Procesor, napon i hladjenje!

Za procesor: ocitas u BIOSu temp.
Instaliras EVEREST home edition
instaliras Speed Fan
Svi ovi programi imaju opcije prikaza temp. Procesora ,Mat.Ploce itd...
Normalna temp ? sve je relativno . moze i oko 50 -60 C pod opterecenjem
Hladjenje: Ubaci jos jedan ventilator koji izbacuje topao vazduh napolje ( svaki dodatni ventilator povecava buku !)
Napajanje :I ovo je relativno, kupi bolje napajanje.
SVE U SVEMU :da li si svestan da je sapoljna temperatura 35*C i ma kakvo da je hladjenje temperature u kompu ce biti vise od zeljenih ALI NE BRINI ako je do sad radilo IZDRZACE do jeseni.
 
Ma, Vec 2 kompa su mi crkla... Prvom je otisla ploca (90% zbog pregrevanja), drugom sam produzio zivot kada sam mu promenio kuler na trafou koji je slabo radio pa je topio zicice, ali je na kraju riknuo iz nepoznatih razloga (samo kada ga upalis cujes pistanje na svakih nekoliko sekundi, a na monitoru NISTA?!), i sada moj treci komp u 10 godina zelim da sacuvam...
 
70 stepeni je alarmantna temperatura. Meni trenutno pichi na 52 stepena.
Ti temperaturu mozes da vidis samo ako ti ploca to podrzava. Da li ima senzore ili ne? JA recimo osim toga imam i na kucisti senzore pa vidim na displeju na spoljasnjem delu kuista temperaturu procesora, HD-a i ploce i ako se pravilno postave senzori dobijas pribliznu temperaturu. Kod mene odstupa svega 1 stepen od one koju vidim u bios-u ili uz pomoc nekog programa (everest, sisoftsandra ili asus probe)
U okviru settingsa za video kartu imam da vidim i temperaturu video karte.
 
otvori kuciste i lociraj prazno mesto za vent. (gde su portovi samo sa unutrasnje strane)

imas 4 rupice koje obrazuju kvadrat, izmeris rastojanje jedne od druge i toliki ti vent treba (ja mislim 80mm) u svakom slucaju izmeri

vent mozes kupiti u svakoj racunarskoj radnji

na slici se vidi sa desne strane gde su portovi velika rupcaga i tu se montira ventilator, samo sa unutrasnje strane kucista
 

Prilozi

  • slk3700BQE.jpg
    slk3700BQE.jpg
    16,5 KB · Pregleda: 14
Ljudi meni je temperatura chipseta konstantno 70 i masina mi nikada nije zabola

@polarnimeda
Razmisli o ubacivanju kulera ali sa prednje strane, dakle da ti uvlaci vazduh, neki precnika 12cm cooler masterovi su tihi
Vidim tvoja temperatura procesora je 52...ako je idle-e (kada ti komp bleji) onda je to dosta velika temperatura za AMD 64
 

Back
Top