hormonalni poremecaj

  • Začetnik teme izgubljen slucaj
  • Datum pokretanja
I

izgubljen slucaj

Gost
Ostadoh do sitnih sati uz racunar, jer su me poslednje teme veoma zainteresovale, a odgovori dr ukazuju na to da se devojka ne samo trudi vec i sjajno logicki razmislja i jako dobro i sveobuhvatno primenjuje steceno znanje. Eh, da smo svi takvi...
No, sve to me je nagnalo da pozelim da cujem njeno misljenje i po pitanju sopstvenog problema. Naime, menstruacije mi nikad nisu bile uredne, vrseno je ispitivanje hormona i ustanovljeno da nema ovulacije - sve ostalo je (kako se moze videti i po tabelama) u granicama normale. Dobijala sam "lutestrol" (tri meseca zaredom 19, 21. i 23. dana ciklusa), pila "cikloproginovu" (takodje tri meseca) i sve je ostajalo isto... Zapravo je i sam lekar, rekla bih odustao konstatujuci da kad mi bude trebalo da imam ovulaciju - izazvacemo je.
Par godina kasnije kad su se pojavili i problemi sa opadanjem kose (inace, dlakava sam tako da bi mi vecina muskaraca na tome mogla pozavideti), a ciklusi ostali isti (na recimo 35 dana - kad ih ima i prekid od nekoliko meseci), stigla sam i do endokrinologa koji je na veoma dobrom glasu. Bio je vrlo otvoren i pomalo grub, te mi je rekao da tu neke pomoci i nema i da je moj problem vise estetski nego medicinski!
Vremenom sam "estetiku" nekako korigovala (i sto je jos vaznije naucila sa tim da zivim), ali su menstruacije i dalje uzasno neredovne... Da... U vreme pocetnih ispitivanja jos nisam pocela sa seksualnim zivotom. Receno mi je da i to ima uticaja. Ni do danas nisam udata (jedan od razloga je i navedeni), ali na moj ciklus nikakav uticaj nema to da li sam u redovnoj vezi ili ne. Sada imam 37 godina i o trudnoci vise ni ne razmisljam.
Zanima me misljenje "dr" po pitanju toga treba li uzimati neke lekove (tj. obratiti se ginekologu zbog toga - odlazim na preglede ali nisam "prijavljivala" taj problem, inace je onaj prvi umro u medjuvremenu) ili sve i dalje ostaviti tako kako jeste (sto se meni ucinilo logicnim, a niko me nije ni ubedjivao u suprotno)?
 
Ako ti je za utehu moja drugarica ima dva puta godisnje menstruaciju. Lecili su je svim i svacim i na kraju joj je neki novi ginekolog rekao da to vise i nije nenormalno i da mali procenat ima, ali ima zaista takve menstr. cikluse - na 2,3,4,5,6 mes. pa i na god. dana. Ona 15. dana pre nego sto dobije m. dobije do 10kg u tezzini, a stomak joj je kao meni sto je bio u 5.mesecu trudnoce. Sa prestankom mens. u roku od 7.dana vraca joj se i kilaza. Sada se vec sazivela sa svim tim. Inace i njena sestra i majka imaju isti "problem". To je inace bivsa devojka mog brata, bili su zajedno 4.god. i njemu zaista nikada nije ovo smetalo. Pozdrav ...
 
Mislim da si pogresila sto si odustala od dalje borbe za svoj reproduktivni sistem,sad ti je 37 godina i nikad se ne bih slozila sa tim tvojim ginekologom da ce ti izazvati ovulaciju kad ti bude trebalo.Ja licno bih je izazivala dok je ne izazovem,trebala ti ili ne trebala ali da znam da je tvoj organizam za to sposoban.Tako da ti je moj savet da svog sadasnjeg ginekologa uputis u celu pricu pa da ponovo krenes u tu borbu,jer u suprotnom ako budes cekala idealnog partnera pa da krenete da razmisljate da dobijete dete to moze biti kasno za tebe.Ne vidim zasto ne bi razmisljala o trudnoci,danas smo i onako dosli do momenta da su nam prvorotke mladje od 16 i starije od 35 godina,nije sigurno isto biti trudan u 2o i nekoj i 37 ali to nije nemoguce.Vidjala sam prvorotke sa 41 godinom kako srecno drze svoje bebe.Druga stvar,licno mislim da tvoja dlakavost ima veze sa tvojim jajnicima i neredovnim ciklusima i da to nije samo estetski problem,logicno razmisljajuci ako nemas redovne cikluse,dovoljno zenskih hormona za ovulaciju onda kod tebe testosteron koji moze biti i u granicama normale(ne znam kolike su ti bile vrednosti)je dovoljan da napravi takvu dlakavost,i opadanje kose.
Opet cu ti ponoviti da moras upoznati svog ginekologa sa tim ali dacu ti jedan savet,ne znam gde sprovodis svoje lecenje ali posto doktori mogu biti uzasno sujetni i vrlo cesto oni koji rade pri domu zdravlja nemaju toliko iskustva po pitanju takvih stvari kao oni na klinikama,a vrte se sa istim lekovima duze vreme dok pacijent ili ne odustane ili ne ode kod drugog lekara,otvoreno razgovaraj sa svojim ginekologom,lepo mu ispricaj sta ti se sve desava,sta si prosla i ako on nije dovoljno strucan po tom pitanju da te uputi na kliniku gde vrse ispitivanja na nekom visem nivou.Ali nikako nemoj odustajati.
Ja ti mogu preporuciti samo cajeve instituta Josif Pancic,zaista su odlicni.Nikad ne preporucujem nesto sto nisam videla da deluje ali oni su stvarno najbolji,iza njih stoji i iskustvo i znanje i praksa.Kao sto si verovatno primetila uzasan sam skeptik kad su pitanju razni travari,babe i dede ali za ove cajeve sam sigurna.Moze samo da ti pomogne,odmaci nece sigurno.To je ono sto ti sama mozes uciniti za sebe,za ostalo kod ginekologa.
Nadam se da ce uspeti!
Veliki pozdrav!
 
Hvala na odgovoru, mada je sve to mnogo, mnogo komplikovanije, delikatnije i opsirnije nego sto ovde ima prostora ili mogucnosti da se objasni...
Sustina je da se meni ucinilo, na osnovu svih podataka koje sam pokupila i po literaturi, ali prvenstveno u razgovoru sa lekerima - bilo kao njihova pacijent ili prijateljski, da biti pod stalnom hormonalnom terapijom osim sto nije ni malo prijatno i nije put ka resavanju problema (cak mi to ni ne izgleda kao bolest) i buduci da moj organizam - osim jajnika- sasvim dobro funkcionise (Bogu hvala) da bi te terapije (koje su, ipak, najvecim delom eksperimentalne) mogle poremetiti nesto drugo... Cak mi je i na jednoj veoma ozbiljnoj i uglednoj klinici receno da sam i sama imala priliku da se uverim u to kako su hormoni "gadni" jer rezultata ima samo dok se uzimaju, a kada se prestane sa terapijom - kao da nikad nista nije ni bilo.
Inace... hvala na lepim recima i brizi, ali imam neku svoju filozofiju kad su deca (koju inace obozavam) u pitanju, te sam pomirena sa tim da svoju verovatno necu imati, a covek uvek moze naci koga da voli... Daleko od toga da ne bih zelela da ih imam, ali treba biti realan...
U principu, u zivotu je sve stvar izbora: nesto das da bi nesto drugo dobio...
 
Pazi sad ovo: Ne koristim kontracepciju, odnos sam imala 10-tak dana posle menstruacije (sistem "prekinut snosaj" - sto i nije narocito pouzdano)23. januara (znaci nesto vise od 2 nedelje) i ustala sam sa jezivom vrtoglavicom. Pritisak mi je uobicajen, ne znam da nesto nije u redu i bla, bla... mozda previse gledam americke filmove, te pitam se, da li je moguce da to bude znak trudnoce? Evo, ima jedno 2 sata kako sam ustala, i dalje mi se sve vrti...
Pozdrav!
 
Da li si nekad razmisljala o alternativnim metodama? Znam da vecina ljudi odmah odmahne glavom, kao - gluposti. Ja imam 26 godina i donekle slicne probleme kao ti. Pila sam hormonske terapije godinama i naravno, ako je i bilo nekog efekta, sve se "vracalo na staro" po prekidu terapije. Sredinom decembra sam zapocela homeopatsku terapiju i zasad sam odusevljena. Po prvi put u zivotu menstruaciju sam dobila 28. dan! I to kao grom iz vedra neba, bez svih onih iritirajucih tegoba koje joj inace prethode. Izmedju ostalog, prvo sam uzimala terapiju za, kako sam ja to shvatila, sredjivanje organizma od stete koju su organizmu naneli vestacki hormoni. Mislim da je bitno i kod koga se ide. Pre ove doktorke isla sam kod jos dvoje homeopata - uzas, samo kradu ljudima pare i mislim da zbog takvih alternativne metode i jesu na losem glasu. Kod ove doktorke svaki put provedem najmanje 3 sata sto valjda dovoljno govori koliko se posveti svakom pacijentu.
OK, cini mi se da ovo pocinje liciti na neku reklamu (to mi zaista nije bila namera). Valjda sam samo htela napisati moje iskustvo jer verujem da ima mnogo devojaka sa istim ili slicnim problemima, a nazalost bez mnogo nade za izlecenje (bar ne potpuno i trajno).
Ja sam optimista! :D
 
Anonymous:
Da li si nekad razmisljala o alternativnim metodama? Znam da vecina ljudi odmah odmahne glavom, kao - gluposti. Ja imam 26 godina i donekle slicne probleme kao ti. Pila sam hormonske terapije godinama i naravno, ako je i bilo nekog efekta, sve se "vracalo na staro" po prekidu terapije. Sredinom decembra sam zapocela homeopatsku terapiju i zasad sam odusevljena. Po prvi put u zivotu menstruaciju sam dobila 28. dan! I to kao grom iz vedra neba, bez svih onih iritirajucih tegoba koje joj inace prethode. Izmedju ostalog, prvo sam uzimala terapiju za, kako sam ja to shvatila, sredjivanje organizma od stete koju su organizmu naneli vestacki hormoni. Mislim da je bitno i kod koga se ide. Pre ove doktorke isla sam kod jos dvoje homeopata - uzas, samo kradu ljudima pare i mislim da zbog takvih alternativne metode i jesu na losem glasu. Kod ove doktorke svaki put provedem najmanje 3 sata sto valjda dovoljno govori koliko se posveti svakom pacijentu.
OK, cini mi se da ovo pocinje liciti na neku reklamu (to mi zaista nije bila namera). Valjda sam samo htela napisati moje iskustvo jer verujem da ima mnogo devojaka sa istim ili slicnim problemima, a nazalost bez mnogo nade za izlecenje (bar ne potpuno i trajno).
Ja sam optimista! :D

Ja sam licno bila kod jednog takozvanog homeopate i dozivela sam veliko razocarenje :( .
Ali i ja sam veliki optimista :D tako da ne odustajem lako. Imam iste probleme kao i ti, i ako ti nije tesko, molim te da mi napises njegovu adresu i cenu po seansi. Ako ne zelis da napises na forumu, mada ja to licno ne vidim kao neciju reklamu, jer bi sigurno mnoge devojke koje imaju slican problem volele da saznaju vise o tome, ja cu ti ostaviti moju e-mail adresu.
tamailic@yahoo.com
Unapred hvala
 
Ne znam da li će se dr složiti samnom, ali verujem u prirodu.
Nisam imala takvih problema kao ti, ali sam u toku lečenja steriliteta probala čak i tzv. narodne lekove. Na nagovor majke, otišla sam kod S. Tešića i kupila ono što on prodaje kao lek. Ne, nisam ostala u blagoslovenom stanju, ali mi je ta terapija regulisala hormone a sa tim i menstrualni ciklus. Čak imam i dokaz - hormonsku dozažu pre i posle terapije.
E, sad. Nisam htela da reklamiram gospodina Tešića, jer iako cenim njegovo znanje, smatram da je cena previsoka za običnu žalfiju, zdravac, matičnjak, matični mleč i propolis kapi.
Detaljan recept u sledećem postu.
 
Slazem se da je prirodno najbolje ali zivot nam je toliko stresan,izlozeni smo trovanjima iz vode ,hrane,vazduha da vise zaista ni sama nisam sigurna sta je to prirodno.Znam samo da nikad vise nego sad imamo zena koje imaju hormonalne poremecaje,mnogo mladih ljudi ima probleme sa sterilitetom...e sad da li je to posledica zadnjih 10-tak godina,ratova,savremenog zivota...zracenja tv,kompjutera,mobilnih...u svakom slucaju treba probati i prirodne preparate ali one proverene,kod ozbiljnih ljudi,ima na zalost dosta ljudi koji se bogate na tudjoj muci pa nije na odmet biti oprezan.
 
Imam 30 godina i takodje imam problem sa neredovnom menstruacijom. Pokusavala sam kod mnogih ginekologa, i moram priznati da nisam zadovoljna njihovim savetima. Cula sam da postoji neka klinika u Beogradu, koja ima zapazene rezultate u lecenju slicnih problema. Ukoliko znate o kojoj je klinici rec, molim Vas odgovorite.
 
Kao što sam obećala, evo recepta:

Čajevi:
1. Žalfija – pije se ujutru i može se zasladiti sa malo meda
2. Zdravac – pije se u podne i ne sladi se ničim
3. Matičnjak – pije se uveče, i kao žalfija se može sladiti medom.

Svi čajevi se kuvaju na isti način:
1 kašičicu čaja preliti sa 125 ml vrele vode i ostaviti da stoji 15 minuta. Piti polako.

Matični mleč:

Dva puta dnevno uzeti po jednu kafenu kašičicu matičnog mleča (kašičica ne sme biti metalna).

Propolis kapi:

Tri puta dnevno uzeti po pet kapi propolisa na kocki šećera.

Med i jabukovo sirće:

Dve kašičice meda i dve kašičice jabukovog sirćeta pomešati u čaši vode i popiti.

Pije se dva meseca, pa napraviti pauzu i po potrebi ponoviti.


Iskreno se nadam da će ovo nekome koristiti.
 
Scheherezade:
Kao što sam obećala, evo recepta:

Čajevi:
1. Žalfija – pije se ujutru i može se zasladiti sa malo meda
2. Zdravac – pije se u podne i ne sladi se ničim
3. Matičnjak – pije se uveče, i kao žalfija se može sladiti medom.

Svi čajevi se kuvaju na isti način:
1 kašičicu čaja preliti sa 125 ml vrele vode i ostaviti da stoji 15 minuta. Piti polako.

Matični mleč:

Dva puta dnevno uzeti po jednu kafenu kašičicu matičnog mleča (kašičica ne sme biti metalna).

Propolis kapi:

Tri puta dnevno uzeti po pet kapi propolisa na kocki šećera.

Med i jabukovo sirće:

Dve kašičice meda i dve kašičice jabukovog sirćeta pomešati u čaši vode i popiti.

Pije se dva meseca, pa napraviti pauzu i po potrebi ponoviti.


Iskreno se nadam da će ovo nekome koristiti.

Da te ispravim tj dopunim - kada kazes 2 kas. mleca mislis naravno na razblazeni mlec, neko bi mogao da pomisli cist :lol: .Za one koji ne znaju obicno se 10grama mleca mesa sa 1 kg meda.I naravno - plasticna kasicica za upotrbu! Pozdrav!
 
TamaraI:
Anonymous:
Da li si nekad razmisljala o alternativnim metodama? Znam da vecina ljudi odmah odmahne glavom, kao - gluposti. Ja imam 26 godina i donekle slicne probleme kao ti. Pila sam hormonske terapije godinama i naravno, ako je i bilo nekog efekta, sve se "vracalo na staro" po prekidu terapije. Sredinom decembra sam zapocela homeopatsku terapiju i zasad sam odusevljena. Po prvi put u zivotu menstruaciju sam dobila 28. dan! I to kao grom iz vedra neba, bez svih onih iritirajucih tegoba koje joj inace prethode. Izmedju ostalog, prvo sam uzimala terapiju za, kako sam ja to shvatila, sredjivanje organizma od stete koju su organizmu naneli vestacki hormoni. Mislim da je bitno i kod koga se ide. Pre ove doktorke isla sam kod jos dvoje homeopata - uzas, samo kradu ljudima pare i mislim da zbog takvih alternativne metode i jesu na losem glasu. Kod ove doktorke svaki put provedem najmanje 3 sata sto valjda dovoljno govori koliko se posveti svakom pacijentu.
OK, cini mi se da ovo pocinje liciti na neku reklamu (to mi zaista nije bila namera). Valjda sam samo htela napisati moje iskustvo jer verujem da ima mnogo devojaka sa istim ili slicnim problemima, a nazalost bez mnogo nade za izlecenje (bar ne potpuno i trajno).
Ja sam optimista! :D

Ja sam licno bila kod jednog takozvanog homeopate i dozivela sam veliko razocarenje :( .
Ali i ja sam veliki optimista :D tako da ne odustajem lako. Imam iste probleme kao i ti, i ako ti nije tesko, molim te da mi napises njegovu adresu i cenu po seansi. Ako ne zelis da napises na forumu, mada ja to licno ne vidim kao neciju reklamu, jer bi sigurno mnoge devojke koje imaju slican problem volele da saznaju vise o tome, ja cu ti ostaviti moju e-mail adresu.
tamailic@yahoo.com
Unapred hvala

Nadala sam se da ce gosca koja je preporucila homeopatske terapije, da napise adresu doktora i cenu po seansi. Odnosno ,molim je da to uradi, jer jedno je sigurno, postoji mnogo devojaka sa hormonalnim problemima i sigurna sam da su mnoge zainteresovane da pokusaju da taj problem rese posle neuspesnih hormonskih terapija i iscrpljujucih odlazaka kod raznih ginekologa,koji nikako da pogode sustinu problema jer ako kazete da zelite da sredite stanje u svom organizmu ne znaci da hocete i da ostanete trudni, sto je uobicajeno tumacenje.
Hvala
 
Zbog neredovnog ciklusa(22-33 dana),te ne toliko obilnih koliko dugotrajnih(i do 11 dana)menstruacija,ginekolog mi je prepisao Dabroston na 16.dan ciklusa po 2 tablete(jednu ujutro jednu navecer)10 dana.I to 3 mjeseca.Imam 29 godina.Planiram trudnocu.Desilo se da nakon prvog mjeseca terapije mens.dobijem na vrijeme tj 2 dana nakon uzimanja Dabrostona,krvarenje je trajalo 4 dana,te 10.dan ponovo procurim(smedja krv-vrlo oskudno,ali bolno),a 12.dan iz vagine izlije se nekakva tecnost(zuckasta)vrlo obilna(u prvi mah pomislila sam da je prava mens.).Kakva je to tecnost?Napominjem da mi na pregledu nije receno da imam cistu/e,no ovo me je bas na to asociralo("vodena cista"??).Citala sam na vasem forumu o dnevnim uloscima te sam odlucila prestati s njihovom upotrebom,iako neosjecam neke promjene na kozi,ali mozda su bas oni uzrok iscjedku.Ima li neko sa slicnim iskustvom?Postoji li neki caj koji bi ste mi preporucili pored ove terapije sa Dabrostonom?Zeljela bih cuti i misljenje nekog kompetentnog(dr.npr.)!Hvala unapred!
 
Cajevi instituta Josif Pancic,za regulisanje ciklusa su se u praksi odlicno pokazali.
Sto se tice terapije mislim da ne bi bilo lose da opet posetite ginekologa,nije bas uobicajeno da se desavaju takve stvari,to mogu biti i nezeljena dejstva.Vidite kako se osecate,ne znam da li uskoro ocekujete ciklus ali ako se to i sa ovim ciklusom ponovi opet posetite ginekologa.
Pozdrav!
 
Izvinite,mislila sam da ste ovde.
Gde zivite?To su cajevi koje proizvodi institut Josif Pancic,prirodni,napravljeni pod strogom kontrolom farmaceuta.Kupuju se u apotekama,ako imate nekoga u Beogradu da vam kupi te cajeve,ne znam sta drugo da vam kazem.
 
Inger:
Pojasnite mi to sa cajevima,zivim u inostranstvu.

Pokusajte sa cajem virak,poznatim kao vrkuta ili gospin plast.Latinski naziv je alchemilla vulgaris,a engleski-lady's mantle.Meni je on pomogao za regulaciju ciklusa,kome se nije znao kraj ni pocetak.Pijem ga po casu ujutru,pre nego podjem na posao i casu popodne kada dodjem kuci.Kasicica caja stavi se u 2dl. kljucale vode,odstoji najvise 10 minuta,procedi se i pije.
 
Inace,i Vama i svim posetiocima ovog foruma preporucujem da pogledate adresu www.herbateka.com,gde ima obilje informacija o raznim bolestima,biljkama i prirodnim lekovima.Takodje postoji forum gde se mogu postavljati pitanja,na koja odgovaraju i urednistvo herbateke i mnogobrojni clanovi.Ja sam svoj problem sa ciklusom resila upravo uz njihovu poomoc.
Pozdrav:)
 
ja sam takode imala problema sa menst. endokrinolog mi je preporucio lekove za kontracepciju i pomogli su mi...vec godinama ih ne koristim ali su mi redovne menst.Radi se o leku Diane 35.Super je;pomaze i mladim devojkama u slucaju da imaju bubuljice.
Sto se pojacane maljavosti tice pokusaj sa Hair free gelom...kosta oko 45 eura i moze da se nabavi u apotekama (pogl. hairfree.co.yu)
Glavu gore!!!!
 

Back
Top