iskusila na svojoj kozi. Ne trpim osobe koje su u stanju da dignu ruku na zenu, ne tolerisem cak ni povisen ton ili ruznu rec. Iskljucim takve osobe iz svoje blizine i zivota.
Takodje.........ali mozda bas zato sto sam osetila to,razumem te zene i ne optuzujem ih ni za sta.....jedino sto kao rekoh ja sam uvek spremna da se branim i ne bih nikad nikom dopustila da me bije.
 
da stvarno ko je na slici? neka glumica? a sto se tice tuce - zaista ne mogu da razuemem... ok, mnogo ga volis, ali on def. ne voli tebe, sta god ti pricao... ne znam, isuvise sam sebicna da bi bilo kome dozovolila da mi tako nesto radi...
gledala sam onaj film sa jlo, davno, vec sam zaboravila kako se zove... zapravo nisam... zove se enough... To je volja... to treba da bude svima nama za nauk!!!
 
Kad sam procitala naslov I ONA JE NEKAD VOLELA ni na kraj pameti mi nije bilo da je u pitanju ovako nesto strasno.
Sta je u mozgu tog muskarca kad moze da dozvoli sebi da podigne ruku na slabijeg od sebe.
 

Back
Top