sta mislite...

jel postoji?


  • Ukupno glasova
    9
  • Anketa je zatvorena .
Naravno ali do njega ne mozes da dodjes jer zivi sa Alisom u zemlji cuda...mnogo je zuzet ali snimaju film o njemu pa ces moci da ga gledas na velikom platnu ...a mozda bude i neka serija ! :-D
 
jel to znaci da si
d055.gif
.....hihihihi....salim se.....
 
cali, jel hoces da mi objasnis sta je to? jel se tako zove onaj ko moze da pise i u jednom i u drugom pravcu? ili zdesna na levo?
volim ovu svastaru jer svasta mozes da naucis... od nekih ljudi, naravno... :)
 
batka_mija:
cali, jel hoces da mi objasnis sta je to?
Osoba koja može da piše i levom i desnom rukom podjednako dobro.
Nije samo to, to je manifestacija činjenice da su leva i desna hemisfera kore velikog mozga podjednako razvijene /veliki deo te kore je oblast koja se zove Predeo šake/... ali, nemam obrazovanje iz oblasti medicine, možda neko drugi ume bolje da objasni. :roll:

Ukratko - manifestacija toga (kod mene) je da odlično pišem i levom i desnom rukom (mogu da pišem sa obe ruke, mogu da pišem istovremeno držeći olovke u obe ruke, i to kao lik u ogledalu i original, ili normalno).
Navodno su ambideksteri inteligentniji ljudi.

U principu, treba vežbati funkcije obe šake. Tako vežbaš mozak. :wink:
 
pa jeste... ja ne mogu da pisem sa obe ruke... ali ja i nisam inteligentan... tako da se to ne racuna... jel moze jos neko da pise sa obe ruke? secam se kad je uciteljica prisiljavala jednu drugaricu da pise desnom rukom... a ona je bila levak... uvek sam mislio da je to glupo...
 
Ne mogu da verujem da sedim i trazim po svastari teme ovog fenomena i vristim od smeha. Uzgred, posto je tema zakljucana, a definitivno je moj favorit, odgovoricu ovde. Dakle, MISLIM DA NINDZE NE OSECAJU NI FIZICKU NI DUHOVNU BOL. heheheheh... ljudi, iskrivih se kada sam videla ovu temu.
 

Back
Top