RECITE JOJ DA JE VOLIM !!!

Ljubav vs. Razum

  • Ljubav sa Razumom (TOPLO)

  • Ljubav bez Razuma (SLATKO)

  • Razum sa Ljubavi (GORKO)

  • Razum bez Ljubavi (HLADNO)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ako se jednom vratiš
poput stranca u moj život…
u kojem su neke druge ptice svoja gnijezda svile…
ako se vratiš da pronađeš izgubljeno…
i sve bude isto, a opet nekako drugačije…
i mi budemo isti, a opet neki novi mi…
jer smo izgubili sjaj bliskosti u očima…
spokoja u duši..
okreni se i idi..
tamo gdje nema prošlosti koja te koči..
gdje sviću neki novi dani..
gdje sjećanje može da se izgubi…
a osmijeh se crta srcem...
tamo negdje gdje nisam ja…

 
DAKA76:
Ako mislis da cu te ikada prestati voljeti i poceti zivjeti svoj zivot, grdno se varas.
Umrijeti cu tog trenutka, jer necu moci podnijeti da te on ljubi dok ti mislis na mene.
Zivot je jedan! Ja sam se rodio radi tebe i umrijet cu radi tebe.
Zelim samo da znas koliko mi znacis i prije nego se rastanemo, vjerujem da cemo se naci u onom svijetu poslije. Ako nam nije sudjeno za zivota neka nam Bog da sansu u vijecnosti.
Zauvijek TVOJ!

PS. Molim te oprosti mi za sve.
Ti si neka bolesna ***** koja misli samo na sebe. Siroma :)
 
Moj ti je savjet da,ako je vec toliko volis,ne das da ode s drugim!E sad ne mozes nikome nista zabraniti,jer ovo je slobodna zemlja ali bar joj stavi do znanja koliko je volis i koliko ti znaci!Ako ti ona zbog ovoga ili onoga opet okrene ledja i ode sa drugim onda ja mislim da ona nije vrijedna tebe!Jer ti si u stanju da svoj zivot das za nju,a ona na to bira 'vrabca u ruci'???!!!!! Meni dosta toga govori o nekome...Ja curu ne poznajem i ne znam u cemu je frka,ali zapamti da ako nesto stvarno zelis to mozes i dobiti!Sto ti potvrdjujes(u fazonu boris se za nju,a ona?)Zivot je jedan i nemoj da ga se odreknes zbog nekoga ko nije vrijedan....Znam da ti je sve ovo tesko prihvatiti,jer ocigledno puno volis tu curu ali zapitaj se da li voli i ona tebe i je li vrijedna svega?
PS.samo sam bila iskrena!procitala sam sta si napisao,i mislim da niko nije zasluzio da pati za necim sto nije vrijedno!Molim te nemoj da se uvrijedis i naljutis,nisam imala nikakvih losih namjera,samo sam htjela da kazem da osoba kao ti zasluzuje nekog ko ce da cijeni ono sto ima a ne da bira nekog tamo 'vrabca"!!!Vjeruj mi znam o cemu pricam...jer svi mi pravimo greske,ali dok god izvucemo lekciju,dobro je.....
Puno pozdrava!
 
DAKA76:
Kao prvo nije lijepo da psujes, pogotovo ne na osobu koju ne poznajes!
Ako je to bilo tvoje sto si imao za reci, primio sam na znanje i zahvaljujem se sto si se potrudio zadubiti u temu da bi na kraju mogao dati ovakav sazeti odgovor.
Sta god tebe patilo u zivotu od srca ti zelim da krene na bolje.
Hehe.. hvala na iskrenim zheljama.. uvazhavam :wink:

Evo da ti prevedem ako ne kapira$ (i tebi slichni)

Traziti od neke osobe da bude sa nama, a ne sa osobom sa kojom zheli da se uda i koju volu je idiotski sebichno.. nedopustivo. Izmakni se korak sa strane i pogledaj sebe koja si mu$ka ***** kada si mogao da napi$e$ one bljuzgotine u prvom postu. Sad joj kao sa njim nece biti super.. ona ga ne voli (a udaje se za njega), a tebe ce da voli svim srcem. Da je tako bila bi sa tobom, a ne sa njim. Ti bezochno zheli$ da uni$titi$ srecu te zhene i tog choveka da bi tebi bilo lepo... da bi sebe zadovoljio.. $ta si ti!? Kako te nije blam da se javi$ sa takvim nakaznim stavom ovde. Tebi je tvoja sreca najprecha, a ta zhena je samo kolateralna $teta tvojim bolesnim tezhnjama.

Protiv tebe nemam ni$ta niti me zanima$, vec se moj post odnosi na tip osobe koji ti predstavlja$ tako da nema ljuti$ :)
 
Par saveta.
Magnum je dobar samo ako pucas sa razumne udaljenosti i suprotnom mnogo jadno izgledas u kovcegu ali svakako ponosnije i dostojanstvenije.
Skok sa visine,slicno kao i sa magnumom.Vesanje...suvise staromodno.Preporucujem samospaljivanje i to pred njom,upalice sigurno.
Zene ne vole jadnike,ne postuju ih.Digni glavu i kreni dalje,prestani da kukas i konacno postani muskarac.Mozda tad povratis izgubljeno.
 
DAKA76:
"Nasiljem protiv problema" daje konkretne rezultate?
Zar zaista tako mislis?

Pravi majstori prvo probaju na sebi.
Javi mi rezultate, pa cu da odlucim.

Rekao sam ti vec da je uspesno isproban na Vukovaru.
Tvoj problem posle silne kuknjave samo ON moze da resi posto je ocigledno da ti taj problem nisi u stanju da resis.
Mislis da nekoga zanimaju ovoliko dugacke jadikovke?
Ili pisi krace i sazetije kao i svi ostali ili utoku u ruke.
 
Ovaj forum je mnogima prijatelj i utociste pa ih zato nemoj daviti kilometarskim tekstovima,to sam pokusao da ti kazem ali slabo kapiras.Usput na samom pocetku tvog pisanija si izrazio nadu da ce ona ovo tj. to sto si napisao procitati.Koja bi te posle ovoliko da ne kazem cega postovala,volela kao muskarca,COVEKA?Nijedna,sazeljevala bi te i pokusala da te utesi i zauvek bi je izgubio.ENDE
 
Mozda je neumesno prilagati ovakav predlog, na tvoju bol, ali..kad ti vec ide od ruke da pises i ocigledno imas zelju da to ostane ovekoveceno, bar na neki nacin, zasto lepo ne napises knjigu?!
Ovo zaisat nije izrazavanje bilo kakve ironije, sasvim iskreno sam to pomislila.
Savet koji bi bio konkretniji, tj vise odgovarajuc tvojoj preokupaciji, ja nikada nisam za te tragicne varijante, podleze mi samo misao patetike i slabosti. Sa drge strane, bar te vodi srce, unutrasnjost i onaj unutrasnji glas, koji vecina uspeno i sa ponosom potiskuje, pa samo zato, sto je cisto i iskreno, NAPRED DO KRAJA, a kraj nije tragedija, moze biti neki pocetak, biraj hoces li da volis zivot ili neosnovanu patnju. Glavu gore, sto nas ne ubije to nas ojaca, dosta vise sa katastroficnim mislima. Izvuci najbolje iz svoje price, kakv god bio njen kraj.
Sve najbolje
 
DAKA76:
DASHO nemoj!
Molim te ko Boga!
Nemoj da grijesis.
Nista dobroga nece uroditi ako se udas za osobu koju istinski ne volis!
Koji god da su razlozi zasto ja i ti zajedno ne mozemo ni pokusati, nisu dovoljno opravdanje da izaberes put koji ti je laksi, a pogresan. Ne bih toliko patio da znam da me ne volis!
A to nikada drugacije nece ni biti. Nemoj ni pokusavati da me ubedis u drugo!
Moj zivot ce zavrsiti onoga trenutka kada stanes s njime pred oltar. Kako ce ti biti u srcu kad znas da ces time mene sahraniti, samo ti znas.
Ako mislis da cu te ikada prestati voljeti i poceti zivjeti svoj zivot, grdno se varas.
Umrijeti cu tog trenutka, jer necu moci podnijeti da te on ljubi dok ti mislis na mene.
Zivot je jedan! Ja sam se rodio radi tebe i umrijet cu radi tebe.
Zelim samo da znas koliko mi znacis i prije nego se rastanemo, vjerujem da cemo se naci u onom svijetu poslije. Ako nam nije sudjeno za zivota neka nam Bog da sansu u vijecnosti.
Zauvijek TVOJ!

PS. Molim te oprosti mi za sve.


Gotovo je ....Nije ona jedina..Nemoj me iznenađivati...Voliš je najviše na svetu!!!
Nije ona tebi namenjena...tebe tvoja čeka...Najbolje mi se javi na PP da porazgovaramo
na ovu temu..
 
DAKA76:
...nastavak

POKUSATI cu da skratim. Mada ne znam sto bih izostavio kada je svaka sekunda koju sam proveo uz nju, za mene jednako vazna i nosi sa sobom svoj zig i znacenje te daje smisao cijelini.

Ispasti ce da smo se samo svadjali, ako budem spomenuo one dogadjaje koje su cinile prekretnicu u nasem odnosu, sto nije tako. Ali uvijek je istina izlazila bolno kroz trud. Kao sto zivot dolazi kroz bol, tako je i ono sto je u nama raslo, u jednom trenutku ozivjelo i postalo dio stvarnosti i istine.

Na moru nisam bio dosta dugo, pa me je jako veselilo i to sto sam nakon pet godina opet vidio Primosten u kojem sam zivio takodjer pet godina.
Dasha me je zamolila da prvi skok napravim za nju sto sam i ucinio.
Vrativsi se sa mora nisam se nadao da cu je vidjeti prije nego li odem u Njemacku.
Zato sam sve slike i sve poklone koje sam donio pripremio u jedan box koji je takodjer imao cd sa kompletnom pricom u stilu interaktivne prezentacije na kojoj sam proveo dane radeci, u nadi da ce ona jednim klikom sve moci saznati, kad joj ja ne mogu prepricati.
Kako sam prvi skok posvetio njoj. Mjesto odakle sam skupio suvenire i Primosten u kojem sam zivio. Gdje mi je nedostajala i koliko bi mi znacilo da je mogla to samnom podijeliti.

Na njegov rodjendan, nazvala me je i pitala gdje cu biti u petak da se vidjamo.
Kada je dosla, njena mama me je pozvala da rucam sa njima i imali smo lijep provod.
Zatim opet malo bolnih, pogresnih porukica, koje je on trebao da dobije i jedna divna majica od nje na poklon za moj vec odavno prosli rodjendan.

Uskoro se blizio dan kada treba da putujem za Njemacku.
A zasto sam putovao? Evo razloga...

Vukovar kao grad kakav je, nije nudio neku blistavu perspektivu sto se posla tice.
To je uvijek bila tema i za nju su se uvijek trazila rjesenja.
Dashin savjet, bio je da iskoristim priliku sto imam kontakt u Njemackoj, te da usavrsim neko zvanje, koje bi mi dobro moglo doci.
U jednu ruku je to bio nacin sa njene strane, da se ja udaljim i krenem ziviti svoj zivot.
Tada to nisam shvacao, nego sam mislio da ona zeli da se ja pokazem da cu radi nje uciniti sve, kako bi me ona pocela postovati.
Iz silnih razgovora, gdje je spominjala kako je novac bitan, pomislio sam da cu tada imati vece sanse da joj budem privlacniji. Pa mozda.....
Ali grdno sam se prevario!

Vise ne znam sta sam mislio, ali da se mene pitalo, ne bih se vracao u usamljenu Njemacku.
Ona je znala da me motivira i da me sa svojom podrskom ohrabri za bilo sto!


********************************************************************************************************
Upravo mi je mobilni sa hrvatskim brojem zazvonio, sto uopce nije slucaj. Pogledao sam SMS, a ono pise: T-Mobile Dobro dosli u Njemacku! Za vrijeme nogometnog prvenstva.....

HA HA HA

Nisam jos dosao do toga, ali mogao bih spomenuti tu cestu pojavu, od kada sam upoznao Dashu.

Ako iko od vas vjeruje u paranomalno, ovo je mjesto gdje vam mogu dati prave dokaze.
Bezbroj signala koji se pojavljuju u bas onim trenucima. Znakovi i simboli sve do evo napisanog texta koliko me je ta Njemacka unistila.
Da li se to sudbina igra samnom ili neka druga visa sila, ali sve sto se tice mene i Dashe bilo je popraceno svim tim!

Najinteresantniji dogadjaj je bio kada je u jednom restoranu Dasha od mene trazila da joj ispricam kako bi to bilo kad bih ja mogao da se vratim u proslost i upozorim nas na rat koji sljedi. Uzivljen u ulogu, i nesto tako opisujuci sliku na zidu, na kojoj su bila naslikana dva fenjera, spomenih kako nije bilo struje dok smo bili u podrumu, kad ono stvarno, toga momenta nestane struje u cijelom gradu. A proslo je sigurno i preko godinu dana od kada nije bilo nestajanja struje.


A najnoviji info koji sam dobio od vise sile bio je prije dva tjedna, samo par dana prije nego li cu saznati da ce se zaruciti.
Naime bio sam joj za prosli Bozic kupio CD od James Blunta: "Beautiful", ciji me je plakat prvo pratio po podznem zeljeznicama kada sam putovao u skolu, a zatim i sadrzaj njegove pjesme, kao znak "Ja nikada necu biti s tobom", tek sam sada saznao da ima isti rodjendan kao i Dasha. I dan i mjesec i godinu!
U tom trenutku sam znao da ce se nesto desiti, samo nisam znao sto!

********************************************************************************************************

Odlazeci u Njemacku kako bih sve pripremio za upis, bilo mi je jako tesko.

Prvo zato sto mi je samu noc pred put ispricala kako ju decko zeli zaprositi, mada ona to ne zeli, a drugo sto je duze vremena necu moci vidjeti.

Dosavsi, prva stvar koja je bila da je Dasha pokusala da stupi u kontakt samnom preko interneta, ali sudbina je opet umjesala prste, pa je kompjuter zajeb... i sve nesta hoce pa nece. U tom trenutku silazi moj brat, i kaze mi da imam poziv.
A ono Dasha. "Dako pa ti meni tako nedostajes", izgovorila je drhtavim glasom kroz suze i plac.
U tom trenutku me je preseklo!!! Nisam mogao da se suzdrzim, a da ne zadrhtim kao najzalosnije malo kuce. Presretan sto je cujem, presretan sto je pokazala koliko joj znacim. Mislim da je to bio najiskreniji trenutak koji mi je ona priustila u mom zivotu.

Iz naredne komunikacije putem interneta, citirati cu samo neke od njenih poruka.

-Ti si Andjeo.
-missing you in a enormous proportions
-really really coffee doesn't even taste the same... I need a coffee with a taste of you...
-U 13:00 POCINJE GLAZBENA TV, RADUJEM SE DA CU SNIMITI NATALIE PA CU ONDA DA JE SLUSAM DO MILE VOLJE I GLEDAM SPOT, I MISLIM NA TEBE
-ovo je zaista nesto predivno sto si mi mogao napisati, hvala tebi za ove reci, znam da tako i mislis, a hvala ti i za sve sto si ucinio za mene, a ucinio si mnogo i to ne moze da se nabroji, niti da se opise dragoceni trenutak proveden u razgovoru sa tobom na kafi
-beskrajno ti hvala na svim toplim, ohrabrujucim recim, beskrajno, ali beskrajno, kada pricas meni o meni osecam se posebno
-ti si jedna predivna osoba i ne moze da se opise kako mi znaci svaka tvoja rec, ona nema cenu zato sto je prevredna, a to je ono sto nam treba, nama koji smo se ponovo nasli.
-ti si moj doktor
-Kada god sam ja u nekim bolovima ti me lecis savetima, to mi strasno znaci, puno, jako, da znas
-kada cemo se mi videti?
-Ti si zaista neverovatna osoba, svaka ti cast, ja ti se divim, to me je sada napola izlecilo, stvarno je fenomenalno, odlicno, odlicno, divno, ... ma nemam reci
-VELIKI POZDRAV, PUNO VECI OD OVIH SLOVA
I ZAGRLJAJ TAKODJE PUNO VECI OD OVIH SLOVA
-ma nedostajes mi e nisi svestan
-THE BIGGEST THE GREATEST KISS BACK TO YOU ... YOU SO BRAVE ONE
-nisi ti previse emotivan, sta to znaci biti previse emotivan? Ti si strasno strasno sarmantan muskarac, osecajan, ali to je ono kod muskaraca jako jako obarajuce sa nogu, ta emotivnost je bas jako obarajuca sa nogu, za zene naravno
-Upravo je to cime muskarac moze da osvoji zenu, svojom emotivnoscu, ne moze se nikada biti previse emotivan, to je strasno sarmantno
-ali ja tebe strasno postujem i nikada nikada nikada nisam nista htela da iskoristim niti cu ikada to hteti hocu da uvek budemo ovako dobri
-ti si predivno stvorenje ko to nije u stanju da prepozna nije vredan nikakvog truda, meni se mozes otvoriti uvek, ali bukvalno uvek, u svakom trenutku, ja cu uvek da te saslusam, ali stvarno da te saslusam i razumem,
-Jako jako te postujem i cenim i sve sto kazes i mislis ja znam da dolazi direktno iz duse. Uvek cu stati na tvoju stranu, kao sto sam onda to kada je kum rekao da nije u redu sto ga niste sacekali u Ruzama, kada sam ja skocila u tvoju odbranu pa mi je on rekao ma sta ga ti uvek branis, pa sam ja rekla da nije on u pravu i stala sam na tvoju stranu iako ti cak nisi ni bio tamo
-ti si covek sa puno energije, velikim srcem i cistom dusom


I sve to uz nasu zajednicku pjesmu "Nedaj da se sutra ne vidimo" od Natalie Dizdar!

Ako za to ne vrijedi umrijet?!

Svašta sam mislio da napišem...Retko kada sam na Romantici ali evo me zbog
tebe,,,
 
Interesantno. Moram sve ovo prokomentarisati. Ovo što čitam nije tako neuobičajeno. Čini mi se prilično klasično. Počeću od početka i ne znači da sve što sada budem napisao ima veze isključivo sa ovom (tvojom) nesrećnom ljubavi. Emocije su čudo, deluju tako zavodljivo i ubedljivo. Može se reći da su one gospodari našega života. Apsolotno razumem ovu situaciju. Pored toliko miliona ženskih osoba koje bi mogle da budu potencijalni predmet ljubavi, zahvaljujući emocijama, sve druge su diskvalifikovane. Dominira shvatanje o njenoj jedinstvenosti, shvatanje podređeno emociji. Verovatno je Dashi bilo prijatno sa tobom. To ne isključuje mogućnost da joj je bilo prijatno sa još nekim (pretpostavka). Sta se dešavalo sa njom u pojedinim trenucima i sa nekom njenom mogućom vezom ne znamo. Zaljubljena osoba (a to si ti) često projektuje svoje emocije u osobu u koju je zaljubljena i u mnogim njenim, čak i običnim gestovima, vidi pozitivan odziv na ponuđenu ljubav. Iz tog razloga, možda njena ljubav prema tebi nije onolika kolika ti misliš da jeste (ne želim da te razočaram). Možda si je svojom ljubavlju u nekom momentu pridobio, možda nije bila sasvim iskrena prema tebi jer nije želela da te razočara ili povredi.
Kada bi kad tad, nekim slučajem, ova nesrećna ljubav postala srećna, voleo bih da sačuvaš ove tekstove da se podsetiš nekada onoga što sada obećavaš.
Šta konkretno uraditi? Raščisti sa sobom da li želiš istinu ili više voliš da se predaš toj ljubavi i ako je nesrećna, glumeći junaka nekog romana ili filma, plačući nad sobom. Ako želiš istinu, naći ćeš način da stupiš u kontakt sa Dashom i u jednom smirenom sabranom pristupu i razgovoru, bez izliva emocija probaš da dobiješ istinu. Moraš da pokažeš hladnokrvnost i razumevanje za nju (jer nju vodi njena priroda od koje ne može pobeći) i saznaš da li je vaša veza prekinuta zbog nečije manipulacije ili njenog slobodnog izbora. Pri tome moraš je ubediti da ne želiš da remetiš njen život i zamoli je da bude zaista iskrena. Moraš joj dati do znanja da nećeš biti povređen i biti joj neprijatelj ma kakva da je istina.
I na kreju, često u nekoj osobi koja nam je draga vidimo ono što želimo da je ona a ne ono što ona stvarno jeste. Samo kako da zaljubljena osoba to shvati?
 
Ja jesam i uvijek cu biti samo za nju! Zato sto znam koliko vrijedi!
A vrijedi za citav zivot!!!!!

---------------------------------------

Ovo je opsan stav, ali će vremenom da izbledi.
U tvojoj glavi vredi za čitav život, a čime to dokazuje?
"Na njoj je da li to zeli ili ne. Samo jedan poziv."
Samo jedan poziv? Iza toga "samo" stoji čitava suština koju ne vidiš od svog emotivnog bola.
Samo da ima kitu baka bi bila deka.
Evo ti pravog saveta:
Pronađi prikladnu devojku, reci joj iskreno svoj problem da bi imala razumevanja prema tebi. Kada je upoznaš sa tim prestani o tome i ne davi je više. Družite se, pričaj joj najiskrenije o sebi i ona o sebi. Nemoj da kriješ mane, reci otvoreno i vidi da li odgovarate jedno drugome pre nego prorade emocije. Da li će proraditi, videćeš.

A šta si ti mislio da uradiš?
Da svojoj bivšoj pokažeš svoj bol? Da joj bude žao.
Jesi li probao da se ubiješ da bi je kaznio? Obavezno o tome razmišljaj.

NE SEDI I NE KUKAJ!!!
URADI NEŠTO ZA SEBE!!!!
NEMOJ BITI SAM!!!
NATERAJ SEBE!!!

Misliš li da je tvoj bol najveći na svetu?
Da li zaista to misliš?

USPRAVI SE I KRENI!!!
VIDI TI NJEGA!

Ajde, ajde, obriši suzice i idi druži se sa devojčicama.
Imaš i internet pa se dopisuj ako ti je to lakše.
 

Back
Top